Bu Sanatsal Popoları Puanla Senin Memleketini Tahmin Edelim!

-
Abone ol

Sanatsal popolara verdiğin puanlara göre bakalım senin memleketini doğru tahmin edebilecek miyiz? 

Testi çöz ve öğren! 

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

Ankara!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin başkentimiz Ankara!  "Ayazınla beni tehdit etme Ankara!" sözünü duymuşsundur. Bir cümle bir şehri bu kadar mı iyi anlatır! Yaz kış ayaz soğuk... İnsanlar ilk kez gittiğinde pek sevemiyor fakat öyle dipsiz bir kuyu ki insanı içine çektikçe çekiyor. Bir daha kurtulamıyorsun.

Ankara'da yaşamayan Ankaralılar genellikle özler fakat gittiğinde de lanet okur geri döner. Türkiye'nin en iyi üniversiteleri buradadır. Ortalık öğrenci kaynar. Özellikle Kızılay! İnsanlarının soğuk olduğu söylense de aslında öyle değildir. İçinde yaşarsın bezdirir, uzak kalırsın özletir. 😍

İzmir!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin İzmir! Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri senin memleketin çıktı. Çok şanslı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Havası, suyu ve insanları hepsi birbirinden güzel. İzmir'e kötü yorum yapan kimseyi duymadık. Belki burada yaşamıyorsun ama her İzmirli gibi senin de ileride yolun oralara düşecek. İzmirli olmayan bile yaşlandığında bir yazlıkta hayatını sürdürmeyi planlıyor. 

Yaz ayları da kış ayları da ayrı güzel olan canımız İzmir'in denizle bütünleşmiş, ucuz mekanlarında kim oturup kafa dinlemek istemez ki? İstanbul gibi martılar eşiliğinde vapur yolculukları. Ah şimdi orada olmak vardı değil mi?

Antalya!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Antalya! Akdeniz Bölgesi'nde yer alan şehrimiz, Türkiye'nin en kalabalık 5. şehri seçilmiş. Doğasıyla adından söz ettiren Antalya sıcaklığıyla kendinden bezdiriyor. Fakat o kadar güzel yerleri var ki o sıcaklığı bile hissetmiyorsunuz. Gece hayatı da fazlaca canlı olan şehrimiz yaşanabilir şehirlerimiz arasında.

Memleketin Antalya çıktığı için çok şanslısın. Fakat genelikle yaz aylarında dışarıdan gelen tatilciler yöre halkını bezdirmiyor değil. Ama ne yapalım denizi güzel doğası güzel...

Muğla

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Muğla! Türkiye'nin en güzel ve en fazla tercih edilen tatil beldeleri bu ilimizdedir. Bu konuda çok şanslısın. İnsanlar Muğla'ya gitmek için can atarken sen zaten oralısın! Ha bu arada yemeklerini de unutmayalım. İnsan bir kere yediğinde tadı damağında kalıyor. 

Yaz aylarında başka bir güzel olan memleketini unutma. Orada yaşamıyorsan bile her yıl gitmeye çalış. Çünkü orası sanki bir cennet! Bu cenneti her zaman görmen dileğiyle.

Adana!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Adana! "Sıcak çok sıcak, sıcak daha da sıcak olacak." sözünün yakıştığı şehir. Hatta o kadar sıcak ki insanlar kendilerini tutamayıp Güneş'e ateş bile ediyor. Orada yaşayanlara sabır diliyoruz vallahi. 

Ayrıca, adana kebap, şırdan, bici bici gibi efsaneleri de unutmayalım. Bunları nerede yersen ye Adana'daki gibi kimse yapamıyor. Ah olsa da yesek... Yemeklerinin yanında doğal güzelliklerini de unutmamak gerek. İnsanları sempatik, kendi güzel şehrimizi eğer orada yaşamıyorsan en kısa sürede ziyaret etmelisin.

Şanlıurfa!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Şanlıurfa! Şanlıurfa'nın sıcak ve kuru bir havası vardır. Sıcağı sevmeyenler için günler zorlu geçebilir. Tarihi yapılarını görmek için yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği yerdir. Belki bu yörenin insanına dair bir ön yargı var fakat durum öyle değildir. Şehir sıcak olduğu kadar insanları da sıcak...

Eskişehir!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Eskişehir! En eğlenceli, en yaşanılır şehirlerden birisi. Adı üstünde öğrenci şehri! Öğrenci şehri olması nedeniyle de yemekleri kiraları çok ucuz. Her yerde öğrenci görebilirsiniz. Her yerde eğlenceye katılabilirsiniz. Doğası da bir o kadar güzel. 

E havasından bahsedecek olursak da buzzzz... Başka söze de gerek yok sanırım.

Konya!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Konya! Dümdüz bir şehir derler. Düz olması çok da önemli değil. O yemekleri yok mu insanı başka yerlere götürüyor. Etli ekmeği, Arabaşı çorbası... Tarihi yerleri de çok fazla. Tarihle haşır neşir olanların mutlaka gitmesi gereken bir şehrimiz. 

Yaşanılabilir bir şehir mi bilinmez fakat kesinlikle ziyaret edilmeli.

İstanbul!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin İstanbul! Ah İstanbul yaşaması zor, vazgeçmesi bir o kadar zor. İnsanı çok yorar, cebini yakar. Ama yine de bir türlü kopamazsın çünkü her şey burada... İş imkanları, eğlence, kendini geliştirme imkanları aklına ne gelirse burada. Zor da olsa yaşanıyor bir şekilde işte. Çok kalabalık hem de çok. Bir yerden bir yere gitmek işkence ama olsun yine de deniz kenarına gidip martıların sesini dinlemek insana huzur veriyor. Bütün stresin bir anda gidiyor. 

İstanbul'un seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok fazla. Küçük şehirlerden gelen insanlar genellikle İstanbul'a alışamaz. Özellikle kalabalığından dertlenir. Ama bir süre sonra onları da içine çeker. Onlar da vazgeçemez. 😎

Sivas!

Popolara verdiğin puanlara göre senin memleketin Sivas! Kurulduğu yıllardan beri çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ve cumhuriyetin kuruluşunda da önemli rol üstlenmiş güzel bir şehir Sivas. Sivas'a kimse bir şey diyemez bunu belirtmeden olmaz. 😂 Halay aşığı insanların çoğunlukla yaşadığı bir ilimiz. İnsanları sıcak, yemekleri güzel daha ne olsun. Gitmemek, görmemek için hiçbir neden yok.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-enes

ankara doğru

Gizli Kullanıcı

konya!ulan millete seksi empoze etmek,zinaya teşvik ve günaha sokmak için denemediginiz yol kalmadı aq!

ali-cagan

İzmir! Doğru amk

gultekin-cilgin

Heriflerin götüne puan veren adamlar; komik desem komik değil...!!!!!!!!!!!!!!!

seyma-serefli

kazakistanliyim urfa dediler tşk

Görüş Bildir