Görüş Bildir

KPSS ön lisans Haberleri

KPSS ön lisans ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. KPSS ön lisans ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

KPSS Ne Zaman, Saat Kaçta? 2024 KPSS Lisans ve Alan Bilgisi Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!
ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takviminde Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tarihleri belli oldu. Tüm adayların girmesi zorunlu olan 2024-KPSS Lisans sınavı ve üç oturumdan oluşacak Alan Bilgisi sınavları için geri sayım başladı. Milyonlarca adayın kaderini belirleyecek KPSS giriş belgeleri de erişime açıldı. Peki, 2024 KPSS ne zaman? 2024 KPSS lisans sınavı saat kaçta? KPSS alan bilgisi oturumları ayın kaçında? İşte 2024 KPSS takvimi...
KPSS Sorularını Taşıyan Kamyonet Kaza Yaptı
Erzurum'dan Ankara'ya KPSS belgelerini götüren kamyonet, İmranlı ilçesinde kaza yaptı. Kaza sırasında dün yapılan sınavın soruları yola saçıldı.Türkiye genelinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için Erzurum'dan Ankara'ya sınav belgelerini taşıyan kamyonet, İmranlı ilçesinde kaza yaptı. Kazada 27 eylül Cumartesi yapılan sınavın soruları yola saçılırken, güvenlik güçleri olay yerinde önlem aldı.YAĞIŞLI HAVA NEDENİYLE DEVRİLDİDoğan Demiral yönetimindeki 06 FF 8251 plakalı kamyonet, dün yapılan KPSS Ön Lisans sınavının belgelerini alarak yola çıktı. Sivas'ın İmranlı ilçesine gelen kamyonet Kanlıarmut mevkiinde yağışlı hava nedeniyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.MÜHÜRLÜ KASALAR YOLA SAÇILDISınava ait mühürlü kasaların çevreye saçılması sonucu bölgeye çağrılan güvenlik güçlerince olay yerinde güvenlik önlemleri alındı. Çevreye saçılan mühürlü kasalar toplanarak, kaza yerine gelen Cumhuriyet Üniversitesi yetkililerine teslim edildi.Araç içerisinde bulunan kurye Vedat Ünaldı, koruma polisi Ahmet Kaymaz ve sürücü Doğan Demiral kazadan yara almadan kurtuldular. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.Sondakika
Kpss Ön Lisans Oturumu Yarın Yapılacak
ANKARA (AA) - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu, yarın Türkiye'de 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da yapılacak.Saat 10.15'te başlayacak sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verilecek.KPSS ön lisans adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.Koronavirüs önlemlerine dikkat edilecekSınavda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler alınacak. Bu kapsamda, sınav binalarının ve salonlarının sınavdan önce detaylı temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak, isteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine maske ve dezenfektan ile lateks eldiven de dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maskeleri ve siperlikleriyle de girebilecek.Sınav görevlilerinin Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek. Kovid-19 belirlenen sınav görevlilerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacak. Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar da HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak.Bu durumda olan adaylar, ÖSYM tarafından SMS ile sınavdan önce bilgilendirilecek.Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine giremeyecek. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlilerince yönlendirilecek.Sınav sonuçları, 26 Kasım'da açıklanacak.
Kpss Ön Lisans Oturumu Başladı
ANKARA (AA) - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu başladı. Sınav, Türkiye'de 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da yapılıyor. Saat 10.15'te başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verildi.KPSS ön lisans adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmadı. Koronavirüs önlemleriSınavda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler alınıyor. Bu kapsamda, sınav binaları ve salonları, sınavdan önce detaylı temizlik yapılarak dezenfekte ediliyor.Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara ve görevlilere sınav binası girişlerinde maske ve dezenfektan dağıtılıyor. İsteyen adaylar ve görevliler kendi dezenfektanları, maske ve siperlikleriyle sınava giriyor.Sınav görevlileri ile adayların Kovid-19 durumları HES kodu aracılığıyla takip edilerek önlemler alınıyor. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında okul bahçelerine girişe izin verilmiyor.
Sakarya, Kocaeli, Zonguldak Ve Karabük'te Kpss Heyecanı
SAKARYA (AA) - Sakarya, Kocaeli, Zonguldak ve Karabük'te Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu başladı.Sakarya Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Sakarya Anadolu Lisesinde, adaylar salonlara alınmadan önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske dağıtıldı ve adayların ellerine dezenfektan uygulandı.Sınav görevlileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında, sosyal mesafeye uygun şekilde adayların kimlik bilgilerini kontrol edip salonlara aldı.ZonguldakZonguldak'ta sınava girmek için bekleyen adaylara, sınav öncesi maske dağıtıldı ve ellerine dezenfektan uygulandı.Öğrenciler daha sonra görevliler tarafından kimlik ve sınav giriş belgeleri kontrol edilerek salonlara alındı. Sınav öncesi polisler ve görevli öğretmenler, öğrenci ve velilere sosyal mesafe ve maske kullanımı konularında sık sık uyarıda bulundu. Okul önlerinde bekleyen bazı velilerin çocuklarının başarısı için dua ettiği görüldü.Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı.KocaeliKocaeli'de, KPSS Ön Lisans oturumu için adaylar, sosyal mesafeye uygun şekilde kimlik bilgileri kontrol edilerek sınav salonlarına alındı.Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesinde maske dağıtılan adaylar, ellerine dezenfektan uygulanarak ve ateşleri ölçülerek salonlara alındı.KarabükKarabük'te adaylar, sosyal mesafeye uygun şekilde kimlik bilgileri kontrol edilerek sınav salonlarına alındı.PCR testi pozitif çıkan ya da temaslı olan ve sınava girecek kişilerin ambulanslar ve İl Sağlık Müdürlüğüne ait özel araçlarla sınav salonlarına getirildiği, sınav bitiminde tekrar evlerine bırakılacağı öğrenildi.Adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verilen sınav, saat 12.25'te sona erecek.
Kpss Ön Lisans Oturumu Sona Erdi
ANKARA (AA) - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu tamamlandı. Saat 10.15'te başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verildi. KPSS ön lisans sonuçları 26 Kasım'da açıklanacak.
Polisin Dikkati, Kimliğini Kaybeden Adayın Kpss'ye Girmesini Sağladı
AYDIN (AA) - Aydın'ın Efeler ilçesinde bir polis memuru, yolda bulduğu nüfus cüzdanını Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumuna katılacak adaya teslim ederken, adayı da sınav merkezine yetiştirdi. Orta Mahalle'de devriye görevini sürdüren Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğünden bir polis memuru, yolcu durağında bir kimlik belgesi buldu. Nüfus cüzdanının KPPS'ye girecek bir aday tarafından düşürülmüş olabileceğini tahmin eden polis memuru, TC kimlik numarasından yola çıkarak kimliğin sahibi Cansel Ünvar'ın ikametine ulaştı. Polisleri, düşürdüğü nüfus cüzdanıyla görünce büyük şaşkınlık yaşayan Ünvar, sınava girmek üzere evden çıktığını, kimliğini kaybettiğini farkedince de eve dönmek zorunda kaldığını söyledi. Polis memurları kendisini sınava yetiştireceklerini belirterek, genç kızı polis otosuyla sınavın yapılacağı Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesine götürdü. Başlamasına 3 dakika kala sınava yetişen Ünvar gözyaşı dökerken, polis ekiplerine de teşekkür etti.