Görüş Bildir
Haberler
Meteoroloji'den 9 İlimize 'Kuvvetli Yağış' Uyarısı

Meteoroloji'den 9 İlimize 'Kuvvetli Yağış' Uyarısı

FreiGeist
01.10.2015 - 08:43

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Göller Yöresi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ankara, Çankırı, Osmaniye, Hatay, K.Maraş, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Rize çevreleri ile Kastamonu ve Artvin'in kıyıları, Trabzon ve Kocaeli'nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Sinop çevrelerinde kuvvetlice (30-50 km/s), Marmara, Kıyı Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Rize çevreleri ile Kastamonu ve Artvin'in kıyıları, Trabzon ve Kocaeli'nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevreleri ile İstanbul Anadolu Yakası kesiminin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sakarya çevreleri ile Kocaeli'nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı yer yer çok bulutlu 20

BURSA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ÇANAKKALE Parçalı yer yer çok bulutlu 21

İSTANBUL Çok bulutlu, Anadolu Yakası kesimi kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 21

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya'nın kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 21

AYDIN Parçalı bulutlu 31

İZMİR Parçalı bulutlu 26

MUĞLA Parçalı yer yer çok bulutlu 27

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) Göller Yöresi ile Antalya'nın iç kesimlerinin, yarın (Cuma) Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı yer yer çok bulutlu 32

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

ISPARTA Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

MERSİN Parçalı yer yer çok bulutlu 31

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, güney ve doğusu ile Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve hafif sağanak yağışlı 21

ESKİŞEHİR Parçalı yer yer çok bulutlu 19

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

NEVŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 19

KASTAMONU Çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 20

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ZONGULDAK Çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Tokat, Amasya ve Çorum çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon'un doğusu ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ÇORUM Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  25

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin, yarın (Cuma) Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu 21

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 21

HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) batısı ile Diyarbakır çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

GAZİANTEP Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

MARDİN Parçalı zamanla çok bulutlu 28

ŞANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

DENİZLERDE HAVA

Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan, akşam batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın