'Hiç Çekinmeden Söylüyorum O Yardımlar Türkmenlere Gidiyordu'

 > -
Abone ol

Başbakan Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin MİT TIR'larına ilişkin görüntülerin yayınlanmasının ardından yaptığı eleştiriye "Ona bir devlet dersi vereyim, devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu bir casusluktur" yanıtını verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara mitinginde Adana ve Hatay'da durdulup aranan ve MİT'e ait TIR'lara ilişkin görüntülerin Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmasını değerlendirdi. 

Başbakan Davutoğlu, TIR'lardaki malzeme için de "Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi?" açıklamasını yaptı. 

 Başbakan siyasi liderlerden gelen eleştirilere de "Seçim yaklaşıyor hemen bir gazete tekrar MİT tırlarını haber konusu yaptı. Milliyetçilik iddiasında bulunan, devlete sahip çıktığını iddia eden Bahçeli de bugün bunu eleştirmiş. Bizim Suriye'ye yaptığımız yardımları eleştirmiş. Ona bir devlet dersi vereyim, devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu bir casusluktur"

Can Dündar'dan ilk yorum

Bahçeli: PKK'ya, PYD'ye silahlar verilmiş midir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt mitinginde MİT TIR'larının görüntülerinin yayınlanmasını yorumlarken, “Bu utanç verici durum Türkiye'yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir. Bayburt'tan soruyorum; Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani'ye, PKK'ya, PYD'ye ağır silahlar verilmiş midir? Davutoğlu'nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir? " diye sormuştu. 

AA ve DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir