İlk Bakanlar Kurulu Beştepe'de

-

65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "65. Hükümet'e reform ve atılım hükümeti demek doğru olur" dedi. Kurtulmuş, Başbakan yardımcılarının görev dağılımının belli olduğunu ve kendisinin de hükümet sözcüsü olarak kalmaya devam edeceğini açıkladı.

65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi. Saat 14.30'da başlayan toplantı yaklaşık 5 saat sürdü.

Ve Binali Yıldırım Açıkladı: İşte Yeni Kabine! - onedio.com
Ve Binali Yıldırım Açıkladı: İşte Yeni Kabine! - onedio.com

Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası başbakan yardımcılarının yeni görev dağılımlarını açıkladı

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtumuş, başbakan yardımcılarının görevlerinin belirlendiğini belirterek , görevlendirmelere ilişkin şu açıklamaları yaptı;

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin görevleri;

TBMM ile ilişkiler, reformların ve yatırımların koordinasyonu ve izlenmesi, yatırım ortamının iyileştirilmesi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in görevleri;

Hazine Müsteşarlığı, TC. Merkez Bankası, TC. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in görevleri;

Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararlarının ve görüşlerinin değerlendirilmek üzere Bakanlar Kurulu'na sunulması kabulü halinde bu tavsiye kararlarının uygulanmasının koordinasyonu ve izlenmesi. Kıbrıs ile  koordinasyon işleri, Medeniyetler İttifakı Projesi'nin yürütülmesi, 100. Yıl anmaları ile ilgili konuların koordinasyonu.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın ana görevi;

İnsan hakları ile ilgili kurullar ve koordinasyonu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un görevleri;

Hükümet sözcülüğü, Kamu diplomasisi ile ilgili işleri yürütülmesi ve Danıştay ile ilgili ilişkiler,  Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Radyo Televizyon Üst Kurulu.

DHA,AA,Onedio

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir