Kaleminden Mama Dökülüyor: Çizimleriyle Sokak Hayvanlarının Karnını Doyuran Güzel İnsan

42PAYLAŞIM

Bursa'da yaşayan üniversite öğrencisi Adnan Çobanoğlu, çizdiği portreleri mama karşılığı satıyor ve sokakta aç kalan hayvanları besliyor.

22 yaşındaki Adnan Çobanoğlu, Bursa'da Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencisi.

Adnan, üniversite yıllarında sokak hayvanlarına yardım etmek istedi. Daha sonra bir farkındalık projesi oluşturdu.

Genç ressam, sosyal medya üzerinden hayvanlara mama alana portre çizeceğini belirtti. Adnan'a çevresindeki arkadaşları da destek verdi.

Türkiye'nin dört bir yanından kendi portresini çizdirmek isteyenler önce kargo ile köpek maması gönderiyor, ardından Adnan tarafından çizilen resimlerini alıyor.

Aç kalan sokak hayvanlarını doyurmak istediğini ve bu yüzden mama karşılığında resim çizdiğini belirten Adnan Çobanoğlu, şunları söyledi:

"Sokakta yalnız ve aç hayvanları gördüm, onlara mama almak ve karınlarını doyurmak istiyordum. Bu sayede sokaktaki yalnız dostlarımızı da mama ile doyurmuş oluyorum. Para karşılığında resim isteyen çok oluyordu ama bana mama karşılığında yapmak daha cazip geldi. Talep oranı şu anda gerçekten çok fazla, elime bir sürü mama geliyor. Ben de aynı zamanda çizimleri yetiştirmeye çalışıyorum. Topladığım mamaları üniversitedeki arkadaşlarım ile birlikte sokak sokak dağıtıyoruz. Bu proje kapmasında şu ana kadar yaklaşık 50 kişinin çizimini yaptım, bin kilogram mama toplayıp dağıttık ve hala da dağıtmaya devam ediyoruz."

👏👏👏

Kaynak: TRT Haber

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir