Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

adem kara
30.10.2014 - 08:57
İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon ve Diyarbakır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Adana, Osmaniye, Düzce ile Kırklareli, Zongukdak ve Hatay'ın kıyıları, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis etkili olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve doğu kesimlerde hissedilir derecede (6-8 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa), Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Adana, Osmaniye, Düzce ile Kırklareli, Zonguldak ve Hatay'ın kıyıları, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (30-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri ile Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (30-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) sabah saatlerinde kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

BURSA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 15

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 15

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 15

EGE

Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarda kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 14

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 14

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; bugün (Perşembe) Adana, Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Perşembe) öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 15

OSMANİYE Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Perşembe) öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 22

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde sis yer yer etkili olacak.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 16

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 14

KIRIKKALE Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 15

KONYA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 16

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce çevreleri ile Zonguldak'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgarın; bölgenin batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 18

BOLU Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 15

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 16

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Sabah saatlerinde Orta karadeniz'in iç kesimlerinde sis yer yer etkili olacak.

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 15

ORDU Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 20

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 19

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) akşam saatlerinde sağanak yağışlı 20

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; batısının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BİNGÖL Parçalı ve çok bulutlu 18

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 12

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 16

VAN Parçalı bulutlu 14

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin batısı ile Diyarbakır çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 22

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

KİLİS  Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'in batısında ve Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, açıkları doğudan 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı zaman zaman kuzeybatıdan 4 ila 6, öğlen 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerine kadar güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı ve açıkları ile akşam geneli kuzeybatıdan, sabah ilk saatlerde Antalya Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4, yer yer 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu güneybatıdan, sabah ilk saatlerde doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, akşam güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın