Görüş Bildir

Uyuşturucu Baronu Zindaşti'nin Tahliyesinde Adı Geçen Burhan Kuzu'nun, 'Hanımağa' Güniz Akkuş ile Fotoğrafları Çıktı

Anasayfa > Gündem

İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti'nin tahliyesi için hakim ve savcılara baskı yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan eski AKP milletvekili Burhan Kuzu'nun, Anayasa Komisyonu Başkanı olduğu dönemde 'hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş'u Meclis'teki makam odasında ağırladığı ortaya çıktı. 

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre, katıldığı bir canlı yayında, “Benim baronla filan işim olmaz. Bulunduğum konum buna müsait değil, mizacım müsait değil. Sigara bile bilmem, beni bilen bilir” şeklinde açıklamalarda bulunan eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun suç örgütü lideri Sedat Peker’i tehdit eden, hanım ağa lakaplı mafya Güniz Akkuş’u TBBM’deki makamında ağırladığı ortaya çıktı.

Akkuş, o dönem Kuzu’ya ait olan makam odasında Kuzu’nun koltuğunda oturdu. Ayrıca Kuzu’ya tahsis edilen makam aracına da bindi. Odada ve makam aracında çektiği fotoğrafları ise sosyal medya hesabından paylaştı.

"Milletvekilliğine destek istemek için geldi"

"Milletvekilliğine destek istemek için geldi"

Kuzu, Güniz Akkuş’un AKP’den milletvekili aday adayı olduğu dönemde kendisinden destek istemek için Meclis’e geldiğini savundu. Güniz Akkuş ise söz konusu fotoğrafların Burhan Kuzu’yu ziyaret ettiği sırada çekildiğini söyledi. 

Akkuş, “Ben 3 dönem milletvekili aday adayıydım. Bütün bakanlar ve milletvekilleriyle oturup kalktım. İçişleri Bakanımız bile seviyor beni. Benim tüm bakanlarla resmim var. Kuzu’nun makam aracına bindim. Milletvekili aday adayı olunca görüşmelere vs. gidiyoruz. Makam aracına tabii bineriz. Burhan Hocam bana şaka yapardı. Ben karate Türkiye şampiyonuyum. O da Anayasa Komisyonu Başkanı’ydı. Burhan Hocam derdi ki, ‘Senle kurula girelim beni kızdıranlara tekme at.’

Düşmanlarım, Sedat Peker yanlıları bana çamur atıyor. Ben mafya değilim” dedi. Hakkında “çete kurmak”, “haraç almak” gibi çeşitli suçlardan verilen 22 yıl hapis cezasının ne aşamada olduğunu sorduğumuz Akkuş, “Yargıtay hapis cezasını bozdu. Beraat ettim. Zaten FETÖ’nün hazırladığı bir dosyaydı” diye yanıt verdi.

Kısa süre önce suç örgütlerine yönelik operasyonda gözaltına alınan Güniz Akkuş, daha sonra serbest bırakılmıştı👇

İYİ Parti'den Kuzu'ya: "Namusun varsa açıkla"

İYİ Parti'den Kuzu'ya: "Namusun varsa açıkla"

TBMM’de basın toplantısı düzenyelen İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, AKP’li Burhan Kuzu’nun, katıldığı bir televizyon programında, uyuştucuru baronu İranlı Zindaşti’nin tahliye edilmesiyle ilgili “Türkiye’de yargıyı arayan ne ilk ne de son siyasetçi benim, bunlar doğal şeyler” sözlerine tepki gösterdi. Dervişoğlu, şunları söyledi: “Demek ki kendi işledikleri suça yasal düzenleme yaparak bir kılıf hazırlamışlar. Beni ilgilendiren şu; ‘Bu kabil yargılamalarda arayan ne ilk siyasetçiyim ne de sonum’ diyor.

Burhan Kuzu’ya eğer fikir namusu var ise kendisi siyasetçi kimliğin ötesinde de akademisyen; bilimsel bir namusa sahipse kendinden önce arayanları ve kendinden sonra da aramaya devam edenleri açıklamalıdır.”

Ne olmuştu?

6 Nisan 2018’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti 3 adamıyla “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek” ve ‘FETÖ üyeliği’ suçlarından tutuklanmıştı. 6 ay tutuklu kalan Zindaşti, gece yarısı kararıyla tahliye edilmişti. Savcılık tahliyeye itiraz etse de Zindaşti ve adamlarına bir daha ulaşılamamıştı. 

İddiaya göre eski AKP milletvekili Burhan Kuzu, Zindaşti’nin tahliyesi için hâkimlere baskı yapmıştı. Zindaşti ile olan ilişkileri fotoğraf ve HTS kayıtlarıyla belgelenen Burhan Kuzu hakkında başlatılan soruşturma iki önce ay tamamlandı ve Kuzu hakkında, “nüfuz ticareti” suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
216
52
39
12
10
9
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
oldu canım sonra görüşürüz

ulan kuzu göt kadar boyun var türlü türlü huyun var her bokun altından çıkıyorsun dua et hükümet değişmesin yatacak yeriniz olmayacak.

Ahmet Yavuz

vay vay vay ak-it lere bak sen fetöcülük var İran lilar var mafya var karı kız var ensar vakfında ibneler var vay dininizi sikeyim sizin.

Muhammed Gungor

Oy aldıkları kesim dinci olduğu için olabilir mi mesela yerken seçilirken allah ne kadar süper hesap verme vakti gelince dinle ne alakası var tabi canım ne a... Devamını Gör

Bozkurt

Ak Mafya.