Görüş Bildir

Babuşçu, İnönü Tweet'i İçin Özür Diledi

Haberler
> Babuşçu, İnönü Tweet'i İçin Özür Diledi

Fotoğraf: AA

Cumhuriyetin 'reklam arası' olduğu tweeti ile büyük tepki çeken AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu bu kez İsmet İnönü'ye kahpe diyen bir mesajı takipçileriyle paylaştı. Tepkiler üzerine bu tweeti 1 saat sonra silen Babuşçu, TBMM kürsüsünden özür diledi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nın tartışmalara yol açan ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arası sona erdi’ tweetinin ardından bugün ‘Başkan RTE’ isimli kullanıcının ‘Bizans dostu kahpe İnönü’ tweetini retweetledi. 1 saat sonra da bu tweeti sildi.

Twitter’da ‘BAŞKAN RTE’ isimli kullanıcının ‘Bizans Dostu Kahpe İsmet İnönü’ yazılan bu başlığın altına ise şu ifadelere yer verildi: 'Lozan Barış Antlaması madde 129: Türk hükümetince Anzak (Arıburnu) bölgesindeki toprak parçaları İngiliz İmparatorluğuna bırakılacaktır... Evet, uğruna 253 bin şehit verdiğimiz Arıburnu İsmet İnönü tarafından İngiltere toprağı haline getirilmiştir. Gelibolu Arıburnu sahilinde Türk devleti asker bulunduramaz, hiçbir şey inşa edemez. İnanmayan Geziciler, ulusalcılar, CHP’liler Lozan Antlaşmasının 129. maddesini okusun da Lozan’ın başarı mı yoksa hezimet mi olduğunu öğrensin. Cumhuriyetin lider sultası Lozan’da; Suriye, Mısır, Irak, Filistin, Kudüs, Yemen, Cezayir, Libya, 12 Adalar ve Balkanları verip geldi.'

CHP’DEN TEPKİ

CHP’DEN TEPKİ

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, 'Bir milletvekilinin Türkiye Cumhuriyetinin kurucularından 2’nci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü ile ilgili böyle bir twit paylaşmasını şiddetle ve nefretle kınıyorum. Aynı zamanda aynı kınamayı iktidar partisinin gurubunun da yapmasını diliyorum. Neyzen Tevfik’in meşhur bir şiiri var. ‘Ne ararsın tanrı ile aramda’ Bu şiirin son kıtasını Tülay Babuşçu’ya ithaf ediyorum. Kendisini meczup, sapkın ve şerefsiz ilan ediyorum' dedi.

AKP : SUÇ ŞAHSİDİR

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, böyle bir bilginin taraflarına ulaşmadığını belirterek, 'Suç şahsidir. Ak parti grubuna dönük bir suçlamada bulunamaz hiç kimse. Burada ifade edildiği gibi ifadeler kullanıldıysa ve gerçek kişi olarak bu ifadeler kullanılmışsa biz AK Parti olarak böyle bir ifadeye tasvip etmeyiz. Gerekli araştırmalara yapacağız'dedi.

MHP : KABUL EDİLEMEZ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise, Böyle bir ifade kabul edilebilir değildir. Bu ifadeyi kullanan hakkında gerekli disiplin işlerini başlatacaktır'dedi.

TBMM Grup Başkanvekili Sadık Yakut ise 'İlgili partinin gereğini yapmasını temenni ediyorum'dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine söz alan Tülay Babuşçu, 'Başlığı fark etmeden retweet yaptığım içerikle ilgili özürlerimi sunuyorum. Bir kastım yoktu. Dikkatsizlik sonucu olmuştur. Huzurlarınızda tekrar rahmetle anıyorum ruhu şad olsun. Hepinizden özür diliyorum' dedi. Ardından TBMM başkanvekili Sadık Yakut birleşime 10 dakika ara verdi.

GERGİNLİK ÇIKTI

GERGİNLİK ÇIKTI

Verilen ara sırasında CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti grubunun ön sırasında bulunan Babuşçu’ya sözlü tepki gösterdi. Unun üzerine gerginlik çıktı ve AK Parti ile CHP’li milletvekilleri arasında tartışmalar yaşandı. Ardından iki partinin milletvekillerini araya giren diğer milletvekilleri uzaklaştırdı.

Fırat Keskinkılıç / DHA

Sosyal Medyadan Babuşçu'ya Tepkiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kartacali

Bu alçaklara kalsaydı lozan yerine mondros anlaşması daha kafiydi tarih bilmeyen sıgır sürüsünden baska bisey değiller...

Grotesk

Tipi zaten şerrin kaynağı olmuş.

İyi demiş, ADALARI, musulu, kerküğü her yeri masada sattılar

feyk

savas meydaninda senmi savasip kazandinda, masada satti diyebiliyorsun. bati cephesinde en buyuk savaslarin komutanindan bahsettiginin farkinda degilsin. bir... Devamını Gör