Görüş Bildir

16 Yaşında Üniversite ve Liseyi Aynı Anda Bitiren Dahi Kız

Haberler
> 16 Yaşında Üniversite ve Liseyi Aynı Anda Bitiren Dahi Kız

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 16 yaşındaki Grace Bush adlı öğrenci bir hafta aralıkla lise ve üniversite diploması alarak olağanüstü bir başarıya imzaya attı.

Bush, geçtiğimiz cuma günü Florida Atlantik Eğitim Kurumu'nun üniversitesinden Ceza Hukuku lisans diploması aldı. Başarılı öğrenci, aynı eğitim kurumunun lise bölümünden gelecek mezuniyet belgesini ise bu cuma günü alacak. Bush bu başarısını, belirli şartları yerine getiren öğrencilere aynı anda hem lise hem de üniversite derslerini alabilme imkanı sunan bir program sayesinde gerçekleştirdi. '13 yaşında başladığım programı, yaz dönemlerinde de aldığım dersler sayesinde 4 yıldan kısa bir sürede bitirmeyi başardım' diyen Bush bundan sonraki hedefinin de yine hukuk alanında bir master derecesi almak olduğunu söylüyor. 9 çocuklu bir ailenin 3'üncü kızı olan Grace Bush, başarısını haber yapan gazetecilere de 'Bir gün ABD'nin adalet bakanı olacağım' diyerek hedefini yüksek tuttuğunu anlattı. Bush'un ailesi ise kızlarının başarısından memnun. Grace'in 2 yaşında okumaya başladığını söyleyen annesi kızının koyduğu hedeflere ulaşacağından emin olduğunu bildirdi.

6 saat uyuyor

9 çocuklu ailenin kızı olan Grace Bush iki diplomayı birden alabilmek için oldukça disiplinli bir yaşam sürdüğünü ancak hiçbir zaman hobilerinden de vazgeçmediğini söylüyor. Bush her sabah 05:30'da yataktan kalktığını, iki farklı orkestrada flüt çaldığını söylüyor. Günde 6 saat uyuyan Bush 'Bazen çocukluğumu yaşayamadığımı düşünsem de mutluyum' diyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
8
4
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gülen Adam

Yakında kaybolup ölü bulunursa hiç şaşırmayın

Dorian Gray

O nasıl bir avatar güzel kardeşim ayrıca neden hep gülüyorsun sen ?

Kadir Saymaz Ft

Ne zorun vardı be kızım !

C△n

beynini çalabilirler :j