Görüş Bildir

tahıl anlaşması Haberleri

tahıl anlaşması ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. tahıl anlaşması ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Emtiada Öngörülen Değerler Değişiyor! Enflasyon Seyrine Etki Eden Gıda ve Metallerde Ne Bekleniyor?
Pandemi oldu, bitti derken bir de savaş çıktı onun da derdini tam hissedemeden bir küresel ekonomi derdiyle dertlendik. İçeride enflasyon, alım gücü diye bazen kendi derdimize bile düşemez olduk. Emtia dip dalgasıyla halen uğraşırken, vatandaşın yalnızca petrol ve altınla ilgilendiği piyasanın ekonomide derin etkileri bulunuyor. Son süreçte Avrupa'daki enerji krizinin yarattığı sorunlarla boğuşurken, imalat PMI rakamlarında da görülen gerileme ve Çin başta olmak üzere Uzakdoğu’da da salgın ve durgunluk görünümü etkiliyor. Yılın son çeyreğinde ilerlediğimiz şu son düzlükte, metal ve enerjide dolar baskı kurarken, fiyatlamalarda teknik görünüm, daha da düşük seviyeleri işaret ediyor. Yükseliş kısmında ise buğday lider olarak gıda tarafı dikkat çekiyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Faizde Tek Haneye İndik mi? İndik, Enflasyon da İnecek'
Faiz ve enflasyona ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Faizde tek haneye indik mi? İndik. Bunu nasıl izah edeceksiniz. Bundan sonra bu böyle devam edecek. Enflasyon da inecek' dedi. Konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bay Kemal senin aklın bu işlere yetmez, o da olacak. 18 Mart Şehitler Köprüsü nasıl olduysa, Kanal İstanbul da öyle olacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile uyuşturucu ticaretini yan yana getirdi. Bu kadar gözlerini kararttılar. Ya Kemal kendine gel' dedi.
Tahıl Koridoru Neden Çok Konuşuluyor?
Son 10 yılda dünya genelinde yaşanan her tabii afet, siyasi veya askeri olay tarımın ve gıdanın stratejik önemini de öne çıkardı. Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş da böyle… Hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Soçi’deki buluşmalarının stratejik önemi de gündemlerinde gıda ile ilgili Tahıl Koridoru Anlaşması olmasından kaynaklanıyor.