Görüş Bildir
Haberler
Yoğun Kar Yağışları ve Hissedilir Derecede Sıcaklık Düşüşleri Bekleniyor

Yoğun Kar Yağışları ve Hissedilir Derecede Sıcaklık Düşüşleri Bekleniyor

Onedio Medya
30.12.2015 - 08:51

Ülkemiz soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girdi. Yoğun kar yağışları ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşleri bekleniyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu'nun batı kesimleri, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde hafif, Marmara'nın kuzeydoğusu ile Karadeniz kıyı kesiminde yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısında ise yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'da yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz'in batısı, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4-12) olmak üzere ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya ve Adana kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak (30-70 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların Marmara'nın kuzeydoğusu ile Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Bursa'nın kuzeyi ve Balıkesir'in kuzey kıyılarında yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur zamanla kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra etkisini arttırarak kuzey kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 4

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur zamanla kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra etkisini arttırarak yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 4

KIRKLARELİ Çok bulutlu, hafif kar yağışlı 4

KOCAELİ Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur zamanla kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra etkisini arttırarak yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 5

EGE

Güney kıyıları az bulutlu, diğer yerler parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde yer yer kuvvetli olarak (30-70 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı 1

İZMİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 12

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 8

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu 3

AKDENİZ

Batısı az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kahramanmaraş çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 20

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 18

HATAY Parçalı ve çok bulutlu 13

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu 8

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısında hafif olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, hafif kar yağışlı 1

ÇANKIRI Çok bulutlu, hafif kar yağışlı 2

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, hafif kar yağışlı 2

KONYA Çok bulutlu, hafif kar yağışlı 0

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, kıyılarında öğle saatlerinden sonra ve akşam yer yer yoğun olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kıyı kesiminde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

DÜZCE Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 3

KASTAMONU Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyı kesiminde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 0

ZONGULDAK Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 2

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra kar, iç kesimlerde ise kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; kıyılarda kuvvetli karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra ise yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarda kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-50 k m/s) esmesi bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

GÜMÜŞHANE Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 1

SAMSUN Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışlı 4

TRABZON Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışlı 10

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güneyi ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM   Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı -1

KARS Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı -1

MALATYA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı 3

VAN Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, yağmur akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu 10

GAZİANTEP Parçalı zamanla çok bulutlu 9

SİİRT  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu 6

ŞANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 9

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz'in batısında, Marmara ve Ege'de fırtına; Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s), öğle saatlerinden itibaren batısı 6 ila 8 (50-75 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı 2,0 ila 3,0m, öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in batısı 3,5 ila 4,5m, Görüş: Zayıf.

  • MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar yağmurlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde, Dalga: 3,5m ila 4,5m, Görüş: Zayıf.

  • EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde Kuzey Ege açıkları sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: Zayıf.

  • AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (60-90 km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, 4 ila 6 (30-50 km/s), batısı kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Orta Akdeniz'de 2,0 ila 3,0m, 4,5 ila 5,5m, Görüş: Zayıf.

  • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), akşam saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, akşam saatlerinden itibaren 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın