Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Teknoloji Tarihinin 8 Büyük Fiyaskosu

 > -
Abone ol

Teknolojide bugün bize büyük bir yenilik getirdiğini düşündüğümüz bir ürün, kısa zamanda utanç verici bir başarısızlığa dönüşebiliyor. İşte Chip.com.tr'nin seçtiği, teknoloji tarihinde herhangi bir nedenle başarısız olan ve tarihe geçen 8 ürün.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/teknoloji-t...

Nexus Q

Google'ın yaptığı işlerin çoğunun isabetli olduğunu söylemek mümkün. Ancak en büyük firmalar bile zaman zaman fiyaskoların kurbanı olabiliyorlar. 2012'de tanılan Nexus Q da, bu tanıma tam anlamıyla uyuyor.

Tanıtıldıktan sonra yerden yere vurulan cihaz, Google tarafından mağazadan geri çekilmiş, ön-sipariş veren herkese ücretsiz olarak dağıtılmıştı.

Microsoft Kin

Kin, başarısızlık deyince akla ilk gelen cihazlardan, bu yüzden başarısızlıkla ilgili herhangi bir listeyi Kin'siz bırakmamak gerekiyor. Microsoft Kin aslında fena sayılmayan bir telefondu, ancak fiyatı aşırı derecede pahalıydı. Bugün Amazon'un vazgeçtiği Fire Phone gibi Kin de birkaç hafta içinde Microsoft tarafından çöpe atıldı.

Apple Lisa

Apple Lisa sadece pahalı değil, aynı zamanda yavaş ve bir Mac'in pratikliğinden uzaktı.

Windows Vista

Vista, fazlasıyla uzun beta sürecine rağmen uyumluluk sorunları ve yavaşlığıyla kullanıcılarını canından bezdirmişti. XP'yi bırakıp Vista'ya geçmek için geçerli bir neden yoktu. Windows 7, Vista'nın sorunlarının çoğunu çözdü.

Nintendo 64 (kartuşları)

Nintendo 64 iyi bir oyun konsol olsa da Sony'nin SNES için CD eklentisi üzerinde çalıştığı sıralarda kartuş kullanma ısrarı, geleceğini olumsuz etkilemişti.

Microsoft Bob

Microsoft Bob, interneti bir ev olarak hayal etmişti. Evdeki çeşitli nesneler ise uygulamaları temsil ediyordu. Firmanın Bob planları pek yolunda gitmedi. Bob'dan geriye kalan, tüm zamanların en çok nefret edilen yazı tipi Comic Sans oldu.

Netbook'lar

Bu cihazları taşımak çok kolaydı, ancak sahip oldukları donanım Windows'u bile zor çalıştırıyordu. Sonuç olarak netbook'la herhangi bir iş yapmak eziyete dönüşüyordu.

Alto

Xerox PARC, 1973'de geliştirdiği ilk PC'ye Alto adını vermişti. Cihaz, grafiksel arayüze sahipti. Ancak Xerox PARC, onu lisanslamak yerine Steve Jobs ve Bill Gates gibi isimlerin ona bakıp, ertelemelerine izin verdi. Xerox, satılan her PC'ye imzasını atma fırsatını kaçırmıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hope

windows xp'den vistaya geçmek nasip olmadı windows 7 çıkana kadar beni idare edecek güzellikteydi çünkü.

Görüş Bildir