Görüş Bildir

Seçim 2015 Haberleri

Seçim 2015 ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Seçim 2015 ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Seçim Gecesini Şampiyonlar Ligi Finali Heyecanıyla Takip Etme Rehberi
Türkiye bundan önce defalarca kez olduğu üzere tarihinin en önemli seçimlerine gidiyor ve seçim akşamı televizyonlarda seçimlerden başka hiçbir şey olmayacak. Seçim sonuçlarının bir koalisyon mu, tek başına iktidar mı getireceğini anlamak için gece geç saatlere kadar beklemek gerekecek. Bu zorlu maratonda ayakta kalabilmenize yardımcı olmak adına sizler için bir rehber hazırladık.
Türkiye'nin En Uzun Günlerinden Biri: 7 Haziran'dan Kısa Notlar
25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre, AKP yüzde 40.86, CHP yüzde 24.96, MHP, HDP yüzde 13.12 oy aldı. Türkiye’nin son 13 yılına üst üste kazandığı seçimlerle damga vuran AK Parti, ilk kez bir seçimde tek başına iktidar çoğunluğunu kaybetti ve milletvekili sayısı 326'dan 258'e düştü. 2011 seçimine göre oy oranını düşüren ana muhalefet partisi CHP,  135 milletvekili sayısından 132'ye geriledi, birinci olduğu il sayısını ise 2011'e göre arttırdı. Seçim yarışına parti olarak giren HDP yüzde 10 barajını büyük farkla yıktı ve Iğdır, Hakkari, Ağrı, Şırnak ve daha önce partinin bir milletvekili dahi çıkaramadığı Tunceli'de milletvekilliklerinin tamamını aldı. HDP'nin milletvekili sayısı 80 görünüyor.  MHP ise oylarını bir önceki genel seçime göre yaklaşık yüzde 3.5 oranında arttırdı ve son tabloya göre milletvekili sayısı 30 kişi daha artarak 80'e ulaştı.
Seçim Zamanı Twitter'ı Kasıp Kavuran 23 Siyasi Tweet
7 Haziran seçimleri öncesi gergin havayı biraz dağıtmak amacıyla yaptığımız tweet derlemelerinin ilki çok hoşunuza gitmişti. Hatırlamak için bakabilirsiniz.http://onedio.com/haber/7-haziran-secimleri-oncesi-twitter-i-kasip-kavuran-23-siyasi-tweet-512106Sizler için 2.derlememizi yaptık. İyi eğlenceler sayın seçmen.
Ben Seçilmem Seçerim Diyen Orta Dünya Halkında Seçimler Sonrası Yaşanması Muhtemel 21 Hadise
En sonunda Orta Dünya'da seçimler bir şekilde sonlandı. Kimileri sevinip, başarılarını o balkon senin, bu balkon benim kutlarken; kimileri de ellerinden geleni yaptığı halde iktidara çıkamadığı için derin bir hüzne boğuldu.Peki Orta Dünya'da, Yüzüklerin Efendisi evreninde neler oldu?Biz de sizler için bu içerikte bu sorunun cevabını aradık.İşte 'Ben Seçilmem Seçerim' Diyen Orta Dünya Halkında Seçimler Sonrası Yaşanması Muhtemel Olan 21 Hadise.