Oğlunu Her Gün Sırtında 2 Kilometre Taşıyarak Okula Götürüp Getiren Baba!

56PAYLAŞIM

Erzurum'un Güzelhisar köyüne 2 kilometre uzaklıkta oturan Hüseyin Hanoğlu isimli baba çocuklarının eğitimi için her gün 2 kilometrelik yolu gidip geliyor.

Erzurum'un Köprüköy ilçesine bağlı Güzelhisar köyünde yaşayan Hanoğlu ailesi heyelan nedeyile taşınmak zorunda kaldı.

Hüseyin Hanoğlu, köyden yaklaşık 2 kilometre mesafede kendine ait araziye ev yaptı. Evin inşası sırasında bölgeye kısa sürede elektrik hizmeti de sağlandı. Baba ardından ise biri otizmli 4 çocuğu ve yüzde 90 engelli 75 yaşındaki babasıyla yeni evlerine taşındı.

Hanoğlu ailesi yeni yuvalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, bu kez köprü çilesiyle karşı karşıya kaldı. Hanoğlu, eviyle köyü arasından geçen Uludere'nin üzerine kendi imkanlarıyla tahta bir köprü kurdu.

İlkokul 1'inci sınıfa giden oğlu Muhammet Ali ile ortaokul öğrencisi Erhan'ı okula götürüp getiren Hüseyin Hanoğlu, otizmli olan İlkan'ın özel eğitim almasına ise imkan bulamadı.

Hüseyin Hanoğlu, köprü tehlike oluşturduğu için hafta içi her gün yağmur çamur, kar kış demeden oğlu Muhammet'i sırtına alıp okula götürüyor.

Her gün sabah erken saatlerde sırtına aldığı küçük oğlu Muhammet Ali'yi okula götürdüğünü anlatan Hüseyin Hanoğlu, "Oğlum küçük, buradan geçemez diye her gün 2 kilometre yol yürüyerek okula götürüyorum. Otizmli çocuğum eğitimden mahrum kaldı. Köprü olmadığı için evimize ambulans bile gelemiyor" dedi.

Kaynak: TRT Haber

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir