Yıllarca Milyonları Peşinden Sürükleyebilecekken Müziği Bırakıp Kendini Başka İşlere Veren 12 Şarkıcı

0PAYLAŞIM

Bir zamanlar oldukça ünlülerdi. Sizlerle paylaştığımız bu listede müziği ve onun getirdiklerini bir kenara bırakım yeni kariyerlere yelken açan müzisyenlere bakış atacağız.

1. Patrick Foley

As It Is grubunun davulcusu Patrick Foley, müziği bırakıp bir itfaiyeci oldu. Görevinden oldukça memnun olan Foley'i grup arkadaşları da destekliyor.

2. Greg Graffin

Bad Religion'ın kurucusu ve solisti Greg Graffin, müziği tamamen bırakmış olmasa da hayatındaki ana ağırlığı akademik kariyerine vermiş gibi gözüküyor. Greg Graffin bir paleontolog ve evrimsel biyoloji üzerine çalışıyor.

3. Jason Schwartzman

Bir zamanlar Phantom Planet isimli bir grubu olan ve bu grupta bateristlik yapan Jason Schwartzman, 2003'te bıraktığı müzik kariyerinden sonra "Scott Pilgrim Vs. The World" gibi birçok filmde gördüğümüz bir oyuncu oldu.

4. David Lee Roth

Efsane grup Van Halen ile yolları ayrıldıktan sonra paramedik olarak yıllarca görev yapan David Lee Roth, 2007 yılında grupla yeniden bir araya gelse de New York'ta paramedik görevlisi lisansı hala duruyor.

5. Terry Chimes

Terry Chimes; the Clash, Black Sabbath ve Hanoi Rocks gibi gruplarda davulcu olarak çaldı. Sonrasında kiropraktör olarak kendi işini kuran Terry Chimes, müziği hayatından çıkarmamış olsa da profesyonel işini de devam ettiriyor.

6. Dave Rowntree

Blur grubunun davulcusu olan Dave Rowntree, grubun dağılmasıyla siyasete atıldı. "Parklife" isimli şarkının popüleritesi sonrası bu günlerde Norfolk İlçe Konseyi'nde İşçi Partisinin temsilciliğini yapmakta.

7. Dan Spitz

Anthrax grubunun kurucularından Dan Spitz, bir gitar virtüözü olarak yollarda geçen yıllardan sonra saatçilik yapmaya başladı. Bu günlerde vaktinin çoğunu ailesiyle geçiriyor.

8. Alan Donohoe

The Rakes grubundan Alan Donohoe, bu günlerde Brighton şehrinde yazılım geliştiricilik yapmakta.

9. Dee Snider

Yıllar sonra Twisted Sister'dan ayrılan Dee Snider; radyo dj'liği, sunuculuk gibi işler yaptı. Hatta Sünger Bob'da seslendirme bile yapan Dee Snider, müzikten pek kopmuşa benzemiyor.

10. Zia McCab

Özellikle 90'ların sonunda oldukça popüler olan The Dandy Warhols grubundan Zia McCab, bu günlerde emlakçılıkla uğraşıyor.

11. JLS (JB Gill)

Pop şarkılarıyla bir dönem yoğun bir hayran kitlesine ulaşan JLS, müzik yaşamından elini çekip çiftçilik yapmaya başladı.

12. Peter Wishart

Bir zamanlar Runrig grubunda gitaristlik yapan Peter Wishart müziği bıraktıktan sonra 2001'de milletvekili seçildi.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir