Görüş Bildir

CHP'den Ahmet Hakan'a, Yıldız Bacıoğlu Tepkisi: 'Sorun Süt Alamaması Değil, İçki Kadehi'

Haberler
> CHP'den Ahmet Hakan'a, Yıldız Bacıoğlu Tepkisi: 'Sorun Süt Alamaması Değil, İçki Kadehi'

CHP Genel Merkezi önünde düzenlenen basın toplantısında 'Torunum benden üst istedi alamadım' diyen emekli Yıldız Bacıoğlu'nun içki içerken çekilmiş bir fotoğrafı nedeniyle iktidara yakın medya tarafından yalancılıkla suçlandı. Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da söz konusu fotoğraf üzerinden Bacıoğlu ve CHP'yi eleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bacıoğlu'nun anlattıklarının tamamının doğru ve belgeli olduğunu belirterek 'Sorun süt alamaması değil, içki kadehi' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçtiğimiz günlerde emekliler ve sendika temsilcileriyle birlikte CHP Genel Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. 

Konuşmaların ardından kürsüye çıkanlardan biri Yıldız Bacıoğlu'ydu. İki çocuğunun da işsiz olduğunu ve eşinden emekli maaşı aldığını belirten Bacıoğlu, 'Ben bir anneyim. 19 yıldır yeter artık canımıza tak etti. Ben bu kışı battaniye altında geçirdim çocuklarımla. Torunum dün benden süt istedi alamadım. Bir anne olarak utanıyorum çocuklarımdan. Yeter artık Tayyip, duy sesimi' dedi.

Balcıoğlu’nun sözlerinin gündem olmasının ardından hükümete yakın medyada, Bacıoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı içki içerken çekilen bir fotoğrafı yayımlandı.

Yıldız Bacıoğlu'nun o konuşması 🎥

Ahmet Hakan: "Ajistasyon yaptığı gibi bir hayatı yok"

Ahmet Hakan: "Ajistasyon yaptığı gibi bir hayatı yok"

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bugün“Torununa süt alamayan viskici Yıldız Teyze” başlıklı yazısında, Yıldız Balcıoğlu'nu ve CHP'yi hedef aldı. Hakan şu ifadeleri kullandı:

'CHP’nin bir toplantısında kürsüye çıkarmışlar Yıldız Teyze’yi… Yürekleri dağlayan bir konuşma yapıyor teyzemiz. Diyor ki:

- Açım.

- Torunuma süt alamıyorum.

- Bir dilim ekmeğe muhtacım.

- Battaniyeye sarılarak yatıyorum.

- Gitsin artık bu Tayyip Erdoğan.

Dinleyenlerin gözleri yaşarıyor. Parti büyükleri, Yıldız Teyze’ye merhametli gözlerle bakıyorlar.

Ve dün...

Yıldız Teyze’nin fotoğrafları düşüyor sosyal medyaya...

Fotoğraflarda Yıldız Teyze’nin hiç de ajitasyon yaptığı gibi bir hayatı olmadığını görüyoruz.

Rakı sofraları, viskiler falan...

‘CHP yönetiminin beceriksizliği' denilen şeyin zirvesidir bu.

Hakiki bir fukarayı bulup konuşturmaktan aciz bir parti yönetiminden kime ne hayır gelecek, bilmiyorum.”

CHP'li Ağbaba: "Söylediklerinin hangisi yalan?"

CHP'li Ağbaba: "Söylediklerinin hangisi yalan?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, çıkan haberlere ve yapılan yorumlara yazılı açıklamayla tepki gösterdi. Ağbaba, 'Yıldız Bacıoğlu kimdir?' sorusuna şöyle yanıt verdi:

'Eşini kanser nedeniyle kaybetmiş, 62 yaşında, emekli bir kadın. İki gündür haysiyetsiz troller tarafından özel hayatı didik didik edildi. Eşinin vefatından sonra 2 bin 600 TL dul aylığı alıyor; aylık geliri açlık sınırının altında. Oğlu işsiz, kızı işsiz; bir torunu var. Ailesine kendisi bakıyor. Eşinin hastalığı nedeniyle çektiği krediler yüzünden maaşının yarısına yakını kesiliyor. Hepsinin belgesi var.'

Bacıoğlu'nun sosyal medya hesaplarının troller tarafından mercek altına alındığını ifade eden Ağbaba, 'Geçmiş fotoğraflarından biri, yine havuz medyasının paçavra bir gazetesi tarafından servis edildi. Mal bulmuş mağribi gibi yandaş köşe yazarları ve troller iki gündür bu konuyu işliyor. Sorun 2 bin 600 lira maaşı olup kredi borcu nedeniyle eline bin 680 lira geçen kişinin yaşadığı sıkıntılar değil, basın toplantısı günü torunu süt istemesine rağmen süt bile alamaması değil; eline aldığı bir bisküvi, bir tabak çerez, bir içki kadehi' ifadelerini kullandı. 

İktidara yakın medyayı sert şekilde eleştiren Ağbaba, 'Yıldız Bacıoğlu’nun emekli maaşının 2 bin 600 lira olduğu mu yalan? Torununa süt alamadığı mı yalan? Oğlu ve kızının işsiz olması mı yalan? Bunların tamamı ve milyonlarca emeklinin içinde bulunduğu durum gerçek' dedi. 

Ağbaba, ailelerin hakaret ve iftiralara karşı dava açacağını ve bu davaların takipçisi olacaklarını belirtti.

Veli Ağbaba, Yıldız Bacıoğlu’nun e-devlette üzerine kayıtlı icra borçlarını gösteren görüntüyü de paylaştı👇

Veli Ağbaba, Yıldız Bacıoğlu’nun e-devlette üzerine kayıtlı icra borçlarını gösteren görüntüyü de paylaştı👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
88
33
22
18
8
6
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sirius Black

oğluyla futbol maçına giden ama oğluna pantolon alamadığı için intihar eden babayı da aynı şekilde suçlamışlardı. "maça giderken gidiyon ama?" bu resmen kans... Devamını Gör

U

yalaka iktidar sallaması ahmet hakan yine saçmalamış . bira içmek biraz kuru yemiş almak bu ülke de zenginlik oldu sanırım ne yapsın kadın mağarada mı yaşası... Devamını Gör

ersaglamnihat

insanlara bir bardak birayı çok görüyorlar komedi amk