Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlar da Muhasebeci, Esnaf ve Memur Sevdi: Ünlülerin Şöhret Olmadan Önceki Evlilikleri

-

"Şöhret seni değiştirir" dendiği kadar da varmış dedirten, şimdilerin ünlü isimlerinin ünlü olmadan önceki evliliklerini sizler için araştırdık. İşte ünlü olmadan önce evlilik yapmış ünlüler:

1. Hülya Avşar

Avşar kızı ünlü olmadan önce 1979 yılında henüz 16 yaşındayken Hatay'ın pamuk tüccarlarından birinin oğlu olan Mehmet Tecirli ile evlendi. O dönemde Mehmet Tecirli üniversite öğrencisi olduğu için sürekli yan yana olamayan Avşar ve Tecirli çifti, evliliklerini çocuk yaşta yaptıklarını anlayıp 1982 yılında boşandı. Ve Avşar kızı Bulvar Gazetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışması'nda birinci seçilmesine rağmen daha önceden evlendiği ortaya çıktığı için tacı geri alındı. Yarışma sonrasındaysa kariyerinde birçok başarılı işe imza attı.

2. Yıldız Tilbe

Henüz 16 yaşındayken, 1984 yılının Haziran ayında 15 gün önce tanıştığı ve ne iş yaptığını dahi bilmediği Güngör Karahan ile kaçarak evlendi. Eşi 1 ay sonra askere gitti. Eşi dönünceye kadar kızı Sezen Burçin dünyaya geldi. Bu evlilik yaklaşık 6 yıl sürdü ve 1990 yılında eşinden boşandı. Devamında ise ünlü oldu.

3. Muazzez Ersoy

Ünlü olmadan ve henüz 16 yaşındayken, 1976 yılında evlendiği eşinden Ender isminde bir oğlu olan Muazzez Ersoy ancak iki yıl evli kaldı. Eşinden ayrılır ayrılmaz müzik dersleri alarak kariyerine yoğunlaştı.

4. Yeşim Salkım

İlk evliliğini 1989'da Mustafa İmre ile yaptı. Bu evliliğinden 1990 yılında kızı Gizem doğdu. Daha sonra şöhreti yakalayan şarkıcı ünlü olduktan sonra 3 evlilik daha yaptı.

5. Muazzez Abacı

Daha 20'li yaşlarına gelmeden polis memuru olan Abdurrahman Abacı ile evlenen Muazzez Abacı, 1969 yılında anne oldu. Doktor olan kızı Saba'yı dünyaya getirdikten bir süre sonra eşinden boşandı. Kariyerinin başında evli olduğu için eşinin soyadıyla sahne almaya başladı.

6. Ebru Gündeş

Şöhreti yakalamadan önce 21 Mart 1990 tarihinde Hamdi Vardar'la evlenen Gündeş, henüz 16 yaşındaydı. Eşinden ihanet ve şiddet gördüğü gerekçesiyle 6 ay sonra boşandı.

7. Sezen Aksu

Sezen Aksu 18 yaşında Hasan Yüksektepe ile yaklaşık 1 yıl süren bir evlilik yaşadı. 20 yaşına geldiğinde, müzik kariyerinde henüz albüm yayınlamadan önce Ali Engin Aksu ile evlendi. Minik serçe "Aksu" soy ismini bu evliliğinden aldı ancak bu evliliği de kısa sürdü.

8. Demet Akbağ

Ünlü olmadan önce muhasebeci İskender Akbağ ile evlendi. Yaklaşık 3 yıl evli kalan oyuncu daha sonra ayrıldı. Ayrıldığı sırada ünlü olmaya başladığı için onu bu soyadıyla bilmeye devam ediyoruz..

9. Serpil Çakmaklı

Henüz tanınan bir isim olmadan önce 16 yaşındayken 1978 yılında Mert Çakmaklı ile evlendi. Boşanma dönemi ünlü olduğu döneme denk geldiği için o da diğer meslektaşları gibi evli gözüktüğü eşinin soy ismini kullanmak durumunda kaldı.

Şöhreti yakalamadan önce evlenenler arasında sadece ünlü kadınlar yok ünlü erkekler de var. İşte o ünlü erkekler:

10. Özcan Deniz

1990 yılının başında Almanya'da "Sıla Geceleri" isimli sahne programı sırasında tanıştığı Handan Deniz ile 1992 yılında evlenen Özcan Deniz, bir süre sonra İstanbul'a yerleşti. Eşi Almanya'da kalan Özcan şöhreti yakaladıktan tam 11 yıl sonra eşinden boşandı.

11. Mahsun Kırmızıgül

Henüz müzik ve sahne çalışmalarında bulunmadığı dönemde, yani 1989 yılında İstanbul'a yerleşen Mahsun Kırmızıgül 20 yaşına girdiğinde Fatih'te oturan Gölgem Hanım ile evlendi. 1 yıl evli kalan Kırmızıgül'ün bu evliliğinden Mahmut isminde bir oğlu bulunuyor.

12. İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses, ünlü olmadan önce çok küçük yaşlarda Urfa'da yaşadığı dönemde ilk evliliğini Adalet Durak ile yaptı. Bu evliliğinden 3 çocuğu bulunuyor. Daha sonra şöhreti yakalayan ve İstanbul'a yerleşen Tatlıses, Adalet Hanım ile irtibatı koparmasa da daha başka birçok birliktelik yaşadı.

Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
norveclitalyan

Muhasebeciyim, yanıma yaklaşanın canını alırım :D

lannister

bulvar gazetesi bildiğin çıplak kadınların yayınlandığı gazete :D

nilufer-yilmaz3

çılgın yıldız tilbe ama çok severim onu :)

disi-kartal

Yıldız Tilbe'nin evlenme şekline hayran kaldım. Sorup soruşturmadan kaçması. Deli cesareti :D

Gizli Kullanıcı

Onun yüreğinin sesi ve yansıttığı hisler, içimizdeki anonim haykırışlarımız oldu disi-kartal. Ben bu yazıyı okumadan önce böyle bir şey yapacağını kuvvetli bir şekilde öngörürdüm. O araştırmadan kaçmış, biz de araştırarak uzaklaşıyoz. Böyle hayatın aq. Kaplumbağa olsak, biri gelir ters çevirip kaçar.

Gizli Kullanıcı

İbrahim Tatlıses herkesi düdüklemiş aq.

Görüş Bildir