Bu Hadisleri Okuyanlar Çok Şaşıracak! Deve Sidiği İçin, Din Değiştireni Öldürün, Gemiye Binmeyin...

126PAYLAŞIM

İslam tarihinde hadisler her zaman tartışma konusu olmuştur. Alimler bu hadislerin sahihliği üzerine asırlardır tartışır durur. Sadece alimler değil tabi, sıradan Müslümanlar için de tartışmalı bir konudur. Eli sünnet'in en güvenilir bulduğu 6 kitaptan derlediğimiz bazı tartışmalı hadisleri sizlere sunuyoruz. Bakalım siz bu hadisler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunları gerçekten Hz. Muhammed söylemiş olabilir mi?

Not: Burada verilen hadislerin tamamı Kütübi Sitte'dendir. Yani sahih olarak kabul edilir.

1. "Kim sabah 7 acve hurması yerse geceye kadar ona zehir ve sihir tesir etmez." (Buhârî, Et’ıme 43, Tıb 52, 56; Müslim, Eşribe 155)

2. "Sünnet (hıtan), erkeklere sünnet, kadınlar için fazilettir." (Ahmed b. Hanbel, V, 75; Ebu Davud Edeb, 167; el-Fethu'r-Rabbânî, XVII, 1312)

3. ''Hac veya umre veya Allah yolunda cihat maksatları dışında gemiye binme. Zira denizin altında ateş, ateşin altında da deniz vardır'' (Ebu Davud, Cihad 90)

4. ''Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve idrarını içmelerini öğütledi. '' (Buhari Tıp5/1, Hanbel, 3/107,163)

5. ''Sıcaklığın şiddeti, cehennemin nefes almasından ileri gelir.'' Buharî, Mevakît, 9; Müslim, Mesacid, 185, 186, 187)

6. “Dinini değiştireni öldürün.’’ (Buhârî, Cihâd, 149)

7. “Ölü, ailesinin kendisi için ağlamasından dolayı azaba uğratılır.” (Buhârî, Cenâiz, 32; Meğâzi, 8; Müslim, Cenâiz, 16, 17 vd.; Ebu Davud, Cenâiz 54)

8. Dünya öküz ve balığın üzerindedir.

9. “Cehennemde en şiddetli azaba uğratılacak kişiler ressamlardır. ’’ (Buhari, Tesavir, 89)

10. “Her kim kertenkeleyi ilk vuruşta öldürürse ona şu ve şu kadar sevap vardır. Ve her kim onu ikinci vuruşta öldürürse, birinciden az olmamak üzere ona şu ve şu kadar sevap vardır. Ve her kim onu üçüncü vuruşta öldürürse, ona da ikinciden az olmamak üzere şu ve şu kadar sevap vardır”

(Müslim, Selam 147 (2240);  Ebu Davud, Edeb 175, (5263, 5264); Tirmizî, Ahkâm 1, (1482). Bazı Tirmizî tertibinde Sayd bölümünde 13. babta.)

11. ‘’Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.’’ Müslim, İman 302; Buhari, 97/24,10/29; Hanbel, III/1

Ve şimdiiii rahatlıyoruz. Buraya kadar Ehli Sünnet inancının kesinlikle doğru kabul ettiği 6 hadis kitabından çeşitli hadisleri okuduk. Kitaptaki hadislere inanmak ya da inanmamak size kalmış. Amaaa bir hadis daha var ki...

“Benden Kuran dışında hiçbir şey yazmayın. Kim benden Kuran dışında bir şey yazmışsa imha etsin.”

Evet... Yine aynı kitaplarda geçen hadise göre Hz. Muhammed'in sözlerini yazmak yasakmış.

Paradoksa hoş geldiniz.

Bu hadisler doğru olsa bile onları toplayıp yazmak yasakmış. 

Peki Hz. Muhammed'in yasağını bilerek çiğneyen hadis aktarıcılarına ne kadar güvenebiliriz? 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
helin-pehlivan

Hadislerin doğruluğundan emin olmadığımız için ben bunları kabul etmiyorum. Çoğu da dinden soğutmak ya da dini sevdirmek için uydurulmuş. Tek gerçek kaynak Kurandır. Onda da bu şekilde saçmalıklar yer almıyor. Türkçesini okuyup, anlarsanız gerçekleri görebilirsiniz.

karbey77

Bu palavralari hadis!!! diye sunmak bile Islamiyete yapilacak en kotu seylerdendir...KURANA ters olan hic birsey hadis olamaz!!!

the-crown

Neden İslam dinini eleştirirken ne kadar cahil bağnaz sahte inancı olan şaçma sapan insan varsa onları örnek gösteriyorsunuz. İnsan ırkını örnek göstermek için katilleri kullanmak gibi. 10 yaşındaki kızla evlenilir diyen adamı gösterip İslam bu diyorsunuz o adamın inancının doğruluğunu sorgulamadan.

emre_akdag

Deve sidiği yerine birayı tercih ederim :D

serhat-cicek1

hadis değil hiçbiri

Görüş Bildir