Ekrem İmamoğlu: 'Her Şey Çok Güzel Olacak' Diyen Hemşehrilerim Ne Yapmalı?

7PAYLAŞIM

"Taşkınlık yok, ayrıştırmak yok, her şey çok güzel olacak." Ekrem İmamoğlu seçimlerin iptal edilmesinin ardından 'Her şey çok güzel olacak' demiş ve milyonların da desteğini almıştı. Şimdi ise İmamoğlu, her şey çok güzel olacak diyen birisinin neler yapması gerektiğini söyledi.

"YSK bir karar verdi, hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan, kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran'a hazırlanmanın vakti"

"YSK hakkımızı yedi ama süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran'a hazırlanmanın vakti" diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Değerli hemşerilerim, YSK bir karar verdi, hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan, kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran'a hazırlanmanın vakti. Aynı zamanda mağduriyetimizi de anlatma vakti. Vatandaşlarımızla beraber bütün İstanbul'un oylarına, 16 milyonun oyuna talip olduğumuz tekrar herkese anlatma vakti. Ben size şunu söyleyeyim; 'Her şey çok güzel olacak' diyoruz. Kesinlikle olacak."

"'Her şey çok güzel olacak diyen hemşehrilerim Ramazan ayında komşusunu iftara davet etmeli, herkesi selamlamalı, sosyal medyada hiç kimseyi ayrıştıran bir dil kullanmamalı"

"'Her şey çok güzel olacak diyen' her vatandaşım, her hemşehrim, beni seven, bu şehirde yaşayan herkes mutlaka bazı şeylere dikkat etmeli. Kimseyi ötekileştirmemeli. Ne yapmalı biliyor musunuz? Mutlaka komşusunun evine gidip iftar açmalı, Ramazan'da hemşehrilerini selamlamalı, süreci anlatmalı. Hatta iftara davet etmeli. Hiçbir hemşehrim sosyal medyada hiç kimseyi ayrıştıran dil kullanmayacak, kucaklayacağız. Biz milli, dini bütün inançlarıyla toplumun her kesimini kucaklamaya varız dedik. Bunu yaşatmaya devam edecek 'Her şey çok güzel olacak' diyen vatandaşlarım."

Kaynak: Sputnik

İşte İmamoğlu'nun o konuşması:

Kaynak: Ekrem İmamoğlu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir