Görüş Bildir
Haberler
Melih Bulu'dan İstifa Sözleri! Boğaziçi Rektörü Melih Bulu Kimdir, Kaç Yaşındadır?

Melih Bulu'dan İstifa Sözleri! Boğaziçi Rektörü Melih Bulu Kimdir, Kaç Yaşındadır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörülüğüne atanan Melih Bulu, öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından protesto edilmeye devam ediyor. Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi’nde çıkan olaylar sonrası birçok öğrenci gözaltına alınırken, dün akşam da Kadıköy’de Boğaziçi Üniversitesi ile yardımlaşma eyleminde olaylar çıktı. Son günlerin en tartışılan ismi Boğaziçi Rektörü Melih Bulu kimdir, kaç yaşındadır? Melih Bulu istifa edecek mi? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Melih Bulu İstifa Edecek Mi?

Melih Bulu İstifa Edecek Mi?

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada istifa etmeyeceğini söyledi. Bulu; “Boğaziçi'nin paydaşlarıyla, mezunlarıyla, öğrencileriyle, hocalarıyla hatta etraftaki esnafıyla birlikte biz Boğaziçi Üniversitesi'ni çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Boğaziçi Üniversitesi bugün de çok iyi bir yerdedir ama gerçekten dünyanın ilk 100 üniversitesi arasına sokma hedefim var. Ben bunu yapabileceğime inanıyorum 4 sene içinde. O yüzden de asla istifayı düşünmüyorum. Boğaziçi'ni de ilk 100'e sokmak için elimden geleni yapacağım.' ifadelerini kullandı.

Melih Bulu Kimdir?

Melih Bulu Kimdir?

Melih Bulu, 15 Ağustos 1970’de Kırıkkale’de dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi mühendislik fakültesinden mezun olan Bulu, yüksek lisans ve doktorasını Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünde tamamladı. Savunma sanayi alanında bir süre mühendis olarak çalışan Bulu, 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin İstanbul Sarıyer İlçe Başkanlığının kuruluşunda yer aldı. 2009 yerel seçimlerinde aynı partiden Ataşehir Belediye Başkanlığı, 2015 genel seçimlerinde ise İstanbul 1. bölge milletvekilliği için aday adayı oldu fakat her ikisinde de aday gösterilmedi. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesinde ders vermeye devam etti. 2 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne getirildi. Bulu'nun geçmişte AK Parti'deki siyasi faaliyetleri ve Boğaziçi Üniversitesi dışından gelen ilk rektör olduğu yönündeki iddialar nedeniyle üniversite öğrencileri, akademik kadrosu ve sivil toplum kuruluşlarının da dahil olduğu taraflarca protesto edildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
5
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın