Görüş Bildir

Jair Bolsonaro Haberleri

Jair Bolsonaro ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Jair Bolsonaro ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Irkçı, Darbeci, Kadın Düşmanı: Brezilya'nın Yeni Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun Ağzından Çıkmış Skandal Sözler
Dünya geneline baktığımızda son yıllarda popülist, şovenist siyasilerin yükselişine siyasetle ilgili herkes şahit olmuştur. Trump'la başlayan bu yeni tip yönetici geleneği büyük ihtimalle Brezilya'da da sürecek. Asker kökenli, aşırı sağcı Bolsonaro ise söylemleri ve skandallarıyla dikkat çeken bir isim. Biz de Sao Paolo Üniversitesi Tarih bölümü akademisyeni Sean Purdy'nin yaptığı derlemeyi sizin için çevirdik.
Sizin Üzerinizde Ne Kadar Etkili Oldukları Tartışılır Tabii Ama TIME Dergisi 2019'un En Etkili 100 İnsanını Açıkladı!
Devir teknoloji devri biliyorsunuz, artık tüm dünya tek bir dokunuşla birbirinden haberdar olabiliyor ve neler olup bittiğini canlı canlı izleyebiliyor. Özellikle Z kuşağında oldukça kendini hissettiren bu durum, 7'den 70'e herkesi etkisi altına almış durumda. Her gün adını duyduğumuz, okuduğumuz, takip ettiğimiz bu insanları aslında hepimiz biliyoruz ama resmiyete dökülmesi açısından dünyaca ünlü TIME dergisi bu isimleri bir araya getirmiş. İşte liderlerden sanatçılara, öncülerden ikonik isimlere TIME dergisinin seçtiği 2019'un en etkili 100 ismi...
Dünyanın Akciğerleri Yanıyor: Amazon'da Yangınlar Rekor Seviyeye Ulaştı
Brezilya'da orman yangını sayısı bu yıl rekor seviyeye ulaştı. Ülkede yangınların gerçekleştiği Amazon ormanı, emdiği karbon miktarı açısından dünyanın küresel ısınmaya karşı en önemli değerlerinden biri. Dünya oksijeninin yüzde 20'sini üreten Amazon yağmur ormanlarında devam eden yangınların küresel bir krize dönüşebileceği uyarısı yapılıyor. Uzmanlar, yangınlarda her dakikada bir futbol sahası büyüklüğünde bir ormanlık alanın yok olduğunu aktarıyor. 
Koronavirüs | Dünya Genelinde Vaka Sayısı 1 Milyonu, Can Kaybı 50 Bini Aştı
Dünya genelindeki yeni tip koronavirüs vaka sayısı 1 milyonu, ölenlerin sayısı ise 50 bini aştı. Türkiye'de son 24 saatte 79 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı 356 oldu. Yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının sayısının ise 124'e ulaştığı açıklandı. İspanya'da hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 950 kişi artarak 10 bin 3'e yükseldi. Fransa'da 471 artarak 4 bin 503'e, İtalya'da ise 760 kişi artarak 13 bin 915'e çıktı.Türkiye ve dünyadan son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derledik.