Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hippilerin Türkiye'de Başına Gelen 9 İlginç Olay

 > -

1. Hippilerin seks gücü olmadığını iddiasında bulunan doktor

Ürolog Operatör Dr. Mahmut Çetiner, yaptığı bir açıklamada, hippilerde seksin sıfır olduğunu bildirmiş ve "hippilik dıştan göründüğünün aksine cinsel organları alınmış bir hayvan sürüsünden başka bir şey değildir." demiştir.

Kaynak

2. Koca bulmak için Türkiye'ye gelen hippi Mary

Şişman olduğu için memleketi olan Teksas'ta koca bulamayan 24 yaşında, 150 kilo ağırlığındaki Mary İstanbul'u karış karış dolaşmaktadır. Yemeğe ve içkiye karşı son derece zaafı olan 150 kiloluk 24 yalındaki Mary, Teksas'lı bir petrolcünün kızıdır. 

Arkadaşlarının "Türkiye'ye git orada koca bulursun." dedikleri Teksaslı Mary beş gün önce İstanbul'a gelmiş ve sokak sokak  dolaşarak bir nevi koca avına çıkmışsa da bugüne kadar bir talibe rastlamamıştır.

Kaynak

3. İstanbul Belediyesi'nin hippilerle savaşı

Beş milyon tirajlı İngiliz Daily Mirror gazetesi, hippilerle en iyi mücadeleyi İstanbul Belediyesinin yaptığını yazmaktadır. Gazete yakalanan hippilerin Türk hamamına gönderilmekte, berberde saçları normal şekilde kesilmekte ve elbiseleri de kuru temizlemeden geçirilmekte olduğunu yazmaktadır. Temizlikten hoşlanmayan hippiler bu durum karşısında derhal Türkiye'yi terk etmektedir.

4. Hippi kızları paylaşamayan gençlerin kavgası

Güneşli bir sonbahar günü hippiler Sultanahmet'te piknik yapıyorlardı. Gençler hemen onların etrafını çevirdi, bilhassa mini etekli hippi kızlar onları cezbetmeye başlamıştır.

Kaldırımda başlayıp cadde ortasına sirayet eden kavga devam ederken hippi kızlar başka arkadaş bulup tekkelerinin yolunu tutmuşlardı bile. Ateşli gençler ise hala kız uğruna kavga ediyorlardı.

Kaynak

5. Hippiliğe özenen liseli kızın bitlenince hippilikten vazgeçmesi

Yarım yamalak İngilizcesiyle Sultanahmet'teki hippiler arasına karışan ve son anda pişman olan Ankara'nın zengin ailelerinden birinin kızı olan Lale Erdoğdu katıldığı hippiler aleminde sabaha kadar kaşınınca karşısına ilk çıkan polise durumu anlatıp koruma istedi.

Kaynak

6. Şehrin güzelliğini bozduğu gerekçesiyle üç hippinin Adana'dan atılması

Seks tartışmalarıyla etrafı rahatsız eden hippiler, kıyafetlerini değiştirmeyi reddetti.

Adana polisi şehrin güzelliğini bozdukları gerekçesiyle biri kız üç hippiyi sınır dışı edilmek üzere Antalya'ya göndermiştir.

Kaynak

7. Meteliksiz hippi turistlerin Türklerin yardımlarıyla yaşamlarını sürdürmeleri

Bay meteliksiz turistin adı Andre, Fransız. Bayan turistin adı Christine, Alman. Yolda karşılaşmışlar, kırk paraları yokmuş. "Türkler iyi insanlarıdır, bize para verir." demişler. Bir haftadır hem yiyor, hem içiyor, hemde yol paralarını çıkarıyorlarmış. Bu gidişle "düğün parasını bile kazanacaklarmış."

Kaynak

8. Hippi Hüsnü'nün "Ben Türkiye'deki bütün hippilerin babasıyım" demesi

Perihan'ın ölümüyle boşalan hippi kraliçeliği'ne çeşitli adaylar çıkarken, bu kere de Ankaralı Hippi Hüsnü Açıkbaş, "Ben hippilerin babasıyım." diyerek ortaya çıkmıştır.

İlkokul mezunu olmasına rağmen kendini yetiştirerek geniş bir kültüre sahip olan ve bu arada İngilizce, Fransızca'yı ana dili gibi konuşan "Hippi Hüsnü" yakında Avrupa'ya giderek hippilerle tanışacağını, birlikte yaşayacağını ve dönüşünde de Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konferanslar vereceğini açıklamıştır.

Şimdiye dek binlerce kitap okuyan hippilerin baba namzeti Hüsnü "hippilik hürriyetin tam anlamıdır ve az bir ömrün sıkıntılarla geçmesini önlemektir. Rahat yaşamak, dünyayı umursamamak hippilerin en büyük özelliklerindendir." demektedir.

Kaynak

9. İki hippi kızın Halide Edip'in heykelini yıkaması

Sultanahmet'te bulunan ve bundan bir süre önce mechul kimseler tarafından dinamitle yok edilmek istenen büyük Türk kadını Halide Edip Adıvar'ın toz toprak içerisinde kalmış büstü, dün yabancı turistler tarafından yıkanıp paklanmış, pırıl pırıl hale getirilmiştir.

Hegeni ve Lena isimlerinde biri İtalyan, diğeri Norveçli iki turist büstün kime ait olduğunu etraftan sorup öğrendikten sonra toz-toprak içerisinde bulunmasına üzülmüşler ve bir hayranlık ifadesi olarak yıkayıp temizlemeyi tasarlamışlardır.

Etraftan su, sabun ve bez bulan iki turist neşe ve zevk içerisinde büstü pırıl pırıl yapmışlardır.

Kaynak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
heisenberg

Sallandıracaksın bunlardan 3-4 tanesini meydanda bak bakalım daha bi daha hippi olabiliyolarmı.

balkir

teksaslı milyoner bir petrolcünün kızı mı? vatandaşımızın haberi yokmuş demek ki. yoksa kuyruk oluştururlardı bee!!!

miss-simpson

ay parçası mary :D

douchebek

hakikaten memleket memleket değil absürt komedi dizisi

feyk

eskidende boyleymis simdide cok farkli degil. turk halkinin farkliliklara tahammul edemiyen fasist bir dunya bakisi var. fasist diyince illaki asiri sag politik gorusde olmasina gerek yok. sagcisi, solcusu, notrali farketmezsin benim dusuncem, benim yasam ve giyim tarzim en mukemeli, bunun disindakiler yanlis, carpik ve hastaliklidir anlayisi hakim. humanist gecinen dindar kesimler bile ayni islam anlayisinda olmasina ragmen farkli tarzda yasayanlara duzeltilmesi gereken kusurlar olarak bakiyorlar. genellikle egitim seviyesi ile ters orantili bir durum. yasadigimiz pek cok sorunun her konuda asiri kutuplasmamizin en buyuk nedenide bu anlayis. politikayi gectim teknoloji sitelerinde apple android gibi tamamen farazi bir konuda bile farkli tercih yapanlara dusmanmis gibi saldiriliyor, asagilaniyor.

Gizli Kullanıcı

çok haklısın hocam özellikle son örnekteki tespitiniz (ios-android) muhteşem. ülkemiz insanlarında genel olarak üslup sorunu var. mesele her ne olursa olsun hemen bir şekilde ikiye bölünüp fanatizmin doruklarına çıkıyorlar ve sonra hakaretleri küfürler vs derken tartışılan mesele de kaynayıp gidiyor. sanki amaç kavga etmekmiş de bunlar bahane ediliyomuş gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. umarım ilerleyen zamanlarda biraz daha soğukkanlı davranmayı becerebiliriz

Görüş Bildir