Görüş Bildir

Furkan Vakfı Haberleri

Furkan Vakfı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Furkan Vakfı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

'Annen de Olsa, Diz Kapağının Üstü Tahrik Eder'
Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul’un, tesettür ve cinsellik konularında açıklamalar yaptığı video vakfın internet sitesinde yayınlandı. Kuytul açıklamasında “Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder. İslam gerçeği konuşuyor” ifadelerini kullandı. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Yıldız'ın ''6 yaşında çocukla evlenilebilir'' fetvasının ardından Furkan Vakfı Kurucu Kuytul da ''Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder'' dedi.Kuytul, 'Ne diyor İslam, annen de olsa diz kapağının altından göbeğine kadar ve sırtına bakamazsın. Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder. İslam gerçeği konuşuyor. Hayal aleminde değil İslam. Toz pembe hayallerde gezmiyor İslam. 'Olmaz canım, annesiyle olur mu, bacısıyla olur mu?' İslam hayal kurmuyor, gerçeği söylüyor. 'Olur' diyor. Biri yapmazsa biri yapar. 'Olur mu?' diyenlerin başlarına geliyor.' dedi. Cumhuriyet
Bitmek Bilmiyorlar! Çağdaş Bir Toplum Olma Yolunda Ayağımıza Pranga Olan Karanlık Zihinler
Son dönemde mantık dışı söylemlerde bulunup, çağa uygun olmayan değişiklikler yapmak için çırpınanlarda belirgin bir artış var. Muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için daha hızlı olmamız gerekirken bu gibi kafalar yüzünden vites küçültmek zorunda kalıyoruz. Bu korkutucu tabloya bir bütün olarak baktığımızda işin vahametini daha net görebiliyoruz. İşte o örneklerden bir kısmı:
Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul’un Eşi: 'Muhalif Olduğumuz İçin Şiddet Uyguluyorlar'
Adana’da bir süredir tutuklu olan ve haklarında henüz iddianame hazırlanmayan 8 gönüllüsü için dün yürüyüş yapmak isteyen Furkan Vakfı üyelerine polis sert müdahalede bulundu.Yaşanan olaylarla ilgili konuşan Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, 'Çok zalimceydi. Biz yasadışı bir şey yapmadık. Meşru düzlemde yaptığımız her şeye, her hareketimize böyle şiddetle karşılık bulduk' diye konuştu
İktidara Kafa Tutan İslamcı Oluşum 'Furkancılar': Kimler ve Ne İstiyorlar?
Kamuoyunda 'Furkancılar' ya da 'Kuytulcular' olarak bilinen dini yapılanma son yıllardaki yükselişiyle dikkat çekiyor. Sık sık güvenlik güçleriyle karşı karşıya gelen Furkancılar, iktidara karşı muhalif tavırlarıyla biliniyor ve bu özellikleri onları diğer dini oluşumlardan ayırıyor. Peki bu Furkancılar ve liderleri Alparslan Kuytul kim? Neyi hedefliyorlar?