Görüş Bildir

zindaşti Haberleri

zindaşti ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. zindaşti ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Esrarengiz İnfazda Öldürülen Kızın Babası Konuştu: Hedef Bendim
Büyükçekmece'de lüks bir cipe gerçekleşen silahlı saldırıda ölen 19 yaşındaki Arzu Şerifi Zindaşti'nin babası İranlı Naci Şerifi Zindaşti, 'Daha önce tehdit aldım. Çocuklara birşey yapacaklarını zannetmiyordum. Hedef bendim' dedi.Arzu Şerifi Zindaşti'nin cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Büyükçekmece Aybars Ak Camii'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazı ardından Arzu Şerifi Zindaşti, Büyükçekmece Yeni Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kızını toprağa veren Baba Naci Şerifi Zindaşti basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Zindaşti, 'Yaşanan olayla ilgili diyecek bir şey yok. Olayı uluslararası kaçakçılar yaptı. Bu konularda emniyete bilgi verdim. Olayı uluslararası bir uyuşturucu kaçakçılığı şebekesinin yaptığından şüpheleniyorum. Bunlar dünyanın her yerinde at koşturuyorlar. Türkiye pasaportu dahil her türlü pasaportu kullanıyorlar. Haklarında aranma olduğu halde yurtdışına bile serbest geziyorlar. Bu kişiler hakkında develete bilgi verdik. Gereğinin yapılacağını düşünüyoruz. Tehdit aldım, bu konuda mesajlar aldım ve bunu devlete bildirdim. Bekledğimiz bir şeydi ama çocuklara bir şey yapacaklarını zannetmiyorduk. Hedef bendim, silahlı saldırı bana yapılacaktı ama çocuklara yapıldı. Her hangi bir koruma talebim yoktu' dedi.Ergenekon'da gizli tanık olarak dinlenmesiyle ilgili soru sorulan Zindaşti, 'O konuyla alakalı değil' ifadesini kullandı.ÖZTUNÇ İÇİN YÜKSEKOVADA CENAZE TÖRENİÖte yandan Devrim Öztunç'un cenazesi yakınları tarafından İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Öztunç'un cenazesi havayoluyla Van'a, oradan da Hakkari Yüksekova'ya götürüleceği öğrenildi. Yarın kılınacak cenaze namazanın ardından Öztunç'un toprağa verileceği kaydedildi. Zaman
Mafya Hesaplaşması Sürüyor; Türk Mafya Babası Hollanda'da Öldürüldü
Türk yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden Okan Fidan Hollanda'da öldürüldü, saldırının Türkiye'deki mafya cinayetleriyle bağlantısı araştırılıyor.Türk yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden Okan Fidan, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da öldürüldü. Saldırının Türkiye'deki üç saldırıyla bağlantılı olabileceği belirtiliyor.Radikal'de yer alan habere göre, Hollanda’daki Türk yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden Okan Fidan, başkent Amsterdam’da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. 44 yaşındaki iki kız çocuk babası Fidan, yılbaşı günü Amsterdam’ın Noord ilçesinde otomobilinde silahlı saldırıya uğradı. Saat 15.30 sularında meydana gelen olay sırasında Okan Fidan, Volvo marka otomobilinin direksiyonu başında ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Daha önce de saldırıya uğramıştıFidan’ın içinde bulunduğu BMW marka bir otomobilde yine Amsterdam’da 11 Ağustos 2010 tarihinde bomba patlamış, ancak aracın zırhlı olması nedeniyle olayda ölen olmamıştı.Vatan gazetesinin haberine göre, Fidan’ın daha önce bir Türk uyuşturucu baronunun koruması olduğu ve patronunun 4 Aralık 2007 tarihinde Amsterdam’da uğradığı silahlı saldırıdan sorumlu tuttuğu Fidan’ın işine son verdiği gibi ayrıca intikam peşinde olduğu iddia ediliyor. Okan Fidan’ın öldürülmesiyle bu olay arasında bağlantı bulunup bulunmadığı bilinmiyor.Geçtiğimiz Eylül ayında Naci Şerifi Zindaşti’nin hedef alındığı silahlı saldırıda yanlışlıkla kızı ve şoförünün öldürülmesinin ardından 2 hafta önce Sarıyer’de öldürülen Ali Ekber Akgün’ün Hollanda bağlantıları, polisi cinayetlerin bu ülkeyle bağlantılı olabileceği yönünde araştırma yapmaya yönlendirmişti. Sarıyer’deki olaydan 9 saat sonra da Vedat Şahin’in yanındaki adamıyla öldürülmesi bu olayın da aynı hesaplaşmanın bir sonucu olabileceği ihtimalini gündeme getirmişti. Saldırıların ardından Hollandalı yetkililer Türkiye ’ye gelerek bilgi aldı. Türk savcıların da bu saldırıların Hollanda’daki hesaplaşmayla ilgili olup olmadığını araştırdıkları ve Hollandalı yetkililerden bilgi alacakları öğrenildi.Baronun ölüm listesiHollanda’da tutuklu bulunan “Komiser” lakaplı uyuşturucu baronu Dino Soerel’in geçen yıl Yunanistan’da 2 ton ve Türkiye girişlerinde TIR’larda 500 kilogramın üstünde eroinin yakalanması üzerine, birlikte çalıştığı kişileri muhbirlikle suçladığı ve 30 kişilik bir ölüm listesi hazırladığı öne sürülmüştü. Türkiye’de saldırıya uğrayan isimlerin de bu listede olduğu iddia edilirken, Fidan’ın da bu listede olup olmadığı araştırılıyor.Okan Fidan’ın öldürülmesinin ardından hem Hollandalı yetkililer hem de Türk yetkililer saldırılar arasında bağlantı olup olmadığını araştırıyor. Amsterdam polisi Fidan cinayetiyle ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlattı.Cumhuriyet
Cinayeti Canlı Yayınla İzleteceklerdi: Zindaşti'nin Suikastçileri Yakalandı
İranlı uyuşturucu baronu firari Naci Şerif Zindaşti'nin, husumeti bulunan baldızının oğlunu öldürmek için tutulduğu iddia edilen 2 kiralık tetikçi düzenlenen polis operasyonuyla yakalandı. Polis, şüphelilerin suç örgütü lideri Zindaşti'nin husumette olduğu baldızının oğlu Kadir G. 'yi öldürmek için kiralandıklarını belirledi. Saldırıyı organize eden kişinin ise İlhan Ünğan cinayetinde de adı geçen ve Hollanda'da firari yaşayan Tolga H.C. olduğu ve cinayetin canlı olarak Zindaşti'ye izlettirilmesinin planlandığı öğrenildi.
Burhan Kuzu'nun 'Tanımam' Dediği Uyuşturucu Baronunun Tahliyesi İçin Hâkim ve Savcıları Aradığı İddia Edildi
Tahliye edildikten sonra kayıplara karışan İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti için Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hâkim ve savcıların ifadeleri alındı. Hâkimler ifadelerinde AKP'li Burhan Kuzu’nun Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olduğu dönemde Zindaşti’nin tahliyesi için kendilerini birçok kez aradığını öne sürdü. Hatta Burhan Kuzu'nun aradığı bir hâkime, 'Zindaşti'nin tahliyesinin Türkiye-İran ilişkileri için yararlı olabileceğini' söylediği de iddia edildi. Burhan Kuzu'nun tanımadığını söylediği Zindaşti ile aynı masada fotoğrafları ortaya çıkmıştı.
HTS Kayıtları Çıktı: Burhan Kuzu Uyuşturucu Baronu Zindaşti ile Defalarca Konuşmuş
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile olan HTS kayıtları polis fezlekesine girdi. Kuzu, tahliye ettirdiği iddia edilen Zindaşti ve adamları ile telefonda defalarca görüşmüş. Kuzu, Zindaşti ile birlikte çekilmiş fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından 'Sadece bir kez gördüm' demişti.