Görüş Bildir

'Sınırlarımız Yol Geçen Hanına Dönerken Davutoğlu Neredeydi?'

Anasayfa > Gündem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk F-16'larının Suriye'ye ait bir hava aracını düşürmesi ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Kim olursa olsun, hangi gerekçeyle olursa olsun sınırımız ihlal edilmişse kesinlikle mukabelede bulunulur' açıklamalarını eleştirdi.

Bahçeli, 'Bunca yıldır sınırlarımız yol geçen hanına dönüyorken Davutoğlu nerelerde geziyordu? Bunca yıllardır terörist geçiş güzergahına dönen sınırlarımız kana ve bombaya havale edilmişken, Davutoğlu ne yapıyordu?' diye sordu. Devlet Bahçeli, Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki miting alanında yaklaşık 15 bin kişiye hitap etti. Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yüklenerek başlayan Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu'nun her olumsuz olayda farklı bahanelere sığındığını söyledi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Hatırlarsanız Diyarbakır'da bayrak indirildi provokasyona sığındılar. Şehitler arka arkaya geldi, 'Mücadelenin doğasında var' dediler. Gezi olayları baş gösterdi dış güçleri suçladılar. 17-25 Aralık rüşvet yolsuzluk operasyonu yapıldı, darbeye bağladılar. Mısır'da darbe oldu, Rabia işaretinden aylarca nemalandılar. Sisi adaleti Mursi'yi idama mahkum etti, hala bağırmakla, eften püften çağırmakla oyalandılar. Erdoğan dünyaya seslendi 'Sandığa idam cezası verildi' sözleriyle sızlandı. Ancak hiçbir yaptırım ve engellemesi görülmedi. Suriye uçaklarımızı düşürdü, pilotlarımız şehit düştü, desteksiz attılar. Reyhanlı'da 53 vatandaşımız katledildi mezhepçilik yaptılar, Esad'a fatura kestiler. Mavi Marmara Gemisi'ne baskın düzenlendi 'Hesap sorulacak' masalı anlattılar. Libya, Türk gemisine havadan ve karadan saldırdı kınamakla geçiştirip 'Türk bayrağı olsa, farklı olurdu' dediler. Sürekli çark ettiler, sürekli mirastan yediler, alttan aldılar.'

'DAVUTOĞLU VE ERDOĞAN'IN BAŞINA PATLAR'

Devlet Bahçeli, dün de Türk savaş uçaklarının, angajman kurallarını uygulayıp Suriye'ye ait hava aracını düşürdüğünü, ancak bunun helikopter mi insansız hava aracı mı olduğuna ilişkin çelişkili açıklamalar yapıldığını kaydederek, şöyle dedi: 'Davutoğlu bunun helikopter, Genelkurmay hava aracı, Suriye ise İnsansız Hava Aracı olduğunu söyledi. Davutoğlu 'Bir daha sınırlarımızı ihlal etme cüretini kimsenin gösteremeyeceğini' ekranlardan açıkladı. Bunca yıldır sınırlarımız yol geçen hanına dönüyorken Davutoğlu nerelerde geziyordu? Bunca yıllardır terörist geçiş güzergahına dönen sınırlarımız kana ve bombaya havale edilmişken Davutoğlu ne yapıyordu? Silahı eline alan, bombayı vücuduna saran yüzlerce katil sınırımızdan girip çıkarken bu zihniyet hangi tezgahın içindeydi? Barzani ve PKK militanları sınırlarımızdan Kobani'ye geçerken, ihlal ve ihanet olmamış mıydı? Davutoğlu hükümetinin gizli döneminde Suriye'ye yönelik Suudi Arabistan ve Katar takviyeli bir operasyon varsa bunun altından ne Erdoğan ne de Serok Ahmet asla kalkamayacaktır. 7 Haziran seçimlerini gölgeleme kumpası tutmayacaktır. Savaş çıkarmak için bahane arayışı varsa bu hesap Davutoğlu ve Erdoğan'ın başında patlayacaktır.'

'MİLLİ GELİR, AYAKKABI KUTULARINDADIR'

Büyükşehir Belediye Başkanlığını MHP'nin kazandığı Mersin'de konuşması sık sık 'Devletin başına Devlet gelecek' sloganları ile kesilen Devlet Bahçeli, gördüğü ilgiden memnuniyeti dile getirerek, 'Mersin bu muhteşem coşkusuyla düşman çatlatmaktadır. Mersin'de kökeni, mezhebi, inancı ne olursa olsun her vatandaşımı bağrıma basıyorum' diye konuştu.

Seçimlerin huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulunan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidara yüklenerek şunları söyledi:

'Davutoğlu dün Balıkesir'de yine yalan rüzgârı estirmiştir. Yine hayal aleminde gezmiş, 12 yılda milli gelirin 230 milyar dolardan 830 milyar dolara çıktığına değinmiştir. Milletimiz bu bayatlamış sözleri yıllardır dinlemiştir. 12 yılda milli gelir 600 milyar dolar artığına göre Mersinlinin bundan payını almış olması lazımdır. Peki, artmış olan milli gelirden hakkınızı aldınız mı? Hayır. O zaman bu milli gelir kimlerin cebinde, kimlerin kesesindedir? Mersinli kardeşlerim bu sözlere inanıyor musunuz? Ben söyleyeyim, bu milli gelir ayakkabı kutularındadır. Soyguncular, bizim üzerimizden geçinmiştir. Hırsızlar cüzdanımızı yürütmüş, alın terimizi gasp etmiştir. Ak Parti eşi benzeri görülmemiş yolsuzluk ve hırsızlık düzeni kurmuştur. Organize suç çeteleri Türkiye'yi dört koldan sarmıştır. Kaybeden Mersin, kazanan onlardır.'

AKP İÇİN 'KUVAYI BAGİYE' DEDİ

17- 25 Aralık operasyonlarının, Ak Parti'nin aile boyu rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlık yaptığının göstergesi olduğunu öne süren Bahçeli, 'Sorarım size bu pislikler unutulur mu? Bu kepazelikler akıllardan çıkar mı? Ak Parti, Türk halkının hiç görmediği bir haram saltanatı kurmuştur. Ankara'da hırsız vardır. Hırsız iktidardadır. Bu devran 7 Haziran'da dönecektir. Mersin 7 Haziran'da helale yürüyecektir. Mersin 7 Haziran'da hesaplaşmak için yürüyecektir. Bizimle yürümeye var mısınız?' dedi.

Devlet Bahçeli, Ak Parti'yi de Kurtuluş Savaşı'nda kuvayımilliyenin karşısındaki 'eşkıya güçlerine' benzettiği konuşmasında, 'Davutoğlu, Balıkesir mitinginde AKP'yi kuvayımilliye olarak tanımlamıştır. AKP, kuvayı bagiyedir. AKP yalandır, yolsuzluktur. Türkiye 13 yıldır esaret altındadır. Bunların gittiği yol, yol değildir. Bunlar yolu ve yordamı kaybetmiştir' ifadelerine yer verdi.

Daha sonra seçim beyannamesindeki vaatleri sıralayarak seçmenden destek isteyen Devlet Bahçeli, konuşmasının ardından mitinge katılanlara çiçek attıktan sonra Niğde mitingine katılmak üzere Mersin'den ayrıldı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?