Görüş Bildir

'7 Haziran Seçimleri Çok Önemli Bir Yol Ayrımıdır'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğanı, '7 Haziran seçimleri, Türkiye'nin 2019'a ve dolayısıyla 2023 hedeflerine giden süreçte çok önemli bir yol ayrımıdır' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda toplu açılış töreninde halka hitap etti.

Erdoğan, 'Birileri -cek, -cakla konuşuyor. 'Gelince memura şunu vereceğim, bunu vereceğim' diyor. Çünkü bunların sırtında boş yumurta küfesi var ama bizim sırtımızda dolusu var. Şimdi bunlar, bunları söylerken, 'şunu yaparak, bunu yapacağım' demiyor. Başında olduğum iktidarla 27 buçuk milyar dolar Merkez Bankası rezervi aldık, 122 milyar dolara çıkardık. 'Onu nasıl boşaltırız', bunu düşünerek söylüyorlar. Çünkü geçmişte bunları gördük, öyle boşalttılar. 40 küsur banka böyle boşaldı' ifadelerini kullandı.

'7 Haziran seçimleri çok önemli bir yol ayrımıdır'

7 Haziran seçimlerinin Türkiye'nin 2019'a ve dolayısıyla 2023 hedeflerine giden süreçte çok önemli bir yol ayrımı olduğunu kaydeden Erdoğan, 'Bu yol ayrımının bir tarafında anamuhalefet partisini önüne katmış sürükleyen iki örgüt var, bunlar bölücü örgüt ve paralel örgüt. Milliyetçi olduğu iddiasındaki parti de bunların gölgesine sığınmış, onlarla aynı yolda yürüyor' şeklinde konuştu.

'Asgari ücreti de açık artırmaya çıkarmışlar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir zamanlar okyanus ötesine verip veriştirenler, şimdi onlarla bal kaymak olmuşlar. Ben buna 'eski Türkiye koalisyonu' diyorum. Bakıyorsunuz seçim beyannameleri birbirinin kopyası. Meydanlarda aynı şeyi söylüyorlar. Sadece asgari ücret konusunda anlaşamıyorlar. Asgari ücreti de açık artırmaya çıkarmışlar' dedi.

'Sandık idama mahkum edilmiştir'

Mursi'ye ve arkadaşlarına karşı yapılanların yenilir yutulur bir olay olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

'Dünyanın buna sessiz kalması bilesiniz ki kendini inkarıdır. Eğer 'demokrasi, sandık' diyorsanız, şu anda dün açıklanan bu kararla sandık idama mahkum edilmiştir, demokrasi idama mahkum edilmiştir, milli irade idama mahkum edilmiştir. Doğan Grubu, sen de avucunu daha çok yalarsın. Beraber hareket ettiğiniz paralel örgüt, aynı şekilde siz de çok avucunuzu yalarsınız. Çünkü bizim abdestimizden şüphemiz yok, onun için de namazımızdan şüphemiz yok.'

Erdoğan, 'Mursi, şayet idam edilirse ki inanmıyorum, inşallah edilmeyecek, edemeyecekler, terör örgütüyle mücadele hayatını kaybeden bir kardeşim şehitlik rütbesine erişmiş olacaktır. Ben de eğer böyle bir akıbete uğrarsam, Rabbim inşallah bizlere de o makamı lütfedecektir diye inanıyorum' ifadelerini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?