Instagram’ı Aile Albümüne Dönüştüren Harika Anneler Günü Kutlaması: 3cocukannesi

 > 
97PAYLAŞIM

Sevgililer Günü gibi Anneler Günü de markaların müşteriyle olan iletişimlerini güçlendirmek için önemli bir fırsatı teşkil ediyor. Ancak elbette Anneler Günü sadece markaların değil. Sosyal medyada yer alan hemen herkes bir şekilde annelerinin bu özel gününü farklı şekillerde kutlamayı tercih ediyor.

Bu kutlamalardan biri sosyal medyayı aktif olarak kullanan üç kardeş Batuğ OymakBeril Oymak ve Bertu Oymak‘ın anneleri Berrin Oymak için Instagram‘da hazırladığı Anneler Günü hediyesi. Zira anneleri için Instagram’da “3cocukannesi” kullanıcı adıyla bir hesap oluşturan üç kardeş bu hediyeyle aynı zamanda harika bir aile albümü oluşturmuş durumda.

Hazırlanan Instagram hesabında Berrin Oymak’ın ilk çocuğunun doğumundan bugüne kadar ailesiyle birlikte geçirdiği mutlu anlar, zaman tüneli formatında karşınıza çıkıyor. Hesabı incelerken cihazınızı dik konumda tutarsanız albümden pek bir şey anlamıyorsunuz. Ancak cihazınızı yatay konuma getirip baktığınızda “Dünyanın en özel annesi…” mesajıyla Berrin Oymak’ın 1986 yılında başlayan annelik macerasına fotoğraf ve videolar eşliğinde tanık olabiliyorsunuz.

Instagram’ın bu şekilde kullanımı ilk kez Toronto Silent Film Festivali‘nin tanıtımı için gerçekleştirilmişti. Charlie Chaplin filmlerinin 100. yılını kutlamak için geliştirilen kampanya dahilinde usta yönetmenin filmografisi “tsff2014” hesabında bir zaman tüneli formatıyla kullanıcılara sunulmuştu.

Bu yaratıcı kullanım örneğini bir Anneler Günü hediyesi olarak Türkiye’de de görmüş olduk. Umarız kullanıcıların sevdikleri için hazırladığı dijital hediyelerin sayısı böyle yaratıcı örneklerle daha da artar.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir