Film Tadındaki Sürükleyici Anlatımlarıyla Bir Solukta Bitirebileceğiniz 17 Mini Dizi

354PAYLAŞIM

8-13 bölüm süren uzunluklarıyla sizi hiç yormadan keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak, yeri geldiğinde bir oturuşta bazen de bir haftada tüm bölümlerini izlemek isteyeceğiniz mini dizilerden oluşan harika bir liste hazırladık.

Her birine tüm hafta sonunuzu ayırıp bitirmek isteyeceğinizden eminiz!

NOT: Dizi yorumları beyazperde.com'dan alınmıştır ve sıralamada dizilerin IMDb puanları esas alınmıştır.

17. Safe / 2018 / 8 Bölüm

IMDb: 7.3

Karısının ölümünün ardından kızları Jenny ve Carrie'ye bakan Tom, tekrar bir aile olabilmek için uğraşmaktadır. Düzene sokmaya çalıştıkları hayatları Jenny'nin bir akşam gizlice bir partiye gitmesiyle alt üst olur. Başrolü Michael C. Hall tarafından canlandırılan dizinin senaristliğini gerilim kitapları yazarı Harlan Coben yapmaktadır.

16. Top of the Lake / 2013 / 13 Bölüm

IMDb: 7.5

Tui Mitcham 12 yaşında bir kızdır. Dondurucu derecede soğuk bir göle girer. Onu gören bir tanıdığı derhal müdahale ederek onu gölden çıkarır. Gölde bir çözülemeyen bir gizem olduğu aşikardır. Daha sonra bir ilginçlik olduğu fark edilen kız, karakola götürülür. Tui Mitcham, 5 aylık hamiledir. Çocuğun babasının kim olduğunu söylemeye ise hiç niyetli değildir. Polisler tecavüze uğradığını tahmin etmektedirler. Annesine ziyarete giden Dedektif Robin Griffin ise annesini “Anne, söz konusu olan kişi ufak bir kız” diye ikna ederek bu dava ile ilgilenmeye başlar. Ancak Robin Griffin, Tui Mitcham’la ilk konuşmasından sonra bunun sıradan bir olay olmadığını anlayacaktır…

15. The Alienist / 2018 / 10 Bölüm

IMDb: 7.8

Caleb Carr'ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak olan ve Türkçe'ye Ruh Avcısı ismiyle çevirilen The Alienist, 1896 yılında New York'ta geçiyor. Times muhabiri John Schuyler Moore, okul arkadaşı psikolog "ruh avcısı" Dr. Laszlo Kreizier ve henüz yeni atanmış olan polis müdürü Theodore Roosevelt'in bir cinayet soruşturması için birlikte çalışmalarının hikayesini anlatıyor.

14. Doctor Foster / 2015 / 10 Bölüm

IMDb: 7.8

Gemma Foster, Parminster Tıp Merkezi’nde bir doktordur. Tom adında 12-13 yaşlarında bir oğlu ve eşi Simon ile mutlu bir evliliği var. Gemma’nın işe yetişmek üzere aceleyle evden çıktığı bir gün eşinin atkısını takması ile hikayemiz başlar. İş yerine varınca, montunu ve atkıyı askı asarken atkının üzerinde orta uzunlukta sarı bir saç teli gözüne ilişir. Eşinin kendisini aldatıyor olabileceğinden kuşkulanır. Kafasını bu saç telinden uzaklaştırmaya çalışsa da başaramaz ve gördüğü her sarı saçlı kadından şüphe duymaya başlar. Peki kocası Gemma’yı gerçekten aldatıyor mu? Yoksa durum sadece hüsnü kuruntudan mı ibaret?

13. The White Queen / 2013 / 10 Bölüm

IMDb: 7.8

2009'da yayınlanan, Philippa Gregory imzalı kitaptan uyarlama olan dizi, İngiltere tarihinde War of the Roses olarak bilinen 30 senelik 1455-1485 arası dönemde yaşamış Kral Edward IV'ün halkın içinden sıradan bir kadın ve gelecekteki karısı olan Elizabeth Woodville'le tanışmasından itibaren hayatını konu ediniyor.

12. Tabula Rasa / 2017 / 9 Bölüm

IMDb: 8.1

Annemie D'Haeze, geçirdiği trafik kazasını sonucu hafızasını kaybeder ve bir kliniğe yatırılır. Fakat onun başındaki tek sorun bu değildir. Annemie, kaldığı hastanede Dedektif Wolker tarafından ziyaret edilir. Bu ziyaretin nedeni geçirdiği kaza değil, kısa bir süre önce kaybolan Thomas’ın yanında görülen son kişinin Annemie olmasındandır. Gizemli kayboluşun kilit ismi haline gelen Annemie kendisini aklamak için kayıp anılarını yeniden inşa etmek zorundadır.

11. The Honourable Woman / 2014 / 8 Bölüm

IMDb: 8.1

Nessa ve Ephra çocukken babalarının ölümüne tanıklık eden iki kardeştir. Kardeşler yıllar sonra siyonist bir silah tedarikçisi olan babalarının şirketini devralır fakat şirketin amacını değiştirirler. Silahlanma yerine iletişim ağı oluşturarak ülkeler arası bilgi akışı sağlamaya başlarlar. Yaptıkları iş yüzünden politik bakımdan oldukça karmaşık bir dünyanın içine düşerler.

10. The Pillars of the Earth / 2010 / 8 Bölüm

IMDb: 8.1

Amerikan Starz kanalı, bu yaz 8 bölümlük iddialı bir mini dizi yayınlayacak: The Pillars of The Earth Aynı isimli romandan uyarlanan dizinin başrollerinde Ian McShane, Donald Sutherland, Rufus Sewell, Matthew Macfadyen gibi isimler yer alıyor.

9. Manhunt: Unabomber / 2017 / 8 Bölüm

IMDb: 8.2

1978 yılında bombalı eylemlerine başlayan Ted Kaczynski ( Paul Bettany ), Bombalı eylemlerini paket halinde yollamasından dolayı Unabomber lakabıyla anılmaktadır. Son eylemini 1995 yılında gerçekleştirecek olan Unabomber, Amerika’nın en büyük gazetelerini arayarak hazırladığı manifestoyu yayımlamalarını isteyecek ancak isteği yerine getirilmezse bombalı eylemlerine devam edeceğini bildirecektir. Jim Fitzgerald ( Sam Worthinghon ) FBI ajanı olarak unabomber lakaplı Ted Kaczynski’yi yakalamak için ortaya koyduğu performansta dizinin konusu içinde yer almaktadır.

8. The Pacific / 2010 / 10 Bölüm

IMDb: 8.3

Her bir bölümü yaklaşık bir saatten oluşan, toplamda 10 bölümden oluşan mini diziThe Pasific; 2. Dünya Savaşı'nı konu ediyor ve odağına Amerikan Deniz Piyade Kolordusu'nun Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri birliklerine karşı Pasifik Cephesi'nde verdiği mücadeleyi alıyor.

7. Angels in America / 2003 / 8 Bölüm

IMDb: 8.3

1985 yılı New York'unda Amerika'nın muhafazakar ve güçlü olmak konusunda büyük adımların attığı dönemde hastalık, zıtlıklar, hayaller, politika, ihanet, din, mezhep, pişmanlık, bastırılmışlık, ırk ve seks ayrımcılığı, muhafazakarlık, özgürlük, hoşgörüsüzlük, yaşama bağlılık, güç gibi kavramlar üzerine bir hikaye konu ediliyor.

6. The Young Pope / 2016 / 10 Bölüm

IMDb: 8.4

Başrollerinde Jude Law ve Diane Keaton'ın yer aldığı The Young Pope, muhafazakar kimliğiyle ve yoksullara karşı merhametiyle ön plana çıkan, çatışmalarla ve karışıklıklarla dolu Amerikalı bir papanın hikayesini merkezine alıyor.

5. Utopia / 2013 / 12 Bölüm

IMDb: 8.4

Utopia, konusu itibariyle konusu hakkında en az şey bilinmesi gereken yapımlardan biri. Bu yüzden çok yüzeysel olarak değinmeye çalışacağız. Paranoyak bir şizofren Mark Dane tarafından oluşturulan “Ütopya Deneyimleri” elden ele dolaşan ve içeriği bakımından takipçilerini fikir ayrılığına itmiş bir eserdir. Ütopya’nın ilk bölümünü elinde bulunduran Becky, internetten tanıştığı arkadaşları Wilson ve Ian ile kendilerini gizemli ve ucu sağlık bakanlığına kadar dokunan büyük bir komployu çözerken bulurlar. Tabii arkalarında onları takip eden Network topluluğuna bağlı tehlikeli kişiler varken ilerlemeleri ve sis perdesinin aralanması hiç de kolay olmayacaktır.

4. Taboo / 2017 / 10 Bölüm

IMDb: 8.5

Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika'dan Londra'ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney'in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

3. The Night Of / 2016 / 8 Bölüm

IMDb: 8.6

Daha önce BBC için Criminal Justice’i hazırlayan Richard Price’ın kaleminden çıkacak olan Crime; başrollerinde John Turturro ve Riz Ahmed’i buluşturacak. Ahmed, New York’ta genç bir kızı öldürmekle suçlanan adamı canlandırırken; Turturro onun avukatı olarak ekranlarda olacak.

2. 11.22.63 / 2016 / 8 Bölüm

IMDb: 8.6

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak!

1. Masum / 2017 / 8 Bölüm

IMDb: 8.7

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar…

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

#5 bu dızı sahnedır benım gozumde maalesef devam ettırmedıler ıcımde hep uhtedır bu. nufusun kontrol edılmesı ıle ılgılıdır konusu

okisi

11.22.63 izlemeyen varsa hiç düşünmeden izleyin hakikaten çok iyi dizi mildred price falanda yazılabilirmiş bu arada

seroz

tavsiyeyi tasdikleminizle başladım. stephen king romanından uyarlama olduğunu bilmeden "stephen king etkisi var" dedirtecek kadar karakterize. teşekkürler

okisi

çok başarılı bir dizi iyi seyirler :)

satain

Love, Death & Robots nerde lan ?

m.-dursun

masum iyi ama şahsiyet ondan daha iyi.

doa41833044

Bir de Olive Kitteridge var. Tavsiye ederim çok iyi bir dizi.

Görüş Bildir