Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hükümet Aşk-ı Memnu Karakterlerinden Kurulsa Kim Hangi Bakan Olurdu?

 > 
1.5bPAYLAŞIM

1. Firdevs Yöreoğlu: İçişleri Bakanı

Dizinin ana kumandası Firdevs Hanım; aynı anda hem kızlarını, hem kızlarının evliliklerini, hem ev içi işleri, hem de çevresindeki tüm olayları kontrol etmeye çalışmasıyla İçişleri Bakanlığı'nı layıkıyla yerine getireceğine inanılan tek karakter.

2. Bihter Ziyagil: Milli Savunma Bakanı

Firdevs gibi bir anneye sahip olmanın getirdiği çelik gibi bir sinir ile kendini durmadan annesine karşı korumaya çalışmasıyla; Behlül ile olan aşkları ortaya çıkmasın diye Adnan'a, Deniz Hanım'a, annesine, Nihal'e ve son anlara kadar Beşir'e karşı geliştirdiği sağlı sollu ataklarla dizinin Savunma Bakanlığı görevi kendisine adeta altın tepside sunuluyor.

3. Adnan Ziyagil: Ekonomi Bakanı

Diziyi izleyenlerin en çok üzülüp ah'layıp vah'ladığı karakter Adnan Bey, koca bir evin içerisindeki çalışanların, kendi çocuklarının, yalı kazığı Behlül'ün ve sahibi olduğu fabrikaların mali işlerinden sorumlu olmasının yanı sıra; tüm bunlar yetmezmiş gibi Bihter ve kaynanası Firdevs'i de çekip çeviriyor, yetmiyor Bihter'in kardeşi Peyker'in eşi Nihat'ı iş sahibi yaparak tüm dizinin ekonomisinden sorumlu bakanlık görevinde başarılı olacağının sinyalini veriyor.

4. Behlül Ziyagil: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı

Kadronun kilit adamı, herkesin en çok arzuladığı kişi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevini layığıyla yerine getirebilecek gibi görünüyor. Ailesine verdiği önemin yanı sıra, yaşadığı gizli aşka rağmen Nihal üzülmesin diye yeni bir aile kurmaya olan özeni, küçük Bülent'i sürekli kolaçan etmesi ve amcasına duyduğu o garip bağlılıkla bu bakanlıkta kalıcı olması ön görülüyor.

5. Nihal Ziyagil: Gümrük ve Ticaret Bakanı

Ticaret kısmında kafalarda hala soru işareti olsa da Behlül'e olan aşkı sayesinde eve kimin girip çıktığına dair gözünün kulağının durmadan kapıda olması, Firdevs Hanım'la birlikte yaptıkları iç saha işbirlikleriyle ortada dönen olaylardan bihaber olsa da bu bakanlığa atanması alkışlarla karşılanan en genç bakanlardan biri.

6. Bülent Ziyagil: Gençlik ve Spor Bakanı

Ve işte bakanlar kurulunun geleceğe aydınlıkla bakan temsilcisi. Basketbolda sakatlıklarla dolu kariyeri onu durdurmaya yetmiyor, üstelik 7'den 70'e herkesle iletişimi de oldukça kuvvetli; adeta gençler ve yetişkinler arasında köprü görevini görüyor. Bilgisayar oyunlarına düşkünlüğü 'Acaba teknoloji bakanı mı olsa?' sorusunu akıllara getirse de sportif ve yerinde duramayan kariyeriyle bu bakanlığa en uygun isim olduğu aşikar olarak görülüyor.

7. Deniz Hanım: Avrupa Birliği Bakanı

Nihal ve Bülent Ziyagil'in mürebbiyesi Deniz De Courton, Fransız kökenleri ve asiller asili halleriyle dizinin Avrupa'ya yüzü en dönük isimlerinden olduğu için bu bakanlığa uygun görülüyor. Kurulda bazı isimlerle arası epeyce gergin olsa da çatışma engelleyici haliyle de herkesi bir tık ileriye taşımak istediği belli oluyor.

8. Peyker Yöreoğlu Önal: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

'Bazı ülkelerin enerji bakanlarının neden sakalı var ki?' sorusuna, güzelliğiyle tokat gibi bir yanıt vermiştir Peyker. Dizideki birkaç ailenin yararı için attığı adımlarla, gerek içeride gerekse dışarıda kurduğu bağlantılarla kaynanasına bile kaynak yaratıp faydalı olmaya çalışır. Ancak 'ya bu kaynaklar tükenirse ne halt ederiz' bakışıyla sürekli ortada dolaşması ve bu dolaşmalarında yaydığı gergin ve negatif enerjiyle, bu bakanlıkta bulunması akılları biraz karıştırmıştır.

9. Nihat Önal: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Tebrikler beyaz yakalığın tezenesi Nihat. Önce babasının iş yerinde kendini paralarcasına çalışması; sonra dolaylı iç güveysilik yoluyla Ziyagil Holding'in hem hissedarı hem de parlayan yıldızı olması bu bakanlığın yolunu kendisine açmış gibi görünüyor.

10. Katya: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

Firdevs Hanım'ın sağ kolu Katya, Ziyagil köşküne adımını attığı anda en alt kattan çatı katına kadar olmadığı yerlerden bile çeşit çeşit haber toplar. Herkesin işine yarayacak bu haber ağını nakış nakış dokuması ve tüm bu işleri profesyonel olarak yapması sebebiyle bu bakanlığı açıkça hak etmiştir.

11. Beşir Elçi: Adalet Bakanı

s379.photobucket.com

Nihal'e duyduğu saf aşk Adnan Bey'e bağlılığıyla perçinlenince, başta bu ikilinin; daha sonra köşkteki diğerlerinin adil bir hayat sürmesi için çabalayan, herkesin hak ettiği gibi yaşaması için kendi canından olan Beşir, kadronun bu ünvanı hak eden tek karakteridir.

12. Elif: Dışişleri Bakanı

Kendine olan güveni, tepeden bakışları, her şeyin iyisini ben bilirim der gibi davranışlarının arkasında olaylardan hiçbir haberi olmamasına ek olarak sırf model olduğu için, Elif'in diziyi yurt dışında çok iyi temsil edeceğine karar verilmiş gibi duruyor.

13. Hilmi Önal: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı

Sinsiler sinsisi Hilmi Önal gerek Firdevs Hanım'a borçlandırma üzerinden yaptığı yatırımlarla, gerek kendi oğlunu düşman ailesi Ziyagiller yalısına sızdırmasıyla, gerekse de Bihter&Behlül aşkına dair olağanüstü takip sistemi kurdurmasıyla, bu bakanlığın ne iş yaptığına dair soru işaretlerini bir ihtimal kafalarımızdan silebilir.

14. Aynur Önal: Milli Eğitim Bakanı

Dizide bir görünüp bir kaybolan, en önemli anlarda biricik oğluşu ve torunlarının istikbalini düşünerek hareket eden cefakar anne Aynur Önal; sırf bu özelliği nedeniyle genç neslin eğitimine önem verir herhalde denerek Milli Eğitim Bakanlığı'na atanmıştır.

15. Arsen Ziyagil: Çevre ve Şehircilik Bakanı

Dizinin en etkisiz elemanlarından olması sebebiyle bu bakanlığa getirildiğine dair dedikodular kulislerde dolaşadursun; hayatını çiftliğe, bağa ve bahçeye adaması sebebiyle bu görevi hak ettiği de fısıltı gazetelerinde yer alıyor.

16. Süleyman Efendi: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı

Yerel isimlerden en güçlüsü olan Süleyman Efendi, köşkün hem ahçısı hem de fahri bahçıvanı olması sebebiyle bu makama uygun görülmüştür. İlerleyen dönemlerde hayvancılık sektörüne dair atacağı büyük adımlar, merakla ve ilgiyle izlenecek gibi duruyor.

17. Şaheste: Sağlık Bakanı

Dizinin en büyük emekçilerinden olan Şaheste Hanım, diğer karakterlerin bedenen, ruhen ve sosyal bakımdan iyilik halini sürdürmek için elinden geleni ardına koymuyor. Ama onu bu bakanlıkta olmasının ana sebebinin, kendiyle ilgili en alakasız olayda bile yorum yapabilme yetisi olduğu konuşuluyor.

18. Çetin Özder: Kültür ve Turizm Bakanı

Dizinin adam gibi adamlarından Çetin Özder, senelerdir kendine yaptığı yatırımların karşılığını bu bakanlıkla almış gibi görünüyor. Hem asilzade bir altyapısı olması hem de işleri nedeniyle turizm sektörünün gözdelerinden olan Çetin Bey'in görevi herkesi memnun eden sayılı bakanlardandır.

19. Cemile: Kalkınma Bakanı

Ölüm döşeğindeki zavallı Beşir'e kol çantasında paça çorbası taşıyan cefakar Cemile, kendi eğitimini sınıf atlama aracı olarak görüyor. Özendiği hayatı yaşayan Ziyagiller gibi olmak için yaptığı hırs dolu hareketler bu bakanlık için onu biçilmiş kaftan yapıyor.

20. Rıza Kaptan: Orman ve Su İşleri Bakanı

Aşk-ı Memnu'nun Karadeniz dağlarına bakan yüzü Rıza Kaptan, hem denizcilikte ilgili olduğu hem de Karadenizli olduğu için muhtemelen bu bakanlık için uygun görülmüştür.

21. Melih Yöreoğlu: Maliye Bakanı

Daha dizinin en başında Firdevs Hanım'ın ihaneti nedeniyle hayatını kaybeden Melih Bey Takımı'nın Melih Bey'i, Ekonomi Bakanı göreve gelene kadar kendi ailesini toparlamaya çalışan birisi olduğu için dizide rolü kısa süreli de olsa bu görev için yerini alıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oguzalpsamli

behlülün soyadı haznedar

Gizli Kullanıcı

he walla katya tam uymuş :D

Görüş Bildir