Erkek Arkadaşınız Olsalar Size Farklı Şekilde Mutluluğu Vaat Edecek Olan 16 Şehir

 > 
3.1bPAYLAŞIM

Şehirler erkek arkadaşımız olsa nasıl bir karaktere bürünürlerdi? Bu içerikte de bunun cevaplarını aradık. 😁

1. "Seni mutlu edemiyor muyum? Buse inanmazsan dayıya sor! Ediyom valla billa ya."

Adana

Eğer Adana bir erkek olsaydı ve sevgiliniz olsaydı, ilişkinizde atraksiyon eksik olmazdı. 

Her günü bir aksiyon filmi çekiyormuşçasına yaşardınız. Kah birlikte bombaya tekme atardınız, kah Titanic'teki Rose'la Jack'in o meşhur duruşunu motor üzerinde gerçekleştirirdiniz. Ama neredeyse her gün ölümle burun buruna gelirdiniz.

Adanada Sıradan Bir Gece

2. "Buse hanım, ne kadar güzelsiniz, asfalt döksünler yürüdüğünüz yollara..."

Ankara

Ankara sevgiliniz olsaydı eğer, ilişkinizde sürekli bir resmiyet söz konusu olurdu. Sürekli sizli bizli konuşurdunuz. Bir türlü ikinci aşamaya geçemezdiniz. Boş zamanlarınızda parklara gider fışkiyelerin önünde sohbet ederdiniz. Ankara size küçük sürprizler yapardı ama çiçek ya da tek taş yerine böyle oyuncak robot, dinozor falan alırdı.

3. "Ben buyum kızım. Beğenmiyorsan s.. git."

Antalya

Antalya ile sevgili olsanız, kısmen eğlenceli bir ilişkiniz olurdu. Yazın doyasıya eğlenir; denizin, kumun, güneşin, partilerin tadına varırdınız. Ama aldatılmanız olası olurdu. Antalya sizi bırakıp, nerede bir Rus, Alman, İngiliz turist varsa direkt onların yanında biterdi. Sizi hemen unuturdu.

4. "İnanma onlara, komple yalan. İnanma sen gardaş."

Bayburt

Bayburt'la sevgili olsaydınız eğer, bu ilişkide çok sıkılırdınız. Birlikte dışarıya çıkalım deseniz; yer bilmez, sizi hiçbir yere götüremez. Evde oturalım deseniz; küt gibi oturur öyle sadece. 

Hiçbir sürprizi yoktur Bayburt'un, he bir de söylediklerinizi kabul etmez. "Yok gardaş o öyle değil." deyip, doğru bildiğini anlatmaya başlar. Evet evet, size sevgilisi olsanız bile "gardaş" der.

5. "Anan gillere sor bakalım gelirken leblebi istiyolar mıymış?"

Çorum

Çorum'la sevgili olsanız, hayatınızda pek bir şey değişmezdi. Varlığıyla yokluğu arasında herhangi bir fark göremezdiniz ama böyle arada siyasi tartışmalara girerdiniz. Arada da hediye niyetine iyi kavrulmuş leblebi getirirdi. hesap makinesiyle leblebi yazıp şakalı esprili şeyler yapıp sizi güldürmeye falan çalışırdı işte.

6. "Yav sen de hep üşüyon, ekmek yemiyon mu Buse sen?"

Erzurum

Erzurum'la sevgili olduğunuzda, ilişkinizi bir türlü raya oturtamazsınız. Size hep soğuk davranır. Biraz da kabadır. Üşüyorsunuz diye kızar, elimi tut dediğinizde kızar. Çay içersiniz, o öyle içilmez der kızar. Hep bir asabilik vardır Erzurum'un üzerinde.

7. "Yaa, çıkalım ama krediler yatınca çıkalım. Şimdi param yok."

Eskişehir

Eskişehir; iyidir, hoştur ama biraz parasızdır. Eğlenecek, gezilecek yerleri bilir. Onunlayken canınız sıkılmaz. Zamanı da vardır, size zaman ayırmasını iyi bilir. Ama hep bir öğrenci kafasında yaşar hayatı. Ona gittiğinizde size dünden kalan makarnayı yedirir mesela. Ya da dışarıdan tavuk döner söyler. Ayın 7'sinden sonra Eskişehir'le birlikte hayatı krallar gibi yaşarsınız. Ama 7'sine gelene kadar sürekli evde oturur, sevdiğiniz dizinin eski bölümlerini izlersiniz.

8. "Bir gülüşün var, sanırsın ki baklavanın üzerine antep fıstığı serpiliyor."

Gaziantep

Gaziantep ile sevgili olduğunuzda kilo almanız olasıdır. Sürekli sizi yemeğe götürme telaşındadır. Baklavalar börekler ilişkinizin olmazsa olmazıdır.

9. "Bak içli köfteden yemiyorsun, ondan da ye hadi bağalım."

Hatay

Hatay da tıpkı Gaziantep gibi sizin karnınızı güzelce doyurur, kilo almamanız imkansızdır. Aile bağları kuvvetlidir. Sizi her gün annesinin yanına götürür, onunla birlikte yemek yapmanızı bekler. Hatay size bir porsiyon künefe gözüyle bakar.

10. "Aşkım trafik vardı ya, ondan bu kadar geç kaldım."

İstanbul

İstanbul'la sevgili olmanız durumunda sürekli bir koşturmaca içerisinde yer alırsınız. Hep bekletir sizi, her yere geç kalırsınız. İş yoğunluğundan size zaman ayıramaz İstanbul. Ama aslında oldukça eğlenceli biridir. Zamanı olsa, mutluluğu size iliklerinize kadar hissettirir ama zamanı yoktur işte.

11. "Buse, ben senin iyiliğini istiyorum ya. Ne olur benim sözümü dinlesen?"

İzmir

İzmir eğlenmeyi bilir, yakışıklıdır, kültürlüdür, çekicidir. İdeal sevgilidir. Ama biraz gözü dışarıdadır. Aklı her zaman sizde olsa da, kendisini size ait hissetmez. O diğer insanlara göre üstündür. Ona göre her zaman en iyisini o bilir. En mükemmel odur. Kendinizi onun kollarına bırakmanızı ister.

12. "Yav, yine giymişsin eteği. Bacağın görünüyor, kapatsana Buse!"

Konya

Konya ile sevgili olduğunuzda bir türlü rahat edemezsiniz. Sürekli sizin giyinmenize, hareketlerinize laf edip durur. Anlamsız bir egoyla yüklüdür. En doğrusunu hep kendisinin yaptığını, en iyisini kendisinin hak ettiğini düşünür. Size hayatı zindan eder. Yaşamaktan soğutur.

13. "Ben senin için atom bombasına kafa atarım Buse bee!"

Samsun

Samsun da biraz Adana'ya benzer. Samsun'la birlikte olursanız hayatı hep bir gerilim filmi tadında yaşarsınız. Yarına çıkacağınız garanti değildir. Ama her gün ölüp ölüp dirilebilirsiniz de.

14. "Ben seni sevduğimi da dünyalara bildirdum, sen hala beni aramiysun diyiirsun Busee."

Trabzon

Trabzon'la olduğunuzda hayat sizin için sürreal bir boyut kazanacaktır. Bazen çok basit bir şey söylese bile bunu anlamak için büyük uğraşlar sarfetmeniz gerekecektir. Her sözünde felsefik bir imge gizli olabilir. Ya da olmayabilir. Hamsiyi ve Trabzonspor'u kesinlikle sizden çok sevecektir.

15. "Ani bi tek beni seveceğdin? Ani Yılmaz'ı meseneden silecedin Buuse?!"

Tekirdağ

Tekirdağ romantiktir, içmesini de eğlenmesini de bilir. Ama kıskançtır biraz. Ondan başkasına yan gözle bakın istemez. Biraz fazla içer içkiyi, ona ayak uydurmanızı bekler. Kafası hep atıktır, bir şeylere.

16. "Eşeklik ettim Buse, ne yapsan haklısın."

Yozgat

Yozgat bir erkek olsaydı, kesinlikle aradığınız erkek olurdu. Ne içkisi vardır, ne kumarı. Eğlenmek istiyorsanız, sizi alır mahalleye yapılan spor aletlerinin oraya götürür. Romantik vakit geçirmek istiyorsanız, tarlaya çıkar onunla birlikte koyunları izlersiniz. Siyasetle işi gücü yoktur. İktidarda olan parti her zaman onun için en iyisidir. Fazla düşünüp kafasını yormaz. Gerektiğinde özür diler. Yozgat, size bu dünyada cenneti yaşatır hanımlar, benden söylemesi.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cilgin-inek

Trabzon'da başka takım tutanın dövüldüğünü gördüm , bilginize yani

lucreiza.donati

ankra öyle mi canım? ankra ile sevgili olsaydınız her zaman beklentinizden daha yüksek şeyler kazanırdınız. örneğin siz sadece salata istersiniz bir restorandan. sizin için masayı donatırlar. insanı tamamiyle şahane. doğma büyüme hala ankaradayım. ve anlatılanlarla ankaranın uzaktan yakından alakası yok. tamam resmiyet ucundan doğru olabilir. ama çoğunlukla amimiyet ön plandadır bizim memlekette. onun gibisini daha görmedim. 💕ANKARA💕

ececanal95

aynı ankaradan mı bahsediyoruz diye düşinmedim değil

turkcellglobalbilgi

Sakarya ? en büyük eksik sanırım siz daha tanıyamamışşınız illerimizi :)

Gizli Kullanıcı

buse naptı lan sana doğru söyle :))

yagiz-i.

3 senedir Samsun'da yaşıyorum henüz televizyon hariç hiçbir atraksiyon görmedim :D

ahmet-levent-ozturk

kardeş biz simit centerdayken biri balkondan atlayacaktı atla dediler atladı. süperdi :D

yagiz-i.

Atakum durgun biz napalım :D

ahmet-levent-ozturk

:D sen Canik'e gel tırrek dolu

Görüş Bildir