Görüş Bildir

İkinci El Otomobil Haberleri

İkinci El Otomobil ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İkinci El Otomobil ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Türkiye'nin İkinci El Otomobil Haritası
“Türkiye’nin Online 2.El Otomobil Haritası”’nı çıkaran Tasit.com’un hazırladığı araştıma, artık insanların ikinci el otomobil ararken interneti daha fazla kullandıklarını gösteriyor. Tasit.com verilerine göre 2013 yılında ikinci el otomobil satın almak için interneti kullananların sayısı %50 arttı, mobil trafik 3 katına çıktı ve Facebook üzerinden ikinci el otomobil arayanların sayısı da %87 arttı. Fotoğraflı ilanlar, diğerlerinden 3,5 kat daha fazla görüntüleniyorlar.
Otomobil Satmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı
Otomobilini satmak isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve merkezi Dubai’de bulunan SellAnyCar.com Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. İkinci el otomobil satışında en kolay ve en güvenli yolu sunan SellAnyCar.com, araç sahiplerinden otomobillerini gerçek değerinde satın alma garantisi veriyor ve tü
Tesla İkinci El Otomobil Pazarına Girdi
Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla, mayıs ayının başlamasıyla birlikte ikinci el otomobil satışlarını sessiz sedasız başlattı. Artık Tesla satın almak isteyenler normale göre çok daha ucuz olan ikinci el modellere yönelebilecek.Satılan bu ikinci el otomobillere Tesla her türlü bakım desteğini vermeye devam edecek. Ayrıca bu otomobillere 4 yıl ya da 80 bin kilometre garanti verileceği de söylenenler arasında. Wall Street Journal‘a konuşan Tesla sözcüsünün belirttiğine göre kullanılmış otomobiller Tesla’nın bayilerinde yer alacak ve kullanıcılara gelerek istediği modeli satın alma ve istenen adrese teslim imkanları sağlanacak. Şimdilik Amerika’nın 11 şehrinde kullanıma sunulan hizmetin diğer bölgelerde yer alıp almayacağıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.Tesla Model S’in fiyatları 75 bin dolar ile 105 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor. ikinci el fiyatları ise tahmin edebileceğiniz üzere çok daha uygun. İkinci el bir Tesla Model S satın almak isteyenler, 60 bin dolar ile 90 bin dolar arasında bir fiyat ile Tesla modellerine sahip olabilecek.LOG
İkinci El Otomobil Fiyatına Uzaktan Kumandalı R2D2 Buzdolabı
Bire bir R2D2 ölçülerinde; hareket eden, onun gibi sesler çıkaran uzaktan kumandalı buzdolabı, geçtiğimiz haziran ayında tanıtılmış ve Star Wars fanatiklerinin epey ilgisini çekmişti. Star Wars severler bunu kaçırmaz diye düşündüyseniz buzdolabının resmi ön sipariş fiyatının 8 bin dolar olduğunu duyunca fikrinizi değiştirebilirsiniz.
Sizin İhtiyacınız Olan Hangisi? İkinci El Pazarında En Çok Tercih Edilen Araç Modelleri
İkinci el araba satın almak, doğru yerden aldığınız ve bazı temel kontrolleri yaptığınız sürece son derece avantajlıdır. İkinci el pazarında üç altın kural vardır. Birincisi, karşılayabileceğinizin en iyisini satın almaktır. İkincisi, marka, model, otomobil fiyatları gibi konularda ne aradığınızı bilmektir. Üçüncüsü ve en önemlisi, almayı planladığınız aracın geçmişini bilmek ve doğru yerden satın almaktır.Aşağıdaki başlıkları inceleyerek ikinci el araba pazarında çokça tercih edilen şehir içi otomobillerinden spor arabalara, SUV'lara ve çok daha fazlasına dair bilgi edinebilirsiniz.
Sıfır Otomobil, İkinci El Pazarında Daha Pahalıya Satılıyor
Koronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler ile yatırım olarak görenlerin talebiyle ikinci el otomobilde fiyat artışı devam ediyor. İkinci el otomobil alım satımı yapan firma sahibi Egemen Kurtçu, 'Sıfır etiket fiyatı 190 bin lira olan bir araç, ikinci el oto pazarı tarafından satın alınıp pazarda 210 bin liraya çok rahat satılıyor. Sebebi de aracın bulunamaması. Bunu fırsatçılık olarak değerlendirebiliriz. İkinci el otomobil pazarlarında bunlarla da karşılaşabiliyoruz' dedi.
ÖTV Matrah Düzenlemesi Hangi Araçları Kapsayacak? ÖTV İndirimi İkinci El Araçları Nasıl Etkileyecek?
Dün yayımlanan Resmi Gazete’de sıfır araçlara uygulanan ÖTV matrah vergisinde değişikliler yapıldı. Yapılan düzenleme sonrası bazı özelliklere sahip araç fiyatlarında indirim gerçekleşecek. Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen, 2000 cm3'ü geçmeyen elektrikli otomobillerde vergi matrahı 85 bin-135 bin TL aralığından 114 bin-170 bin TL aralığına artırıldı. Peki, ÖTV matrah indirimi hangi araçları kapsayacak? İkinci el otomobil fiyatları düşecek mi? İşte tüm detaylar…