Görüş Bildir

dan bilzerian Haberleri

dan bilzerian ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. dan bilzerian ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Sevgilisini Gittiği Her Yerde Takip Eden Fotoğrafçının Gidebileceği 22 Acayip Yer
Her fotoğrafta kız arkadaşı tarafından dünyanın farklı bir yerine sürüklenen fotoğrafçının çok beğenilen çalışması twitter ahalisi tarafından tekrar yorumlandı ve ortaya gerçekten çok komik bir çalışma çıktı.  Çalışmaların orijinali: http://onedio.com/haber/sevgilisini-gittigi-her-yerde-takip-eden-fotografcinin-muthis-albumu-83569http://onedio.com/haber/sevgilisini-gittigi-her-yerde-takip-eden-fotografcinin-calismasi-devam-ediyor-226795SİZ SİZ OLUN GÖTÜREN SEVGİLİNİZ BİLE OLSA HER YERE GİTMEYİN !!!
Para Hakkında Az Bilinen 8 Şey
Avrupa'da ilk kağıt para İsveçliler tarafından 1661 tarihinde tedavüle sokuldu. Ancak bu tarihten tam 700 yıl önce Çinliler kağıt para kullanmaktaydı. Esasında Çinliler resmi olarak kağıt paralar basılmadan önce de kağıt para kullanma alışkanlığına sahipti. O tarihlerde bölgede en çok kullanılan paralar, bakırdan yapılıyordu. Binlerce madeni bakır parayı bir noktadan diğerine taşımak da hem çok riskli bir işti hem de taşıma maliyetlerini arttırmaktaydı. Bu yüzden Çinli tacirler, bu bakır paraları alıyor, üstünde bakır paranın değeri yazan bir senet düzenliyor ve ticarette bu senetleri kullanıyordu. 200 yıl boyunca bu senetler adeta birer kağıt para olarak kullanıldı ancak yaygınlaşması Song Hanedanı'na nasip oldu. O tarihlerde Çin'de bakır kıtlığı başgösterince, tacirler ve devlet kağıt para kullanmanın çok daha mantıklı bir iş olduğuna kanaat getirdiler ve bu uygulamayı başlattılar. Böylece yüzlerce yıl sürecek kağıt para hakimiyetinin de ilk uygulayıcısı oldular.
Tolga Zengin'den Dan Bilzerian'a Küfür
ABD'li ünlü poker oyuncusu ve Instagram'ın fenomeni Dan Bilzerian, sözde Ermeni soykırımına ilişkin olarak Instagram hesabından paylaşım yaptı. Bu yorumuna Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin sert bir tepki geldi.Dan Bilzerian Instagram hesabından “Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümü. Türk devleti 1.500.000 Ermeni’yi katletti, Bilzerian ailesinin de yarısını. Bugün hala, bu soykırımı kabul etmiyorlar. Bu, Alman holocaustunu engelleyebilecek bir farkındalık yaratabilirdi. Bundan dolayı Türklerden nefret etmiyorum çünkü sorumlu olanların hiçbiri hayatta bile değil, fakat tarih kendini tekrar edebilir, bu yüzden Türk hükümeti bunun gerçekleştiğini kabul etmeli. Bunu söylemişken, etnik köken, din, ya da nerede doğduğundan gurur duymaya inanmıyorum, çünkü bunlar kontrol edebileceğin şeyler değil. Bir insan olarak kendinden, başardığın şeylerden, başkaları için yaptıklarından, ve hayatındaki engelleri nasıl aştığından gurur duymalısınız. Şüphe etmeden kendisi olmak için özgürlüğü takdir ve takip eden tüm insanlara, askerlere ve gazilere” dedi.