Ülkeler Hakkında Asırlardır Kulaktan Kulağa Dolaşan ve Dillere Pelesenk Olmuş 11 Efsane

9PAYLAŞIM

Ülkeler hakkında filmlerden, kitaplardan ve dizilerden öğrendiğimiz birçok şey aslında doğru değildir. Yıllardır efsane gibi aktarılan bu bilgilerin doğrularını sizler için derledik.

Kaynak: http://viralbuzznews.org/index.php/12-my...

1. Çin nüfusun en fazla olduğu yerdir.

Dünyadaki insanların çoğu Çin'de yaşıyor, ancak en yoğun nüfuslu ülke değil. Örneğin, Almanya ve İtalya daha yoğun nüfuslu ülkeler. 

Mesele şu ki,nüfus dışında Çin Cumhuriyeti dünyanın en büyük topraklarından birine sahip. Ancak bu bölgelerin yaklaşık 2/ 'ü dağlar ve çöllerden oluşuyor.

2. Sumo güreşi, Japonya'daki en popüler spordur.

Son yıllarda, bu geleneksel spor tekrar daha popüler hale geldi. Yine de, sumo beyzboldan daha az yaygındır. Japonya'da spor yapanların yarısı, beyzboldan daha çok hoşlanıyor.

3. Hindistan, Budistlerin yoğun olduğu bir ülkedir.

Hindistan'daki din adamlarının %80'inden fazlası Hindu'dur. İkinci en yaygın din ise İslam'dır. İnsanların %1'inden azı Budist'tir ve çoğu Tibet'e yakın kuzey bölgelerinde yaşarlar.

4. İtalyanlar, istedikleri kadar yerler ama kilo almazlar.

İtalya'da insanların her gün bir kase makarna yediğini ve üzerine bir şişe şarap içtiği, yine de zayıf olduklarına dair söylenti doğru değildir.

İstatistiklere göre her 5 İtalyan'dan 1'i obezite hastası. Hatta Apenin Dağları bölgesinde obezite hastası çocukların sayısı, Avrupa'nın diğer ülkelerine göre daha fazla.

5. Büyük Britanya, yağmurlar ülkesidir.

Büyük Britanya dünyanın en kurak yer, değil ama yağmur ile baya abartılı. Bazı bölgelerde, iklim gerçekten nemli olmasına rağmen,Londra'da, yıllık yağış miktarı Moskova'dan daha azdır.

6. Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının hepsi aşırı derecede varlıklıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin yerlileri aslında oldukça zengindir. Ancak nüfusun yaklaşık %85'i göçmendir. BAE'de yaşayan Arapların yaklaşık 2/3'ü bile komşu ülkelerden geliyor.

Tabii ki, BT uzmanları ve üst düzey yöneticiler iyi bir yaşam kalitesine sahip olabilirler, ancak sıradan mavi ve beyaz yakalı işçiler bu çok pahalı ülkede gerçekten kötü koşullarda yaşıyorlar.

7. Rio de Janeiro, Brezilya'nın başkentidir.

Rio de Janeiro neredeyse 200 yıl boyunca başkentti, ancak 1960'da başkent bu amaçla kurulan Brasilia'ya taşındı. Bugün Rio en büyük şehir bile değil, São Paulo çok daha büyük.

8. Almanya'da herkes çok dakiktir ve her şey belli bir programa göre ilerler.

Dakiklik, Alman kültürünün bir parçasıdır ama tıpkı dünyanın geri kalanında olduğu gibi, kültürel bağlar ve eski gelenekler kaybolmuş durumda. Birçok proje, teslim tarihine kadar bitmiyor. Hatta verilere göre, Almanya'daki trenlerin 1/3'ü geç kalıyor.

9. Boğa güreşi, İspanya'daki en popüler spordur.

Boğa güreşi hala İspanya'nın birçok şehrinde düzenleniyor ama popülerliği o kadar da fazla değil. Bu dövüşleri izlemeye gelenler genelde turistlerdir. Aktivistlerin protestoları nedeniyle Katalonya Parlamentosu, Barselona da dahil olmak üzere birçok bölgedeki boğa güreşini yasakladı.

10. Avustralya'da yılın her günü yaz mevsimi yaşanır.

Sydney, Melbourne, Canberra ve Adelaide gibi güney şehirlerinde yaşayan insanların sayısı oldukça fazladır. Mesela kışın Canberra'da sıcaklık 0 derecedir. Dahası kıtanın büyük bir kısmını dağlar oluşturur ve kışın karla kaplıdır.

11. Romanya çingeneler ülkesidir.

Birçok insan, Romanya'da yaşayanların çoğunun çingene olduğunu düşünüyor. Bazıları da Romanyalıların ve çingenelerin akraba olduklarını söylüyor. İkisi de doğru değil.

İlk olarak Romanyalılar ve çingeneler farklı kökenlerden geliyorlar ve bambaşka diller konuşuyorlar. Romanyalılar, Avrupalı insanlardır ve dilleri İtalyanca ve İspanyolca'ya yakındır. Çingeneler ise Hindistan kökenlidir. Ayrıca Romanya'da yaşayanların yalnızca %3'ü çingenedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fromgurbet

Ne demek Britanya da yagmur az ya! Britanya’dan bildiriyorum yagmursuz gun gormedim yok gunes acar 2dk sonra yagmur baslar

ahtrfail

6.bilgi eksikliği var BAE de göçmenler zaten vatandaş olmadığı için varlıklı olma olasılıkları yok ama BAE vatandaşları varlıklı kişilerdir BAE nin nüfusu 10 milyon BAE vatandaşı ise 1.6 milyon

cent

Romanyalılar, Avrupalı insanlardır ve dilleri İtalyanca ve İspanyolca'ya yakındır.- Slav dil ailesine mensuplar. Portuqal, İspanyol, İtalyan ve Yunan, Belçikada yaşayan Valonlar bunlar romen dil ailesine mensuplar.

princetk

Bilgiyi eğip büken insanlara uyuz oluyorum.yağış ile yağmur aynı şey değildir. Antarktika yağış miktarı fazladir ama bu yağmur yağıyor anlamına gelmez.benim bildiğim Londra'da yağış değil yağmurlu gün sayısı fazla.yanlış biliyorsam duzeltin.

tc-cagri-unver

Romanyalı ne ola ki?

Görüş Bildir