Hindistan Polisinden Efsane Uygulama: Daha Çok Korna Çalarsanız Kırmızı Işıkta Daha Çok Beklersiniz!

19PAYLAŞIM

Hindistan’da kırmızı ışıkta beklerken sabırsızlanan sürücülerden ve onların yarattığı gürültü kirliliğinden bıkan yetkililer, sessizce beklemeyenlerin cezalandırılacağı yeni bir sistemi hayata geçirmeyi planlıyor.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’da bir o kadar yoğun olan trafik sorununu çözmek isteyen yetkililer yeni formüller geliştiriyor.

Ülkenin en büyük kentlerinden Mumbai’de polis, kırmızı ışıklarda beklemek istemeyen ve sürekli korno çalarak büyük gürültü yaratan sürücülere karşı bir ödül-ceza sistemi getirmeyi düşünüyor. Yetkililer sistemi, “Daha fazla korna, daha fazla bekleme” diye özetliyor.

Üzerinde oynanmış trafik ışıklarında kırmızıya yakalanan bir sürücünün çaldığı kornanın sesi 85 desibeli aşarsa, işaret sıfırlanıyor, böylece sürücü tekrar aynı süre boyunca kırmızıda beklemek durumunda kalıyor.

'Yeşile dönmesini hızlandıracaklarını düşünüyorlar'

‘Cezalandırıcı işaret’ adı verilen bu sistem şimdilik şehrin belli noktalarına yerleştirildi.

Mumbai’yi ‘dünyanın korna başkenti’ diye tanımlayan polis, “Burada insanlar ışık kırmızıya döndüğünde bile korna çalıyorlar. Belki de böyle yaparak yeşile dönmesini hızlandıracaklarını düşünüyorlar. Biz, Mumbai polisi bu konuda bir şeyler yapmak için can atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

İşte o sistem:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir