Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2014'ün Sosyal Hayatı En Renkli 10 Şehri

-

MTM 2014’te en çok etkinlik gerçekleştiren 10 kenti sıraladı. İstanbul liste başı, Antep listeye onuncu sıradan katıldı. Etkinliklerin ilk sırasını eğlence ve müzik oluşturdu.

Medya Takip Merkezi (MTM) 2014 yılında gerçekleşen etkinlik analizlerini paylaştı.

Sosyal hayatın en canlı olduğu şehir 12 bin 395 etkinlikle İstanbul.  Beyoğlu en fazla etkinlik yapılan ilçe. Etkinlikler en çok müzik ve eğlence kategorilerinde gerçekleşti, konserler siyaseti geçti.

İlk üç değişmedi

MTM, 2014 yılındaki 25 bin 701 etkinliği analiz etti. İstanbul 12 bin 395 etkinlikle açık ara önde. Onu üç bin 427 etkinlikle Ankara ve bin 593 etkinlikle İzmir izliyor. İlk üç kent sırası geçtiğimiz yıl ile ayın iken Antalya ve Bursa ilk beşte yer alan diğer kentler.

Muğla, Adana, Eskişehir ve Mersin ilk onun içindeyken Antep, 278 sayısıyla en az etkinlik gerçekleşen şehir oldu.

Kadıköy ve Beşiktaş ilk beşte

En çok etkinlik gerçekleşen 10 ilçenin yedisi İstanbul’da. Beyoğlu’nun ilk sırada yer aldığı listenin ilk beşinde ilk kez Beşiktaş ve Kadıköy de yer aldı.

İstanbul dışındaki ilçeler arasında ise ise Çankaya ikinci sırada, Konak yedinci sırada görüldü. Osmangazi ise listenin sonunda yer aldı.

Müzik siyaseti geçti

Etkinlikler altı kategoride toplandı.  Müzik ve eğlence liste başındayken kültür/sanat kategorisi ikinci sırada yer aldı, siyaset onları takip etti.

İş yaşamı, spor ve yaşam devam eden kategoriler oldu.

Etkinlik türlerinde ise konserler, tiyatro ve müsabakalar ilk üçte yer aldı. Bin 157 etkinlikle dördüncülüğe yerleşen program türü, 981 etkinlikle beşinci olan gösteri türünü az bir farkla geçti. Fuar ve parti türlerinin son sıralarda yer aldığı tabloda festival/şölen türü ise orta sıralarda yer aldı.

İlk beşteki şehirlerin hepsinde konser etkinlikleri birinci sırada. 2014 boyunca, İstanbul'da 3 bin 856, Ankara'da 641, İzmir'de 514, Antalya'da 284 ve Bursa'da 198 konser organizasyonu yapıldı.

İstanbul ve İzmir illerinde, konserlerin hemen ardından tiyatro etkinlikleri ikinci sırada geldi. Ankara'da ise siyaset gündemi ikinci sıradaydı. Antalya'da gösteri türü, Bursa'da ise müsabaka/maç kategorisi konserin hemen ardında yer aldı.

Kaynak: Bianet

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBeşiktaş Jimnastik KulübüBursaEskişehirFestivalİstanbulİzmirKonserMersinMuğlaTiyatromüzik
Görüş Bildir