Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, akşam saatlerinde Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi, Sinop, Kastamonu, Çorum ve Samsun ile gece saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu, Erzincan, Tunceli, Elazığ çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve batı kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve batı kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE ZİRAİ DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif, yüksek kesimlerinde ise yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, Çanakkale çevreleri ile zamanla bölgenin güneyinin (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik) yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. 

BURSA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 15

EDİRNE Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 15

İSTANBUL Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 12

KIRKLARELİ Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 14

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor. 12

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. 14

MANİSA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 13

MUĞLA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. 12

AKDENİZ 

Batısı ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile akşam saatlerinde Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 18

ANTALYA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

HATAY Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı 18

MERSİN Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 18

İÇ ANADOLU 

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, akşam saatlerinde yağmurlu 13

ÇANKIRI Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, akşam saatlerinde yağmurlu 14

ESKİŞEHİR Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, akşam saatlerinde yağmurlu 14

KONYA Parçalı zamanla çok bulutlu 11

BATI KARADENİZ 

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 14

DÜZCE Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 17

KARABÜK Parçalı zamanla çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 17

ZONGULDAK Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 12

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Artvin il merkezi dışında bölge genelininm yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere bölge genelinde sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinde yağmurlu 13

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu 14

TOKAT Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinde yağmurlu 10

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. 12

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinde güneydoğusu ile Erzincan, Tunceli, Elazığ çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 5

KARS Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 5

MALATYA Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 9

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Adıyaman dışında bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 12

GAZİANTEP Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 13

ŞANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 15

SİİRT Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 12

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, Orta ve doğusu akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan ilk saatlerde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) , akşam 2 ila 4 (10-30km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat), akşam batı ve kuzeybatıdan batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) ,öğleden sonra yer yer 6 (50 km/saat) ilk saatlerde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, öğleden sonra 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s), kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile akşam saatlerinde doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan batısı güneydoğudan, öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, kuzeyi akşam tamamı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,75m Görüş Mesafesi: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?