Meteoroloji'den 'Kuvvetli Rüzgar' Uyarısı

 > 
6PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre Trabzon'un doğusu, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişik beklenmiyor, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor. 

BURSA Parçalı ve az bulutlu 18

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 17

İSTANBUL Parçalı bulutlu 17

KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 17

EGE 

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 15

İZMİR Az bulutlu ve açık 20

MANİSA Az bulutlu ve açık 19

UŞAK Parçalı ve az bulutlu 18

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 27

ANTALYA Az bulutlu ve açık 27

HATAY Az bulutlu ve açık 24

MERSİN Az bulutlu ve açık 26

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 16

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 16

KAYSERİ Parçalı ve az bulutlu 14

YOZGAT Parçalı ve az bulutlu 11

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 16

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 18

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 21

ZONGULDAK Az bulutlu 14

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve az bulutlu 16

ORDU Parçalı ve çok bulutlu 16

SAMSUN Parçalı bulutlu 16

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yerel olarak yağmur ve sağanak yağışlı 16

DOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 8

MALATYA Az bulutlu ve açık 16

ŞIRNAK Az bulutlu ve açık 16

VAN Parçalı bulutlu 9

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 20

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 19

SİİRT Az bulutlu ve açık 18

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 21

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4(10-30km/s), doğusu ilk saatler güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu ilk saatler 2,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: kuzey ve 3 ila 5 (20-40 km/s), ilk saatler 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatler 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), ilk saatler 6 ila 8 (50-75 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4(10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) , batısı ilk saatler 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı ilk saatler 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir