Görüş Bildir

zafer havalimanı Haberleri

zafer havalimanı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. zafer havalimanı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Davutoğlu 9 Maddelik Turizm Eylem Planı'nı Açıkladı
2016 Turizm Eylem Planı'nı açıklayan Başbakan Davutoğlu, 'Kimse, etrafımızdaki ateş çemberi dolayısıyla içe kapanacağımızı, kendi içimizde devinim yaşayacağımızı düşünmesin ve beklemesin. İçe kapanmayacağız, dünyayla daha çok bütünleşeceğiz' dedi.
'Garanti Yolcular' Yine Gelmedi: Hazine, Kütahya'daki Havalimanı İçin 205 Milyon Euro Ödeyecek
Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan ve Kasım 2012'de hizmete açılan Kütahya'daki Zafer Havalimanı'nda yüklenici firmaya verilen yolcu garantisine 2019'da da ulaşılamadı. 1 milyon 232 bin olarak garanti verilen yolcu sayısı 82 binde kaldı. Devletin yüklenici firmaya anlaşma gereği 2019 için 6.5 milyon euro, işletme süresi olan 29 yıl için ise toplam 205 milyon euro garanti bedeli ödeyeceği belirtiliyor.
10 Havalimanı "Daimi Hava Hudut Kapısı" İlan Edildi
ANKARA (AA) - Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Hatay, Kocaeli, Kütahya, Sivas, Şanlıurfa ve Tekirdağ'daki havalimanları, uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı oldu. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.Buna göre, Pasaport Kanunu gereğince, Antalya Gazipaşa Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Kütahya Zafer Havalimanı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı'nın uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak tespitine karar verildi.
Garanti Projelerin Kur Zararı 83 Milyar TL: Peki Bu Parayla Neler Yapılabiliyor?
Geçen yıl sadece 7 bin yolcunun kullandığı Zafer Havalimanı 2044 yılına kadar IC İçtaş tarafından işletilecek. Havalimanının performansı böyle devam ederse Hazine’den 208 milyon 131 bin 332 avro şirketin kasasına girecek. Artan kur nedeniyle 2020 yılında yaşanan 83,7 milyar liralık zarar pandemi döneminde halkın nefes almasını sağlardı. Her esnafa yaklaşık 840 bin TL yardım yapılabilir ya da aylarca ailelerin ekmek giderleri karşılanabilirdi.