Cübbeli Ahmet Hoca, Atatürk Hakkındaki Düşüncelerini Anlattı: 'Mustafa Kemal Bu Devletin Kurucusu, Bunun Aleyhine Konuşulmaz, Konuşmak Caiz Değil'

1.9bPAYLAŞIM

'Mustafa Kemal bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz, konuşmak caiz değil.'

Daha önce de Mustafa Kemal Atatürk için 'Onu yıpratmak, uğraşmak, İslamiyet'in razı geldiği bir şey olamaz' diyen Cübbeli Ahmet Hoca, şimdi de HaberTürk yayınında 'Mustafa Kemal bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz, konuşmak caiz değil' dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, HaberTürk yayınında Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen'in "Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyet konusunda düşünceleriniz nedir?" sorusunu cevapladı.

Ahmet Mahmut Ünlü soruya,  "Mustafa Kemal Atatürk bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz, konuşmak caiz değil. Asla bunun aleyhine konuşulmaması gerekir. Cumhuriyet bizim son olarak kurulmuş devletimizdir. Bu devlete vergi vermek görevimiz, askere gitmek görevimiz, bu devlete bağlıyız. Biz bu devlet olmasa Suriye'den de Yemen'den de beter oluruz. Ne namaz kalır, ne abdest kalır, ne namus kalır, ne ırz kalır. Devletin mutlaka yaşaması lazımdır. Bunun için de kimsenin gözünün yaşına bakılmaması lazımdır"  diyerek cevap verdi.

İşte o anlar:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir