Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Sivas dışında İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Şanlıurfa ve Mardin dışında Güneydoğu Anadolu ile Samsun, Amasya, Çorum, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu da karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri, Antalya, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ve Batı Karadeniz çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri, Antalya, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (lokal su baskını vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; gece saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS HADİSESİ UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (karayolu ulaşımında gizli buzlanma, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Balıkesir'in batı kıyılarında, zamanla İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Anadolu Yakasında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 12

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 5

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı   9

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı  10

IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı 12

MANISA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 16

MERSIN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

OSMANİYE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla Sivas dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, sabah saatlerinde Çankırı ile gece saatlerinde Çankırı, Kırşehir, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile gece saatlerinde il geneli aralıklı yağmurlu 8

NEVŞEHİR Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı yağmurlu 7

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Sinop dışında bölge genelinde kuvvetli, gece saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde yer yer kuvvetli yağmurlu, gece saatlerinde yoğun kar yağışlı 8

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 11

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 14

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Samsun ve Amasya çevrelerinde yağmur, Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GIRESUN Parçalı ve çok bulutlu 15

SAMSUN Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı yağmurlu 18

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 9

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 17

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Şırnak ile öğle saatlerinde Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli 0

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmurlu 5

MUS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı -2

TUNCELI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Şanlıurfa ve Mardin dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 5

GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 8

SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 11

SIIRT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de fırtına, Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, batısında 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, zamanla 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğudan 3 ila 5; Güney Ege'de batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 4 la 6, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, doğusunda güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın