CHP'li Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Bu Franco Özentisi Diktatör Bozuntusuna Milletimiz İlk Sandıkta Geldiği Sandığı Gösterip Geldiği Gibi Gönderecek'

26PAYLAŞIM

CHP Meclis Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "5'inci kol" benzetmesine "diktatör bozuntusu" karşılığını verdi.

Özgür Özel mecliste yaptığı konuşmada, Erdoğan'ın muhalefete yönelik "beşinci kol" ifadesine tepki göstererek "beşinci kol" terimini ilk kullanan kişinin İspanya diktatörü Franco olduğuna işaret etti ve Erdoğan'ı "Franco özentisi diktatör bozuntusu" diye eleştirdi.

Özgür Özel, Twitter'da yaptığı paylaşımda da, 'Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete "5. kol" diyor. Bunun demokraside yeri yok. Demokrasiyle geleceksin, 18 yılın sonunda İspanyol diktatör Franco’nun söylemine sığınacaksın. Yazıklar olsun! Bu diktatör bozuntusuna milletimiz, ilk seçimde sandığı gösterip geldiği gibi gönderecek' dedi.

Kaynak: DW Türkçe

İşte CHP'li Özgür Özel'in o konuşması:

Kaynak: @eczozgurozel

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 18 yıldır seçimlerle iktidar olan Cumhurbaşkanı'na "diktatör" ifadesini yakıştıranların "ya satılmış bir zihniyetin siyasi bezirgânları ya da dış mihrakların kirli ajandalarını uygulayan siyasi lejyönerler" olduğunu savundu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de yaptığı açıklamada "Milli irade düşmanı bir şahıs Cumhurbaşkanımıza diktatör diyerek yine demokrasi sınavından çakmış, faşistlik sınavından geçer not almış. Defalarca seçim kazanmış Cumhurbaşkanımıza “diktatör” demek 5. kol faaliyetidir" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir