Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İngiltere'de Ameliyat Esnasında Keman Çalarken Beyin Tümörü Temizlenen Virtüöz

121PAYLAŞIM

İngiltere'de sıra dışı bir ameliyat yapıldı. Beyin tümörü olan bir keman virtüözü ameliyat olurken keman çaldı.

İngiltere'de bir virtüözün keman çalarken ameliyat olması dünyada ilk kez gerçekleşti.

Operasyonu gerçekleştiren doktor virtözün kema çalarken beyninin hangi kısımlarını çalıştırdığını inceledi ve ameliyatı gerçekleştirdi. Operasyon sonucunda tümörün %90'ının temizlendiği ifade edildi.

Yapılan ameliyat hastane tarafından basın ile paylaşıldı.

İngiltere'de King's County hastanesinde gerçekleştirilen ameliyatın ardından yazılı açıklama yapan doktor Keyoumars Ashkan  “Kemanın Dagmar için ne kadar önemli olduğunu biliyorduk, bu sebeple beyninin keman çalmasını sağlayan hassas bölgelerindeki işlevi korumamız çok önemliydi” dedi. 

Ashkan, tümörün yüzde 90’ını temizlediklerini ifade etti. Keman virtüözü Dagmar Turner ise “Keman benim tutkum, 10 yaşından beridir çalıyorum. Doktorlarıma teşekkür ederim, onlar sayesinde çok yakında orkestrama dönüp keman çalabileceğim” dedi. Gerçekleştirilen operasyon yüzlerce beyin ameliyatı yapılan hastanede bir ilk oldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
d.robertj

Dünyada ilk falan değil, youtube a yazarsanız yıllar önce başka örneklerinin olduğunu da görürsünüz.

kennedy

titanic batarken de bu adam ordaydı. namıssız

ruhani

Beyin ameliyatında hastanın ayık kalması için konuşturur, sürekli soru sorarlar. Ama bir hobisinin olduğunu öğrenip beyini aktif tutmak için bunu ameliyat sırasında yapmasını istemeleri çok kral hareket bence

Görüş Bildir