Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Dr.Eylem Acar Profil Resmi

Dr.Eylem Acar

Cildimiz En Değerli Giysimiz

icon

Tüm İçerikler

görsel

Cildinizi Yaza Hazırlayın

Kış boyunca cilt soğuk ve kirli havalardan dolayı kurur, yorgun düşer. Aslında öncelikle hatırlanması gereken, cildin mevsim geçişlerinde daha fazla bakıma ihtiyaç duyduğu. Sağlıklı bir cilt için ilk kural temizlik. Nemlendirmek ve güneşten korumak önemli.Kış sonrası, ışıldayan ve canlı bir tene kavuşmak için, yıpranmış ve kalınlaşmış derinin yenilenmesi gerekiyor. Cildimize kendi yaptığımız cilt bakımları elbette ki çok değerli. Ancak daha profesyonel desteklerden de zaman zaman faydalanmalıyız. Öyle ki yeni nesil cilt bakımları bu konuda birçok parametreyi içerdiği için çok kıymetli uygulamalar olarak karşımıza çıkmakta.
17 Mayıs 2021
görsel

Elleriniz Yaşınızı Ele Vermesin

Ellerimiz, yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan organlarımızdır. Birçok insan maalesef ki yüzüne gösterdiği özeni ellerine gösteremiyor. Oysa ki yüzümüz çoğu kez genç gösterse de ellere özen gösterilmediği takdirde yaşımızı kolaylıklaele verebiliyoruz. Bakımlı ve zarif görünen eller hemen göze çarpıyor... Nemlendiricilerin günlük kullanımlarının ihmal edilmemesi ve güneşten korumaya özen göstermek, sağlıklı ve genç görünen eller için ilk adımı oluşturuyor. Koruyucu önlemlerin zamanında alınması, bu bölgenin tazeliğini sürekli kılmak açısından oldukça önemli. İhtiyaca göre birçok yöntemden yararlanılabilir. Gençlik aşısı, dolgu teknikleri, lazer tedavileri, ışıltı liftingi, PRP,özellikle ileri teknolojilerden radyofrekans ellerin  gençleştirilmesinde son dönemlerde başarıyla kullanılmaktadır.
18 Nisan 2021
görsel

Akne İzlerinin Tedavisi

Akne ya da daha yaygın bilinen ismiyle sivilce; yağ bezlerinin deriye açıldığı, aynı zamanda kılların da yüzeye çıktığı kanalların kronik iltihabi bir hastalığı olup, her iki cinste ve tüm ırklarda eşit oranda görülür. Zamanında iyi ve etkin tedavi edilmeyen akneler maalesef kalıcı izlere neden olabilir ve bu durum aknenin kat kat üzerinde önem taşır.
9 Nisan 2021
görsel

Kök Hücrenizle Gençleşin

Yaş ilerledikçe özellikle yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerimizde kırışıklık ve sarkmalar meydana geliyor. Özellikle sigara içen ve uzun süre güneşe maruz kalanlarda bu yıpranma daha şiddetli olur. Yüzdeki kırışıklar, boyun ve dekoltenin gençleştirilmesi, ellerin gençleştirilmesi, dudakların biçimlendirilmesi, sivilce izlerinin, hatta uzun süreli deri yaralarının ve izlerinin tedavisi için kullanılır.
4 Nisan 2021
görsel

Fraksiyonel Lazer ile Deri Çatlaklarının Tedavisi

Fraksiyonel Lazer nedir?Tıp ve estetik alanlarda uzun süredir sıkça kullanılan lazer yöntemlerinin arasından ‘Fraksiyonel Lazer çeşitli tedaviler için üretilmiş gelişmiş bir lazer yöntemidir. Fraksiyonel lazer yönteminde uygulama yapılan alanda, tedavi sırasında mikron seviyesinde genişlikleri bulunan yüzlerce kanal oluşturulur. Lazer ile oluşturulan bu kanallara kuantum çukurları denir. Lazerin yoğunlaştırılmış micro ışınları sayesinde derinin üst yüzeyinde yanık- hasar oluşturmadan deri altında yoğun ısı kanalları oluşturuluşmuş olur.
28 Mart 2021
görsel

Lazer Epilasyon ile İlgili Merak Edilenler

Lazer (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) ışını belirli bir dalga boyunda olup aynı doğrultuda giden birbirinden bağımsız ışın demetidir. Bu ışık demeti lazer cihazları sayesinde deri üzerine düşürülür ve açığa çıkan ısı enerjisi esas olarak kılları etkiler. Aktif fazdaki (Anagen faz) kılların içerdiği melanin (kıl ve deriye rengini veren madde) lazer ışını tarafından seçilir ve bu ışığı emen kıl iletken görevi görerek, ısıya dönüşen ışık enerjisini boylu boyunca ilerleterek kıl köküne ulaştırır. Amaç kılları ve bunları besleyen hücreleri tahrip etmek, bu şekilde kıl üretimini en aza indirmek ya da tamamen yok etmektir. 
21 Mart 2021
görsel

Dövme Yaptırmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün

Tıp dilinde ‘Tatuaj’ olarak adlandırılan kalıcı dövme, deri tarafından tümüyle yok edilemeyen bir boya maddesinin belirli bir teknikle insan vücudunun alt deri yüzeyine kadar işlenmesi ve bu suretle değişik motif, desen yahut resimlerin insan vücudu üzerinde şekillendirilmesi olarak tanımlanmaktadır.
16 Mart 2021
görsel

Ameliyatsız Vücut Germek Mümkün

Yaşlanma süreciyle birlikte diğer organlarda olduğu gibi, deri de zamanla morfolojik ve fizyolojik olarak geriler, fonksiyon kaybına uğrar. Diğer organlardan farklı olarak, derideki yaşlanma sürecinde fiziksel, kimyasal ve mekanik çevresel faktörler de etkilidir. Hem kronolojik yaş hem de çevresel faktörler ve yaşam tarzının da etkisiyle deride gevşemeler, sarkmalar meydana gelir. Uzun süre kontrolsüz yapılan diyetler, sık kilo alıp verme, yetersiz ya da yanlış egzersizler de ciltte sarkmalara neden olabilir. Vücuttaki deri gevşekliği özellikle kol, bacak içi, karın derisinde göze çarpmaktadır. Her nekadar spor yapılsa da bu bölgelerde sıkılaşma sağlamak için egzersiz her zaman tek başına yeterli olmamaktadır.
15 Mart 2021
görsel

Karlı ve Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Cildimiz kış aylarında ekstra bir bakım istiyor. Soğuk ve rüzgârlı hava cildin kurumasına yol açarken, kapalı mekânlardaki kirli hava ise cildin gözeneklerini kapatarak, nefes almasını engelliyor. Kuru hava, klimalar ve kaloriferle ısınan kapalı ortamlar, kalın, yünlü, sentetik giysiler ve cilt temizliğinin yaz aylarından daha seyrek yapılması nedeniyle de cilt, mat bir görünüm kazanıyor ve olumsuz dış etkenlere karşı mücadele edemiyor.
15 Şubat 2021
görsel

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun dolgusu yüzün çeşitli kısımlarında yüz gençleştirme ve ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarında kullanılan  dolguların, burun bölgesinde kullanılmasına verilen isimdir. Yani aslında işlem bir yüz dolgusu uygulamasıdır ve ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde yer alır. Yüz dolgusu ile ilgili tüm temel prensipler burada aynen geçerlidir.
25 Ocak 2021
görsel

Daha Genç ve Güzel Görünmek İçin Küçük Bir Dokunuş

Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut olan hylüronik asit azalmaktadır. Nemli olmayan, direnci zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Dolgu enjeksiyonları ile küçük bir dokunuş yaparak daha genç ve güzel görünebilirsiniz.
5 Ocak 2021
görsel

Yeni Yıla Bakımlı ve Güzel Girin

Yeni yıla bakımlı ve güzel girmek için geç kalmadınız. Yeni yıla nasıl girersek öyle geçermiş inancından hareket edecek olursak; kendimize vakit ayırmanın zamanı geldi. Gençliğimiz ve güzelliğimiz için yapacağımız birkaç küçük uygulama ile hem yılbaşı gecesini bakımlı ve güzel geçirmiş oluruz, hem de antiaging tedavilerimizi başlatmış oluruz.
24 Aralık 2020
görsel

Boyun ve Dekolte Bakımı

Birçok insan maalesef ki yüzüne gösterdiği özeni boyun ve dekolte bölgesine göstermemekte. Oysaki yüzümüz çoğu kez genç gösterse de boyun ve dekolte bölgemiz özen gösterilmediği takdirde yaşımızı kolaylıkla ele verebilmektedir. Çünkü bu bölgele derisi yüzümüzden daha hassas ve incedir. Güneşten inanılmaz derecede etkilenir. Öte yandan yüzümüze oranla çok daha fazla baskı altındadır. Özellikle boynumuz gün boyunca kıvrılır, katlanır, şekilden şekle girer. Gece uyurken bile aynı baskı devam eder.. Boyun ve dekoltemiz güneşte en kolay kuruyan, lekelenen ve kırışan bölgemizdir. Güneş ve aşırı solaryum etkisini ilk önce boyunda gösterir. Boyun derisi kısa sürede kalınlaşır, kabalaşır ve kırışır. Boynumuzu ve dekoltemizi gençleştirip güzelleştirmenin birçok yöntemi var..
17 Aralık 2020
görsel

Plazma Enerjisi ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Artık tüm dünyada ameliyatsız çözümler ön plana çıkmaya başlıyor. Kısa iyileşme süreleri, risk almak istememek vb. nedenlerden dolayı artık ameliyatsız işlemler daha çok tercih sebebi olmaya başlandı. Cilt dokusunun yapılandırılması, güçlendirilmesi, sıkılaştırılması için artık günümüz teknolojisi oldukça ilerlemiş olduğundan da ameliyatsız çözümler gittikçe artmaktadır. Göz kapaklarında da son geliştirilen teknolojiler sayesinde artık ameliyata, operasyona gerek kalmadan neştersiz gençlik sağlamak mümkün. Tüm cildimizde olduğu gibi; göz kapaklarımızda da zamanla oluşan elastikiyet kaybı, sarkma kişiyi olduğundan fazla yaşlı ve yorgun gösterebiliyor. Son yıllarda geliştirilen dünyada da birçok ülkede başarılı bir şekilde kullanılan plazma enerjisi sayesinde artık neştersiz, operasyonsuz bir şekilde göz kapaklarını gençleştirebilmek mümkün.
14 Aralık 2020
görsel

Yeni Nesil Peptitli Dolgular ile Hızlı Gençleşmek Mümkün

Dolgu enjeksiyonları ile çok kısa bir sürede tek uygulama ile yüzünüz gençleşir, tazelenir.  Anında ve hızlı etki ile oldukça efektif olan yeni nesil peptitli dolgu uygulamaları aynı zamanda her geçen gün cildinizin kalitesini de arttırmayı hedefler. Dolgu enjeksiyonları yüz estetiğinde olmazsa olmaz uygulamalarımızdır. Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut olan hylüronik asit azalmaktadır. Nemli olmayan, direnci  zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Çizgileri, çökmeleri, deformasyonları gidermek için dermal dolgu uygulamaları sıklıkla kullanılmaktadır.
10 Aralık 2020
görsel

Yedi Sihirli Dokunuşla Gençleşin

Tüm dünyada en çok tercih edilen, FDA onaylı bir uygulamadır. Clostridium Botulinum adıyla bilinen bir bakterinin toksininden elde edilen botoks; kas içine enjekte edilerek aşırı kasılan kas ve kas gruplarında geçici güçsüzlük yaparak etkisini gösterir. Kozmetik uygulamalarda kullanılan botoks miktarı minimaldir, işlem kolay ve güvenilirdir. En çok kaş arası, alın, göz çevresindeki (kaz ayakları) mimik kırışıklıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
4 Aralık 2020
görsel

Ameliyatsız Yüz Germe

Son dönemlerde ilerleyen teknolojiler sayesinde ameliyatsız bir şekilde ciltte sıkılaşma sağlamak mümkün. Cilt dokusunun yapılandırılması, güçlendirilmesi, sıkılaştırılması için artık günümüz teknolojisi oldukça ilerlemiş olduğundan da ameliyatsız çözümler gittikçe artmaktadır. Bu konuda çok başarılı teknikler söz konusu. Fokuslu Ultrason teknolojisi de bunlardan biri. Ağrısız acısız yan etkisiz bir şeklide istenilen bölgelerde sıkılaşma yapılarak cildin daha gergin ve sıkı görünmesi sağlanmaktadır.
26 Kasım 2020
görsel

Botoks ile İlgili En Çok Merak Edilen Sorular

Neştersiz gençliğin ilk adımı olan botoks yaklaşık 50  yılını geride bıraktı. FDA’den yüzdeki kırışıklıklar için onay olan botoks, artık en sık yapılan antiaging uygulamalarının başında geliyor. Çok kısa zamanda yüze çok genç, dinamik, dinlenmiş ve doğal bir ifade veren botoks uygulamaları; öğle saatlerinde iş arası bile çok rahatça uygulanabilen, pratik ve etkili bir uygulama olması açısından estetik dermatolojide de hakettiği yeri almıştır.
14 Ekim 2020
görsel

Cilt Yaşlanması Nasıl Olur, Nasıl Önlenir?

Yaşlanma süreciyle birlikte diğer organlarda olduğu gibi, deri de zamanla morfolojik ve fizyolojik olarak geriler, fonksiyon kaybına uğrar. Diğer organlardan farklı olarak, derideki yaşlanma sürecinde fiziksel, kimyasal ve mekanik çevresel faktörler de etkilidir. Dolayısıyla deri yaşlanması başlıca intrensek(içsel, genetik, kronolojik) ve ektrensek (dışsal, fotoyaşlanma) deri yaşlanması olarak iki farklı şekilde gerçekleşir. İntrensek deri yaşlanması, iç etkenler ve geçen zamana bağlı oluşan, ilerleyici ve kaçınılmaz bir süreçtir. Ekstrensek deri yaşlanması ise başta ultraviyole (UV) olmak üzere çevresel faktörlere bağlı gelişen, geciktirilebilir ya da engellenebilir bir süreçtir. Araştırmalar, yaşlanmaya bağlı cilt sorunlarının %80-90'ının çevresel zararlardan meydana geldiğini gösteriyor.  Genetik faktörler ve diğer içsel etkenlerde önemli ama onların gücü %20'yi geçmiyor. Yani; cilt yaşlanmasının hızını sadece genetik mirasınız belirlemez. Cildinizin nasıl yaşlanacağına yalnızca genleriniz karar vermez. Dış etkenler yani çevresel yaşlanmanın etkileri çok daha önemlidir.
3 Ekim 2020
görsel

Yazın Yıpranan Cildin Onarımı

Cildimiz en değerli giysimizdir ve yaşamımızın her döneminde farklı bakım uygulamalarına ihtiyaç duyar. Güneşli güzel günlerin sona erdiği ve yavaş yavaş kışa hazırlandığımız şu günlerde, cildi mevsime özgü ani hava değişimlerine karşı güçlendirmek gerekir. Sonbahar ayları güneşin bıraktığı izleri silmek ve cildi soğuk kış günlerine hazırlamak için en ideal zamandır.
28 Eylül 2020
görsel

Korona Stresi Saç Döküyor

Son zamanlarda dermatoloji kliniklerine saç dökülmesi şikâyeti ile gelen hastalarda bir artış olduğu görülmektedir.  Stresin saç dökülmesine neden olduğu çok net bilinmekle birlikte bu dönemde hem mevsimsel dökülme hem de korona hastalığının çeşitli etkileri nedeniyle maalesef saç dökülmesi şikâyeti yaşayan kişi sayısı artmakta. Hasta olmamak için aylardır sürdürülen çabalar psikolojimizi olduğu kadar saç sağlığımızı da etkiledi.Saçlarımız en önemli görsel hazinemizdir. Genel vücut sağlığımız ve ruhsal durumuzla ilgili ilk ipuçlarını çevremize verdiğimiz organımızdır. Hepimiz zaman zaman saçlarımızda dökülme, cansızlık, solukluk, kırılma gibi sorunlar yaşayabiliriz. Saç dökülme süresinin 2 ayı aşması ise bazı ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi uzman yardımı alınmasını gerektirir.Mevcut her saç telinin bir yaşam siklusu vardır. Her saç teli 4-6 yıl yaşar, sonra dinlenir ve daha sonra da dökülür. Saçların bu şekilde dökülmesi son derece doğal bir süreçtir ve günde 50-100 tel saç dökülmesi normal kabul edilir. Eğer bu sayıdan daha fazla dökülüyorsa, banyo yaparken ele gelen saç miktarı artmışsa ya da yıkanmış kurulanmış saçı elle çektiğimizde elimize 3-5 adet saç teli geliyorsa bu durumun ciddiye alınması gerekir. Saç dökülmesinin çok farklı nedenleri olabilir.
21 Eylül 2020
görsel

Corona Virüs Cilt Bulguları

Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı esir alan Corona Virüs (COVID-19) hakkında bilgilerimiz gün geçtikçe artmaya devam ediyor.
2 Eylül 2020