Görüş Bildir

Dövize Endeksli Türk Lirası Mevduatı Haberleri

Dövize Endeksli Türk Lirası Mevduatı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Dövize Endeksli Türk Lirası Mevduatı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kur Garantili Mevduat Fikri 2018 Yılında Lütfi Elvan'dan Dönmüş: Peki Bu Bir Erken Seçim İşareti mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, tartışmalar sürüyor.TL'deki değer kaybını engellemek ve dövize olan talebin önüne geçmek için dövize endeksli mevduat diyen var, 70'lerin dövize çevrilebilir mevduatı diyen var, kur garantili TL mevduat olarak özetleyen var.Bu sistemin 2018 yılında yaşanan Rahip Brunson krizi olarak da anılan kur şoku sonrası çalışılıp, rafa kaldırılmış bu sisteme geçen aylarda da Lütfi Elvan itiraz etmiş.Kur garantili mevduat'ın riskleri ve sonuçlarını Barış Soydan yazdı.
Hükümetten Döviz İçin Yeni Adım: Dövize Çevrilebilir Mevduat Sistemi Nedir, Kimler Yararlanabilir?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün kabine toplantısından sonra kamu bankalarının uygulayacağı yeni bir mevduat sisteminden bahsetti. Erdoğan’ın açıkladığı 'dövize endeksli mevduat', ayrıntıları tam olarak netleşmeden dolar kurunda bu gece tarihi düşüşe neden oldu. Merkez Bankası’nın faiz indirimiyle rekor üstüne rekor kıran döviz kurları Erdoğan’ın dövize çevrilebilir mevduat açıklamasından sonra bu gece sert bir düşüş ve dalgalanma yaşadı. Peki Cumhurbaşkanı’nın açıklamasında yer alan dövize çevrilebilir mevduat nedir? Dövize endeksli mevduat nedir? Dövize çevrilebilir mevduat hangi dönemde kullanıldı? İşte döviz üzerinde tek bir açıklama sonrasında hızlı bir düşüş yaşanmasına neden olan dövize çevrilebilir mevduatı 9 madde altında topladık. İşte detaylar…
TL Mevduatları ve İhracat İçin Yeni Düzenlemelerden İş Dünyası Memnun!
İş dünyası temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ekonomik tedbirlere yönelik olumlu mesajlar gelmeye devam ediyor.Dünya'nın haberine göre, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının istikrar talebine yönelik tedbirleri olumlu karşıladıklarını belirtti. İTO Başkanı Avdagiç ile ATO Başkanı Baran da reel sektörü fiyatları revize etmeye çağırdı.
TL Mevduatları için Yeni Düzenleme Nedir, Nasıl Olacak? TL Mevduatları için Yeni Düzenleme Ne Zaman?
Mevduat sistemi ile ilgili araştırmalar başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından konu ile ilgili açıklama yaptı. Gündemdeki ekonomik gelişmelere ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TL mevzuat sistemine dair de bir takım bilgiler verdi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise mevduat sisteminin detaylarını duyurdu. Peki, TL mevduat sistemi nedir, nasıl değişecek? İşte TL mevduatları için yeni düzenleme...
Dolarda Düşüş Sürecek mi: Piyasalarda Neler Oluyor?
Prof. Dr. Burak Arzova dün akşam Erdoğan tarafından açıklanan yeni finansal araçlardan TL'de kur garantili mevduat sonrası örtülü faiz artışı açıklamasını yapmıştı. Arzova, bu açıklamalar sonrasında başlayan döviz kurlarındaki düşüşü ve piyasalardaki hareketleri yorumladığı Youtube kanalındaki videoda dolarda düşüş sürer mi, piyasalarda neler oluyor ve TL mevduatlarda yeni dönem nasıl olacak anlatıyor.
Halkbank'ın 'Kur Korumalı TL' Reklamı Meclis Gündeminde: 'Vurgun İddialarını Güçlendiriyor'
CHP'li Antmen'in verdiği soru önergesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dövize endeksli Türk lirası mevduatı sistemine geçildiğini açıkladığı günün ertesinde, Halkbank’ın reklam filminin paylaşıldığı belirtilerek, “Bu reklam filminin çok önceden çekildiği ortada olduğuna göre, döviz kurları zirvedeyken birilerinin çok büyük bir vurgun yaptığı iddiaları güçlenmektedir.” denildi.