Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bağdat Caddesi'ndeki Cinayetin Ardından Beş Yıllık Bir Mafya Hesaplaşması Çıktı

 > -

Dün Kadıköy Bağdat Caddesi'nde, kızı ve eşinin yanında öldürülen İlhan Ünğan'ın ardından gelen bilgiler, olayın sadece bir cinayet değil, beş yıllık bir geçmişe dayanan bir mafya hesaplaşması olduğunu ortaya koydu.

İlhan Ünğan, dün Bağdat Caddesi'nde bir kafenin önünde silahlı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti.

Cezaevinde bulunan Orhan Ünğan'ın kardeşi İlhan Ünğan, 2014 yılında İran asıllı Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı ve şoförünün kurban olduğu cinayetten ötürü aranıyordu.

İstanbul'un göbeğindeki bu cinayetin, beş yıllık bir mafya hesaplaşması olduğu ortaya çıktı.

İddialara göre olaylar zinciri, Zindaşti'nin kendisi gibi İran vatandaşı olan uyuşturucu baronu Çetin Koç'un büyük bir sevkiyatını polise ihbar etmesiyle başladı.

prnt.sc

Çetin Koç, İlhan ve Orhan Ünğan kardeşlere 5 milyon dolar verdi ve Ünğan kardeşler, Büyükçekmece'de Zindaşti'nin aracını taradı. Saldırıda Zindaşti'nin kızı ve şoförü hayatını kaybetti.

Suikastten 3 ay sonra tetikçiler Hacı Osman Sezen ve Turgay Akar öldürüldü. Cesetleri Küçükçekmece'de bulundu.

İki gün sonra, Hollanda'da uyuşturucu trafiğini yöneten Aliekber Akgün, İstinye'de aracıyla trafik ışıklarında beklerken öldürüldü.

Çetin Koç, 2016 yılında Dubai'de kaldığı yüksek güvenlikli sitede öldürüldü. Tetikçinin, cinayet günü Kanada'dan gelip aynı gün uçakla geri döndüğü ortaya çıktı.

Sadece özel kartla girilebilen sitede Koç'un tetikçisinin, 'parası bir sene önce Türkiye'den gönderilerek tutulan' bir evin kartıyla içeri girdiği ortaya çıktı.

Türkiye, tetikçi Garcia Aravela ile ilgili Kanada'dan bilgi istedi ancak Aravela'nın bir hafta sonra öldürüldüğü bilgisi geldi.

Hesaplaşma bitmiyordu... 2017 yılında, Zindaşti'nin kızı ve şoförünün öldürülmesine ilişkin davada Ünğan kardeşlerin avukatı Kudbettin Kaya, 'Sonraki oturuma gelemeyebilirim. öldürülme riskim var' dedikten 11 gün sonra İstanbul'da bir restoranda öldürüldü.

Ergenekon sürecinde, Zekeriya Öz'ün gizli tanığı olarak serbest kalan Zindaşti, 2018'in Nisan ayında tutuklandı. altı ay sonra, üç adamıyla tahliye edildi.

3 saat sonra yakalama kararı çıksa da, Zindaşti kayıplara karıştı. Tahliye kararını veren hakim, Burhan Kuzu için "Sürekli aradı ve bu şahsın mutlaka tahliye edilmesi gerektiği yönünde telkinde, baskıda bulundu ve devletin bu konuda böyle bir duyarlılığı olduğunu belirtti" dedi.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre Burhan Kuzu, daha önce tanımadığını söylediği Zindaşti ile aynı ortamda bulunduğu ortaya çıktı.

ve hesaplaşmanın son halkası dün Bağdat Caddesi'nde gerçekleşti. Ünğan, ailesinin önünde öldürüldü. Abisi Orhan Ünğan, 10 gün önceki duruşmada 'Zindaşti kardeşimi öldürmek için tetikçi tuttu' demişti.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre İlhan Ünğan'ın abisi Orhan Ünğan, 10 gün önceki mahkemede Zindaşti'nin kardeşini öldürmek için tetikçi tuttuğunu söyledi.

Cinayetin ardından ticari taksiyle kaçan tetikçinin kimliği tespit edildi.

Şekeroğlu'nun haberine göre, tetikçi cinayetin ardından koşarak uzaklaştı ve bir taksiye bindi. Taksinin Gaziosmanpaşa'ya gittiği öğrenildi. Polis taksiciyi bularak ifadesini aldı ve parmak izi çalışmasının ardından tetikçinin kimliğinin tespit edildiği öğrenildi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir