Görüş Bildir

özlem türeci Haberleri

özlem türeci ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. özlem türeci ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Buluşları ve Tedavileriyle Tıp Biliminin Öncüsü Olan 15 Türk Kadın Bilim İnsanı
Kadınlar her alanda başarılı olmaya, adlarından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. Her ne kadar diğer alanlarda olduğu gibi tıp biliminde de erkek bilim insanları yoğunlukta olsa da tıp camiasının kadın bilimcileri de var. Bizler de dünyaca tanınan ve birçok başarıya imza atmış 15 Türk bilim kadınını Turkishtime sitesinden sizin için derledik. KAYNAK: Turkishtime
BioNTech'in Kurucu Ortağı Uğur Şahin kimdir, nerelidir?
ABD'li ilaç devi Pfizer ile geliştirdikleri koronavirüs (Kovid-19) aşısında yüzde 90 başarıya ulaştıklarını açıklayan BioNTech şirketinin kurucu ortağı olan Türk asıllı Prof. Dr. Uğur Şahin hakkında merak edilenler haberimizde... Uğur Şahin kimdir, nerelidir?
Dünya Genelinde Aşı Kavgası Başladı! Pfizer ve BioNTech'in Koronavirüs Aşısı Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?
Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'nin bulduğu aşı, dünya gündemine oturdu. Prof. Dr. Uğur Şahin, '2021'in ilk 3 ayı içinde Türkiye'ye aşı getirme imkanı olur. Sağlık Bakanlığı kaç doza ihtiyaç olduğunu ve zamanını bildirirse Türkiye için de yeterince aşı ayırmayı istiyoruz' dedi. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise, Türkiye'nin 3'üncü faz çalışmalarında yer aldığı için öncelikli ülkelerden olduğunu vurguladı. Öte yandan aşının yüzde 90'ın üzerinde etkili olduğunun açıklanması üzerine tüm dünyada dağıtımın nasıl yapılacağı kavgası başladı.