Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Klasiklerden Sıkılanlara Özel: Seçimlerin En Fantastik 11 Bağımsız Milletvekili Adayı

 > 
1.7bPAYLAŞIM

Tüm siyasetçilerin aynı olduğunu düşünen, bu sebeple de hiçbir partiyi yahut adayı kendine yakın görmeyen seçmenlere müjde! 7 Haziran günü gerçekleştirilecek seçimlerde 44 ilden 182 Bağımsız aday yarışacak...

Hepsi birbirinden özgün, hepsi birbirinden bağımsız 11 milletvekili adayı karşınızda...

1. Hasan Güzel - Tam olarak net bir şey söylememiş ama bir şeyler yapacak işte.

Adı güzel, kendi güzel, işte adayınız Hasan Güzel! Gramer konusunda biraz çalışması lazım ama olsun. İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Güzel'in broşüründen anladığımız tek şey; AKP karşıtı ve muhafazakar olduğu. Bir de soru eklerini ayırmayı bilmiyor. Gerisini seçilmesi durumunda hep birlikte öğreneceğiz sanırım.

2. Ahmet Yıldız - İnterneti kapatacak, telefonu yasaklayacak...

Elinden akıllı telefonunu düşürmeyen çocuklarına 'Sabahtan akşama kadar elinde telefon, bikbikbik o internetlerdesin. Kör olucan kör!' diye çıkışan ebeveynlere müjde! Sivas Bağımsız Milletvekili Adayı Ahmet Yıldız, seçilmesi durumunda interneti kapatacak, 30 yaş altına cep telefonunu yasaklayacak ve kanal sayısını da 1'e indirecek...

3. Fadıl Akgündüz - Dur bi dinle bak bu sefer farklı...

İşte size 'Keşke Siirt'te yaşasaydım da oy verebilseydim' diyeceğiniz bir bağımsız aday. Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Fadıl Akgündüz. 'Türkiye'nin en güvenilir insanı kimdir?' diye sorulsa tüm Türkiye hep bir ağızdan Fadıl Akgündüz demez mi? Bence der... Adayımız bu seçim de geçmişte dillendirdiği 'Yerli otomobil' vaadi üzerinden ilerliyor. Size güvenimiz tam Fadıl bey. Başarılar diliyoruz...

4. İsmail Yaşar - Halka inmesine gerek yok, o zaten halktan biri!...

Balıkesir Bağımsız Milletvekili Adayı İsmail Yaşar. Halktan biri olduğunu ve seçilince de halkının yanında olacağını belirten adayımız, politik derinliğini de konuşturarak 'Siyaseti biliyorum. Her 4 senede bir seçim oluyor' dedi. Milletvekili adayı İsmail Yaşar'ın Balıkesir'de düzenlediği mitinge; görevli polisler, 2 gazeteci ve ailesi dışında tam 0 (yazıyla sıfır) kişi katıldı. Ne yazık ki bu 0 kişinin oyuyla meclise girmesi şimdilik zor görünüyor.

5. Ayşe Pişkin - Düzce'nin Ayşe'si Mecliste Olmalı...

Çerkesler tarafından kurulan Çoğulcu Demokrasi Hareketi (ÇDH) Düzce adayı olan Ayşe Hanım 36 yıl boyunca hemşirelik yapmış.

6. Siyasettin Özaydın - İsminden belli...

Bursa'dan bağımsız aday olan Siyasettin Bey'in Facebbok'taki öz geçmişinde "Şair - Yazar - Bio-Enerjist (Lüdün İlmi)" yazıyor. 

Kendisinin aforizmalarına Facebook profilinden ulaşabilirsiniz:

"NE SIRADAN,NE DE SÜRÜDENİZ. BİZ MİLLETİN DÜŞÜNEN KISMININ DÜŞÜNEREK DÜŞÜNDÜREN SÖZCÜSÜYÜZ.  
SÖZAYDIN"

7. Ayşegül Bişkin - "Hepsini Geç Ayşegül'ü Seç"

Kırıkkale'den bağımsız milletvekili adayı olan Öğretmen Ayşegül Hanım karpuz dağıtarak seçmenlerinden oy istedi. 

"Cumhuriyet Meydanı’nda Cuma namazı sonrası karpuz dağıtan Bişkin, halktan büyük destek gördü. Vatandaşlar, bir taraftan ikram edilen karpuzları yerken, diğer taraftan artan karpuzlara hücum etti. Kısa zamanda karpuz kalmadı. Yaklaşık 1 ton karpuz dağıtan Bişkin, karpuz seçilerek alınır, milletvekillerini TBMM’ne gönderirken mutlaka seçilmesi gerektiğini söyledi."

8. Hakan Şükür - Beyaz Futbol'un tek eksiği bir milletvekili değil mi sizce de?

Geçtiğimiz genel seçimlerde AKP Milletvekili olarak meclise giren ancak daha sonra AKP-Cemaat ayrışmasında cemaatten yana tavır alarak partisinden istifa eden Hakan Şükür, bu sefer İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı olarak çıktı karşımıza. İyi bir golcü ve kafa toplarının amansız avcısı. Üstelik milletvekili olarak bir TV kanalında spor yorumcusu olmaya çalışarak da diğer vekillerden ne kadar farklı olduğunu göstermiş oldu. Alternatif arayanlar, bu seçeneği düşünebilirler...

9. Mehmet Söyler - Fotoşopçulara inat, Paint'in gücüne güç kat!

Hatay'ı Hataylılar ile birlikte yönetmek isteyen Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Söyler'in afişi seçim vaatlerini anlatan bir tablo gibi adeta. Soru ekini kasten ayırmadığını düşündüğümüz Söyler, bu vasıtayla birlik ve beraberlik mesajı veriyor. Afişin buram buram Paint kokan detayları ise adayımızın endüstriyel fotoşopa karşı halkların demokratik Paint'inin yanında olduğunu yani egemenlere karşı ezilenlerin yanında yer alacağını anlatıyor. VAR MISIN HATAY?

10. Berkan Çelik - Çektiğiniz çileleri en iyi o bilir...

İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Berkan Çelik. Genç, dinamik ve en önemlisi metrobüse binen bir Milletvekili Adayı. Halkının sorunlarını her gün bu çileyi çeken birinden daha iyi kim bilebilir ki? Metrobüse binse yaşlılara yer vermemek için uyuyormuş taklidi yapacak vekillerden sıkılanlar için iyi bir tercih olabilir.

11. Ayhan Yıldırım - "Doğru Söz Yemin Gerektirmez!"

Uşak bağımsız milletvekili adayı Ayhan Yıldırım, Uşak kent meydanında tek başına miting yaparak gündem oldu. Hafta sonu saat 16.00-19.00 arasında miting düzenlemek için izin alan Yıldırım’ın konuşmasını sadece polisler izledi. Boş meydanda yaklaşık bir buçuk saat konuşan Yıldırım, Uşak’tan milletvekili seçildiği takdirde 3 yıl içinde, seçilemezse 10 yıl içinde Uşak’a bir otomobil fabrikası kurmayı vaat etti.

Aslen Erzurumlu olan ve uzun yıllar Ankara’da kaldıktan sonra 7 yıl önce Uşak’a yerleşen ve kentte otel işletmeciliği yapan Ayhan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Avrupalı diyor ki kendi otomobilini üretmeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra da onlara araba satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip, daha sonra araba almasını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye Dünya Bankası ev kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan o kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede proje yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar dev havaalanları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. İsrail’e 'One munite' der. Marketlerde İsrail ürünleri satar. Yeni Türkiye karanlık Türkiye olacaktır. 12 yıldır şans verildi. Türkiye halen yerinde saymaktadır. Diyorlar ki demokratik sistem hantaldır, bizim ilerlememize engeldir. Peki siz fabrika açtınız da demokratik sistem mi engel oldu? Siz işsizliği önlediniz de demokratik sistem mi engel oldu? Siz emekliye yüzde 50 zam yaptınız da demokratik sistem mi size engel oldu?”

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cember-kuyruk

Batuhan Gandalf Aydagül'ü unutmayın...

cember-kuyruk

Resmi atamadım :D

anjelique

ezoimirhan

4 Yılda Bir Seçim Yapılıyor..İsmail Yaşar Ne Yaşaaaaar Ne Yaşamaz....

koala-neco

Ulan 7.fotodaki kadın 1 ton karpuz dağıtmış ama koskoca kırıkkale'den 223 oy almış, 1 karpuz 5kg desen 1ton/5 = 200 adet, bi aileden 2 kişi oy kullansa eder sana 400 oy !! Ya bu kad5n bekarlara karpuz dağıtmış ya da yiyenlerin yarısı oy vermemiş -.- dsdasdsd

orhanbencegay

2'deki Ciguli degil mi?

Görüş Bildir