Görüş Bildir

Sosyal Konut Projesi Haberleri

Sosyal Konut Projesi ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Sosyal Konut Projesi ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kabine Bugün Toplanıyor: Sosyal Konut Projesi Gündemde
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 2 haftalık aranın ardından bugün toplanıyor. Toplantıda, iç ve dış politikaya ilişkin gelişmeler değerlendirilecek. Yunanistan'ın Ege'de artan tacizlerine karşı Türkiye'nin atacağı adımlar ele alınacak. Toplantıda banka promosyonları dışında Erdoğan’ın 13 Eylül’de ayrıntılarını duyuracağı sosyal konut projesi de ele alınacak.
TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi Başladı: Başvuru Şartları, Fiyatları ve Belgeleri Neler, Hangi İlde Nerelerde Konut Yapılacak?
TOKİ'nin daha önce duyurduğu sosyal konut projesi başvuruları başladı. 16 Aralık 2019 ve 15 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuruların alacağı sosyal konut projeleri ile ilgili tüm detayları sizler için bir araya getirdik. Başvuru şartları neler, hangi ilde nerede kaç konut yapılacak, fiyatları ne olacak ve kimler başvurabilecek paylaşıyoruz.
Diyanet, TOKİ'nin Konut Satışlarında Faizli İşleme Onay Verdi
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, TOKİ tarafından uygulanan Sosyal Konut Projesi ile ilgili olarak gelen, 'Dini hükmü nedir?' sorusuna, 'Devletin söz konusu borçlandırmadaki amacı, faiz geliri elde etmek değil, aksine ödeme güçlüğü içindeki vatandaşlarının ev sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.' şeklinde yanıt verdi.
Çevre Ve Şehircilik Bakanı Kurum, Güdül İlçesini Ziyaret Etti:
ANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Güdül ilçesindeki tarihi cami ve etrafındaki ticari ünitelerin ihyasını sağlayacak projeyi belediye ile hayata geçireceklerini söyledi.Bakan Kurum, Güdül Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve ilçedeki diğer yetkililerle görüştü. Belediye binasında, ilçede Hazine taşınmazı satın alanlardan 5 kişiye tapularını teslim eden Kurum, daha sonra İnönü Mağaraları'nın bulunduğu alana giderek inceleme yaptı, yetkililerden bilgi aldı.Kurum, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, şehirleri ihya etmek için çalıştıklarını, amaçlarının eser üretmek olduğunu söyledi.Ankara'da bugüne kadar 91 bin 500 sosyal konutun yapımını tamamlayarak vatandaşlara teslim ettiklerini aktaran Kurum, 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında 12 bin 500 konutun yapımının Ankara'nın ilçelerinde sürdüğünü ifade etti.Tarihi mekanların ve riskli binaların dönüşümüne ilişkin de Ankara'nın her ilçesinde projeler yürütüldüğünü belirten Kurum, Ankara Kalesi ve Hergelen Meydanı'ndaki kentsel dönüşüm çalışmalara ilişkin bilgi verdi.Türkiye'nin her yerinde yeşil alanlarını arttırmak için gerekli adımları attıklarını vurgulayan Kurum, bu kapsamda başkentte 19 millet bahçesi yapılacağını söyledi. Belediyelerin tüm ihtiyaçlarını İller Bankası desteğiyle karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:'Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan ilçemiz Türkiye'nin 15'inci Anadolu'nun da ilk Sakin Şehir unvanını almış güzel bir ilçemiz. Tarihi bir ilçemiz, şehitleriyle, mertleriyle ünlü bir ilçemiz. Güdül'e yaptığımız ziyarette, Sakin Şehir unvanını daha da güzelleştirecek, iyileştirecek hamleleri atma kararı aldık. Bu kapsamda ilçenin içinde bulunan tarihi camimizle etrafındaki ticari ünitelerin ihyasını gerçekleştirecek bir projeyi Güdül Belediyemizle birlikte yapıyor olacağız.'Eski belediye binası ve kaymakamlığın da yeni yapılacak alanlara taşınacağını aktaran Kurum, projeyle ticaretin canlanacağını, ilçedeki tarihi mekanların, konakların da restore edildiğini söyledi. Türkiye'de 269 tescilli mağaranın olduğunu dile getiren Kurum, bu mağaralardan birinin de İnönü Mağaraları olduğunu aktardı. Bakan Kurum, Türkiye'de 9 bin 300 civarında tescilli ağacın olduğunu belirterek, '3 bin 500 yıllık tarihi olan Güdül'ümüz, hem anıt ağaç hem de mağara açısından zengin bir ilçemiz.' dedi.Kirmir Çayı etrafında önemli bir çevre düzenleme projesi yapacaklarını aktaran Kurum, bölgeye gelen turistlerin ve vatandaşların bu doğal güzelliklerden faydalanabileceğini anlattı. Kirmir Çayı'nda halen su samurlarının yaşadığına dikkati çeken Kurum, su samurlarının varlığının çayın temizliğinin göstergesi olduğunu belirtti.Bakan Kurum'a ziyaretlerinde, AK Parti Ankara milletvekilleri, bakan yardımcıları ve genel müdürler de eşlik etti.
TOKİ Elazığ Merkez Bizmişen - Aşağı Holpenk Kura Çekilişi Ne Zaman, Saat Kaçta? Kura Sonuçları Belli Oldu mu?
TOKİ Elazığ Merkez Bizmişen - Aşağı Holpenk Mahallesi kura çekilişi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı kamu kuruluşu TOKİ tarafından yapılacak. Elazığ Merkez Bizmişen - Aşağı Holpenk Mahallesi'nde 2+1 nitelikli toplam 806 adet ve 3+1 nitelikli toplam 388 adet olmak üzere toplamda 1.194 adet için kuralar çekilecek. Peki kura sonuçları belli oldu mu? Kazananların isim listesine nereden ulaşılabilir? Kura canlı yayınlanacak mı? İşte TOKİ Elazığ Merkez Bizmişen - Aşağı Holpenk Mahallesi kurası ile ilgili detaylar... 
Diyanet'ten Faiz Tepkisi Üzerine Yeni Açıklama: 'Devletin Verdiği Borçtan Kar Etme Amacı Yok'
Diyanet İşleri Yüksek Kurulu'nun, Sosyal Konut Projesi için yaptığı 'Kamu Bankalarının Faizi Caizdir' açıklaması tepki ile karşılaşınca yeni bir açıklama geldi. Diyanet yaptığı açıklamada 'Projede devletin, verdiği borçtan kâr etmek gibi bir amacı olmadığı gibi aksine peşin verdiği paranın yıllar sonra değer olarak daha düşük bir şekilde tahsili söz konusudur. Dolayısıyla İslam’ın haksız kazanç olarak gördüğü ve kendisine şiddetle savaş açtığı faiz, bu sosyal konut projesinde sonuç itibariyle gerçekleşmemektedir.' dedi. 
TOKİ 2022 Karaman Merkez Kura Sonuçları Açıklandı mı? 2+1 ve 3+1 TOKİ Karaman Kura Sonuçları ve İsim Listesi
TOKİ Karaman Merkez kurası sonuçları kuraya katılan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığının Kahramanmaraş Merkez projesinde yer alan konutların kurası bugün çekildi. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonrasında hak sahipleri belli oldu. 2+1 tipi 72 adet konut ve 3+1 tipi 48 adet konut olmak üzere toplamda 120 adet konutun kurası sonrasında hak sahiplerinin isim listesi duyuruldu. Peki TOKİ 2022 Karaman Merkez kurası sonuçları nasıl öğrenilir?