Görüş Bildir
Haberler
Eylem Acar Yazio: Cildinizi Yaza Hazırlayın

etiket Eylem Acar Yazio: Cildinizi Yaza Hazırlayın

Dr.Eylem Acar
16.05.2021 - 11:51 Son Güncelleme: 17.05.2021 - 10:52

Kış boyunca cilt soğuk ve kirli havalardan dolayı kurur, yorgun düşer. 

Aslında öncelikle hatırlanması gereken, cildin mevsim geçişlerinde daha fazla bakıma ihtiyaç duyduğu. Sağlıklı bir cilt için ilk kural temizlik. Nemlendirmek ve güneşten korumak önemli.

Kış sonrası, ışıldayan ve canlı bir tene kavuşmak için, yıpranmış ve kalınlaşmış derinin yenilenmesi gerekiyor. Cildimize kendi yaptığımız cilt bakımları elbette ki çok değerli. Ancak daha profesyonel desteklerden de zaman zaman faydalanmalıyız. Öyle ki yeni nesil cilt bakımları bu konuda birçok parametreyi içerdiği için çok kıymetli uygulamalar olarak karşımıza çıkmakta.

Profesyonel medikal cilt bakımı

Profesyonel medikal cilt bakımı

Yeni nesil medikal cilt bakımı sayesinde yıpranmış ve kalınlaşmış deri yenilenir, temizlenir. Oksijen kapsülleri ile cilt hiç bir zarar görmeden mekanik olarak temizlenir, ölü deri tabakaları atılır, oksijenlenmiş vitaminlenmiş olur. 

Güneş ışınları, deniz, havuz gibi nedenlerle yazın cilt daha fazla kurur. Nem ve bakım ihtiyacı artar. Dışarıdan uyguladığınız kremlerin derinin gözeneklerinden geçerek bu tabakaya ulaşması, anahtar deliğinden bir topu geçirmek kadar olanaksızdır. Bu yüzden asıl etkinin hedeflenen tabakada görülmesi pek olası değildir. Enjeksiyon yoluyla derinin alt tabakasına ulaşarak deriyi canlandırmak gereklidir.

Işıltı liftingi

Adından da anlaşılacağı üzerine duru bir berraklık, ışıltı ve yansıma sağlayan bir tür mezoliftingdir. Çok zengin içerikli bir biorevitalizan yüz mezoterapi alanıdır demek de mümkündür.  Bu uygulamanın yüze hacim vermekten çok cildin temel ihtiyaçları olan nemlenme, beslenme ve koruma özellikleri vardır.  İçeriğindeki yüksek konsantrasyondaki çapraz bağ içermeyen saf hyaluronik asit sayesinde cildi nemlendirir. Zengin multivitamin ve mineral içerdiğinden cildi besler.

Formülündeki aminoasitler ve peptit kompleksleri ile cildi yeniden yapılandırırken, nükleik asitler ve oligoelementler ise ciltteki bağışıklık sistemini arttırarak koruyucu kalkan görevi görür.    Uygulamanın sonucunda; sağlıkla ışıldayan kırışıklıklardan arınmış neme doymuş canlı ve sıkı bir cilt yapısına kavuşulur.    Üstelik yüz dışında boyun, dekolte ve eller gibi yaşımızı yansıtan bölgelere de rahatlıkla uygulanabilir.

Çok ince uçlu iğnelerle, mikroenjeksiyonlar şeklinde uygulanabilir.

Çok ince uçlu iğnelerle,  mikroenjeksiyonlar şeklinde uygulanabilir.

15-20 dakikalık bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir. Hiyaluronik asit, tüm yaşayan organizmaların bağ dokusunda doğal olarak bulunan, bulunduğu dokuya esneklik ve sağlamlık veren, su tutma kapasitesine sahip temel bir maddedir.. Deri altında doğal olarak bulunan bu madde yaşla birlikte azalır; 50'li yaşlarda yarıya düşer. Sonuçta  deri önemli bir desteğini kaybeder; deri yaşlanması ortaya çıkar. Enjeksiyon yoluyla, dışarıdan takviye edildiği zaman, deri daha gergin, sıkı ve kırışıksız görünür. 

Antioksidan maddeler ve vitaminler cildi güneşin, sigaranın ve diğer çevresel etkenlerin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerinden korur; oluşan yaşlanma belirtilerini onarırlar. Özellikle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için, bahar ve yaz aylarında; sigara içimi, kapalı mekanlarda yaşam ve hava kirliliğinin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden korunmak ve erken yaşlanma belirtilerini önlemek için de yapılması uygundur.

Instagram

Facebook

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın